Synové smrti debutovali na Dušičky

Synové smrti debutovali na Dušičky

Tisk

synove smrti200Kapela Synové smrti vydává svoje debutové album nazvané 206 kostí.

 

 

 

Projekt dvorního skladatele a kytaristy etablované olomoucké skupiny Nylon Jail Romana Vičíka se zrodil před třemi lety, když se v Praze spojil s výraznými postavami hudební scény. Za bicí si trochu netradičně sedl Antonín Dlapa (Prago Union), kterého obvykle vídáme s kytarou, ze své domovské hip-hopové party pak přizval basáka Ondřeje Hausera, kytary obstarává Václav Hruška (Lebanon) a frontman Roman Vičík.

Ten se tentokrát objeví v roli, v jaké ho fanoušci Nylon Jail neznají: „Došel jsem k názoru, že některá témata potřebuju vyjádřit víc napřímo a že je tím pádem chci odzpívat sám. I proto jsem dal Synky dohromady,“ říká Vičík.

Debutové album 206 kostí vyšlo příznačně na Dušičky a přináší desítku skladeb, které vznikaly během covidu a bezprostředně po něm: „Odráží se v nich úsek života, kterému jsem ne úplně rozuměl. Je v tom rokec, country, trochu blues. Nic objevného, láska, smrt, desperáti, nostalgie, podivnej soused a tak,“ dodává.

Nahrávka vznikla v Golden Hive Studiu u Amáka a předcházel jí singl a videoklip Sny.

Album 206 kostí je k poslechu na Spotify a brzy se dočká i nosiče…

synove smrti

Více informací:

https://www.instagram.com/synove.smrti/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100072331902888


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dark metalová kapela z Českých Budějovic právě dokončila své nové album Bittersweet Devotion

dark angels bittersweet devotion200Tímto titulkem bychom Vás rádi pozvali k povídání nejen o DARK ANGELS. Nová deska vyjde na přelomu března a dubna a to je správná příležitost popovídat si se zakládajícím členem k...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...


Literatura

Punisher opět tvrdě nakopává zadky

punisher muz z kamene 200MAX série Punishera pokračuje sedmým komiksem nazvaným Muž z kamene. Tentokrát se Frank Castle vydává až do Afghánistánu, kde svede souboj se zákeřným ruským parchante...

Divadlo

Igor Orozovič spolu se skladatelem Ivanem Acherem vypustil do světa jeden z prvních divadelních soundtracků

bezruky frantik200V Divadle pod Palmovkou se těší velké pozornosti diváků i odborných recenzentů černočerná komedie Bezruký Frantík, jejíž scénář napsali Tomáš Dianiška s Igorem Orozovičem. Inscenace dokonce získala letos na jaře nominaci v Cenách di...

Film

Nymfomanka - recenze

"200nymfJakmile Dánsko nabídlo našim kinematografickým chtíčům otevřený pohled do mysli jednoho z jejích podivuhodných režisérů, s příchozí Melancholií či Antikristem se naše pocity vesměs různily. Možná a nejspíš právě proto, že na emoce dokáže hrát souvisl...