Bottled Fish vydávají první singl z připravované desky

Bottled Fish vydávají první singl z připravované desky

Tisk

Bottled Fish200Bottled Fish, v Praze usazená mezinárodní indie - rocková kapela, vydává první singl a videoklip s názvem Covenant z připravovaného alba Dreams Lie.

 

 

Ze spontánního kapelního jamování vznikla hudební složka s jasnou šedesátkově psychedelickou linkou, na jejímž základě napsala text multiinstrumentalistka a zpěvačka Bottled Fish Asya Shakurova.

„Existuje mnoho způsobů, jak žít svůj život, je množství cest, je na vás, kterou zvolíte. Nebojte se změny. Snažím se tím řídit a jednou tento přístup předat i svým dětem,“ dodává k tématu písně Covenant Shakurova.

Singl dostal studiovou podobu v pražském Baracca Records, mixu a masteringu se ujal pianista a producent Tomáš Jochmann, scénáře videoklipu se chopila sama Shakurova s kapelním kolegou Zhitnikovem ve spolupráci s Dinarou Kurmakaevovou z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity. Kumarkaeva se postarala také o kameru a postprodukci.

Covenant předznamenává vydání první dlouhohrající desky s názvem Dreams Lie, která vyjde na začátku roku 2023.

Bottled Fish stojí na duu tvořeném Asyu Shakurove a Nikitou Zhitnikovem. Ona pochází z Kazaně, Tatarstánu, Nikita z Kazachstánu, kapelu dotváří klavírista Anton Saller z Ukrajiny a bubeník Carlos Rodriguez z Venezuely, které duo potkalo během žižkovských jamů. Na scéně se pohybují od roku 2019, odehráli několik desítek klubových a festivalových koncertů. Roku 2020 vydali debutové EP No One, v médiích byli přirovnáni k Nierice či Air.

Bottled Fish 1

Zdroj foto: @alohaburnframes, @_sssszzzz

Více informací:

https://songwhip.com/bottledfish/covenant
bottledfish.bandcamp.com
instagram.com/bottled_fish_band


 

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

„Knihovna diskutuje se zaměřuje na knihy, které jsou v naší knihovně populární,“ říká její „máma“ Květa Strejčková

knihovna diskutuje 200Knížek není nikdy dost, říkají ti, kterým se písmenka vtiskla pod kůži a čtení je pro ně droga. Jak si ale vybrat. Přeplněné pulty a police v knihkupectvích, spousta PR článků, upoutávek, ale doporučení poskrovnu. Přitom na d...

Divadlo

Slávek Novák aneb Příběh opravdového herce

Slavek Novak perexCo uděláte, když narazíte skutečný příběh o skutečném umělci, který hrával hlavní role v Národním a zároveň sváděl ženy pod taktovkou STB, aby je režim mohl vydírat? Jste-li dramatikem, pravděpodobně napíšete hru. Jste-li vtipným a...

Film

Svatba mezi citrony: Když rakovinu přece překonáme!

svatba mezi citronyPo filmu Lepší svět, oceněném Oscarem, přichází režisérka Susanne Bier s těžkou romantickou komedií, která splňuje všechny definice tohoto žánru, přestože se nebojí ani vážn...