České a slovenské heavy-metalové legendy CITRON a METALINDA vyrazili na spoločné turné TOUR SÍLA NÁVRATŮ

České a slovenské heavy-metalové legendy CITRON a METALINDA vyrazili na spoločné turné TOUR SÍLA NÁVRATŮ

Tisk

sila navratu200Skupina CITRÓN aj s bývalými členmi Jardou Bartoněm a Vaškem Vlasákem, slovenská METALINDA vyrážajú na turné 2024 „Síla návratu“. Odštartovali ho koncertom 1. marca v MeetFactory v Prahe. Prišli naň najmä starší ľudia, ktorí na týchto skupinách vyrastali a pripomínajú im ich detstvo.

 

Kapelník CITRONU, Radim Pařízek mladší sa na spoločné turné teší, čo potvrdzujú aj jeho slová: „Som rád, že sme si v skupine všetko vysvetlili a môžeme ísť zase ďalej. Vážim si toho, že s Citrónom znovu vystúpi Jarda Bartoň a Vašek Vlasák, ktorí sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Na koncertoch nebudú chýbať staršie, či novšie hity. Tešíme sa na spoločné chvíle, s ktorými podporíme československého ducha z minulých turné a ponúkneme fanúšikom jedinečný koncertný zážitok.”

sila navratu1

Kapelník a gitarista Peter Sámel zo skupiny Metalinda dodáva: „Citrón je pre mňa kapela ktorá, začala éru Heavy Metalu v Československu. Najskôr Rock, potom Heavy Metal a jeho energia, ma pohltila úplne celého. Malo to za následok vznik slovenskej skupiny METALINDA v roku 1985. Vydali sme 1. LP „METALINDA“, asi 7x po sebe vyhrali pesničkovú reláciu Triangel, postúpili na najvyšší stupienok a vyhrali Zlatý Triangel. Na ňom sme dostali možnosť natočiť celý koncert a odvysielať v televízii, kde sme sa stretli aj s Láďom Křížkom. Doteraz spomíname na zážitky s chalanmi zo skupiny Citrón. Už vtedy sme sa bavili o spoločných koncertoch. Prešlo viac ako 30 rokov a spoločné turné „SILA NÁVRATU“ je na svete.“

sila navratu2

Text: Lenka Merava, TS

Zdroj foto: Zdenko Vrba


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nenudím se a nechápu, když mi někdo vypráví „jak se nudí“, říká René Kekely

rene200V médiích a šoubyznysu se René Kekely pohybuje přes dvacet let, a je to znát. Je to profesionál. Třeba když moderuje talk show Face To Face, kde si zve zajímavé hosty, je vidět, jaký je hostitel, jak je připraven, přitom vždy jde o rozhovor svižný, kultivov...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu


psychopatuv pruvodce perexPsychopat. Toto slovo má pro drtivou většinu lidí čistě negativní význam. Věřili byste však, že být psychopatem neznamená být zlým?

...

Divadlo

Zažijte atmosféru Glasgow ve Švandově divadle

johnny2 uvodkaV sobotu 17. října uvedlo Švandovo divadlo první premiéru nové sezóny. Hra skotského autora D. C. Jacksona se na české jeviště dostává po roce od její světové premiéry. Glagow, město s nejvyšší kriminalitou ve...

Film

Nečekaně ztřeštěný výlet do Litvy

litva200Severský filmový podzim nabízí nejen filmy severských zemí, jak by název mohl napovídat, ale hranice se rozšiřují i na filmy z pobaltských republik. Ve filmu Litva, do toho! se můžete seznámit s největší pobaltskou zemí prostřednictvím ztřeštěné roa...