Americká skupina OneRepublic roztancovala bratislavských fanúšikov

Americká skupina OneRepublic roztancovala bratislavských fanúšikov

AktuálněBrány Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave sa v máji otvorili najskôr pre mladú kanadskú speváčku Jessie. Je síce na scéne pomerne krátko, ale jej hit I'm Not Pretty, roztancoval celý bratislavský štadión.Po nej sa aj keď po dlhom čakaní predstavili hlavní interpréti skupiny OneRepublic.

 

Je to americká pop rocková skupina pochádzajúca z mesta Colorado Springs v štáte Colorado. Ich hudobný štýl je pestrý, skladby sú zmesou rocku, popu, indie a hip-hopu.

Čakanie na nich sa vyplatilo a interpreti zo seba vydali maximum. Prelomový hit, vďaka ktorému sa skupina OneRepublic preslávila aj na Slovensku, je nepochybne skladba Apologize z roku 2007.Okrem nej z ich repertoára zazneli piesne ako Wherever I Go, Love Runs Out či Secrets . Záverečná časť koncertu patrila trojici skladieb Counting Stars, Future Looks Good a If I Lose Myself. Tu už stáli všetci na nohách, dokonca aj tí, ktorí si predtým len vychutnávali koncert po sediačky. V celom programe bolo len niekoľko krátkych vizuálnych projekcií.


 

PřihlášeníHana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Daredevil: Muž beze strachu 4 aneb pecka peckovitá

daredevil200Ponuře temný příběh Daredevila pokračuje ve čtvrté knize Muže beze strachu. Brian Michael Bendis a Alex Maleev nám na zlatém podnosu přináší poslední část této ságy.

Divadlo

Nová sezona zlínského divadla bude plná žen, snů, zázraků a kouzel

mestske divadlo zlin200

Pestrý výběr z klasické i soudobé, světové i české dramatické tvorby opět nabídne divákům v příští sezoně Městské divadlo Zlín. Na Velkém sále uvede po Řeku Zorbovi dal...

Film

Složité romantické vztahy ve válce

tmavomodry svet 200Vážný romantický film Tmavomodrý svět (2001) je jedním z nejnákladnějších Českých filmů současnosti. Díky dobrému jménu tvůrců Jana a Zdeňka Svěráka do něj vlož...