Zpěvačka Elly vydává klip People, píseň má ambice stát se dalším hitem
Kultura21.cz

Zpěvačka Elly vydává klip People, píseň má ambice stát se dalším hitem

elly 200Křehká, ale zároveň suverénní a sebevědomá. Taková je popová píseň People zpěvačky Elly, která odkrývá citlivá témata a ukazuje, že je vše možné překonat. Píseň vznikla už před několika lety, nyní jí vdechli nový život Production Lovers.

 


Elly, vlastním jménem Eliška Tunková si hudbu i text písně napsala sama v době, kdy procházela nelehkým obdobím. Při studiu na konzervatoři čelila urážkám, což se projevilo na jejím sebevědomí. „Psaní People mi pomohlo vystoupit z komfortní zóny a překonat strach z ponížení. Byla to pro mě taková forma terapie,“ vysvětluje Elly.

Videoklip, který podtrhuje ženskost, je pro Elly výjimečný také proto, že se natáčel v jejím rodném městě na zámku a v opuštěných lázních Bílina. „Tam, kde jsem běhala jako malá, jsem teď stála před kamerou a plnila si svůj sen. Je to krásný pocit a z výsledku mám ohromnou radost,“ popisuje. Režie vizuálu se ujal Tomáš Holzknecht. Po zvukové stránce má píseň na svědomí pražské trio Production Lovers ve složení Michal Jiráň, Adam Albrecht and Šimon Martínek.

Elly zaznamenala největší úspěch s předešlým singlem Are You There, který boduje napříč rozhlasovými stanicemi od Radiožurnálu po Evropu 2, kde opakovaně vyhrával Music Chart. Před nedávnem zpěvačka svým vystoupením na pražském Majálesu podpořila iniciativu Fuck Cancer, která rozšiřuje povědomí o rakovině mladistvých. Na léto plánuje další koncerty.

elly1

Zdroj foto: Pavla Hartmannová

Více informací:
https://www.facebook.com/ellyofficial1
https://www.instagram.com/elly_musicofficial/


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Co má společného román Paní Dallowayová Virginie Woolfové s oscarovým snímkem Hodiny?

virginie 1902Klasika Virginie Woolfové vždy láká k přečtení. Dokonalý styl, skvělé popisné pasáže, psychologie postav. Každodennost, introspekce. Její Paní Dallowayová je kniha, která se nachází v mnoha kniho...

Divadlo

Národní divadlo uvádí: Čarodějův učeň

carodejuv-ucen200Dne 28. února Národní divadlo uvedlo světovou premiéru celovečerního baletního představení s názvem Čarodějův učeň. Ambice tohoto baletu jsou veliké. Oslovit co nejvíce generací, včetně té náctileté. ...

Film

Nové štědrovečerní pohádce z dílny České televize nechybí humor ani laskavost

duchnadzlato 200Co by to bylo za vánoční svátky, kdyby v televizi neběželo velké množství pohádek. Vedle každoročně hojně reprízovaných a všemi generacemi milovaných pohádek, přichází Česká televize vždy s alespoň jednou novou pohádkou. Tentokrát se ...