Hrubá Hudba ve videu opět spojila nečekané a vyrazí na koncerty

Hrubá Hudba ve videu opět spojila nečekané a vyrazí na koncerty

hruba hudba200Projekt Hrubá Hudba rozvířil vody tradiční moravské hudby stejnojmenným dvojalbem z roku 2019. Nahrávka se stala odrazovým můstkem ke skvělému koncertnímu provedení spojením kapel Lesní zvěř a Horňácké muziky Petra Mičky. Jak vypadá Hrubá Hudba naživo, nyní můžete vidět v premiéře videa, které vzniklo ve spolupráci s hudební kanceláří SoundCzech. Nebo pak v řadě letních koncertů, která startuje vystoupením na obřím multižánrovém festivalu Colours of Ostrava.

 

Jiří Hradil ke vzniku videa říká: “Po několika přesunech termínu natáčení díky covidu se nám podařilo natočit live session video. Zavřená zimní covidová Fléda by málokoho napadla jako optimální místo. Přesto však díky režiséru a kameramanovi Jonáši Svobodovi se podařilo z místa i ve střihu vykřesat maximum a výsledek souzní s myšlenkou Hrubé Hudby: hudební folklor prezentovat a rozvíjet současnými uměleckými prostředky.”

Projekt Hrubá Hudba

Hrubá Hudba je originální projekt dvou rozdílných hudebních světů. Dvě alba propojená jednou myšlenkou. První pod názvem Hrubá Hudba je pohledem muzikanta Jiřího Hradila (Tata Bojs, Lesní zvěř) na tradiční horňáckou hudbu, její propojení s ostatními žánry a zároveň rozvinutí směrem k současným hudebním světům. Nahrávku Hlasy starého světa pak připravil horňácký primáš Petr Mička a představuje autentické projevy nejstarších a nejvýraznějších zpěváků současného Horňácka natočené na originálních místech regionu převážně v přirozených akustických prostorech. Na dvojalbu se podílely tři desítky interpretů, vedle Horňácké muziky Petra Mičky a Jiřího Hradila například zpěváci a hosté Martin Hrbáč, Martin Čambal, Dušan Holý, Anna Šajdlerová, Katarzia, Kato nebo Jaroslav Rudiš. Projekt je úspěšně realizován také v živé koncertní podobě spojením části kapely Lesní zvěř a Horňácké muziky Petra Mičky.

 Hruba Hudba

Nejbližší koncerty:
13.7. Ostrava - Colours of Ostrava
17.7. Bernartice - Tančírna
19.8. Červený Kostelec - Mezinárodní folklórní festival
20.8. Fryšták - Fryštácký malý svět
27.8. Jimramov - Otevřeno Jimramov
13.10. Brno - Fléda

Umělec: Horňácká muzika Petra Mičky/Jiří Hradil
Album: Hrubá Hudba – CD1 Hrubá Hudba a CD2 Hlasy starého světa
Label: Indies Scope

Hruba hudba cover

Zdroj foto: Roman Franc

Více informací: https://www.indies.eu/umelci/1864/hruba-hudba/


 

PřihlášeníZvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Lapeni ve spárech organizovaného zločinu

andaluskypritel perexS očekáváním jsem otevřela román Andaluský přítel. Anotace slibovala strhující čtení, dechberoucí děj, akčnost. Příběh opravdu potvrdil slova upoutávky. Alexander Södeberg spustil od prvních strá...

Divadlo

Láska je až dvanáctá síla ve vesmíru, po gravitaci a vteřinovém lepidle

moskyti 200Městské divadlo Zlín uvedlo v české premiéře hru Moskyti od Lucy Kirkwood. Tato hra měla premiéru v v londýnském National Theatre v roce 2017 a mluvilo se o ní jako o události sezony a dodnes je považována za jeden z nejvýraznější divadelních te...

Film

Vojenské filmy majora Vláčila

200filmAsociace českých filmových klubů přichystala na podzim 2013 kolekci krátkých filmů, které František Vláčil vytvořil v rozmezí let 1953-1958 během svého nasazení v Československém armádním filmu. Ať Vláčil zpracovával jakékoli téma, snažil se je ozvláštni...