Metalové okénko červen
Banner

Metalové okénko červen

mo 200Hudební svět má pořád co nabídnout, ale mám pocit, že v poslední době se roztrhl pytel s EPčkama. Na jednu stranu to chápu, jejich tvorba zabere míň času a taky období mezi jednotlivým materiálem kapel se zmenší, plus zde jistě hraje roli i doba kovidová; na druhou stranu je zvláštní, že se kapelám chce místo plnohodnotných alb dělat věci kratšího formátu. Proti gustu ale žádný dišputát!

 

Norští Mayhem vydlai přede dvěma lety své šesté album Daemon a měli tolik materiálu, že letos přihodili EP Atavistic Black Disorder / Kommando, které vyšlo 9. července. Na tomto disku najdete i píseň Voces Ab Alta, k níž nabízejí i videoklip:

A Norsko neopouštíme ani u druhé novinky, konkrétně od kapely Darkthrone. Ta vydává 25. června regulérní desku Eternal Hails… a jako ochutnávku se můžete ponořit do devítiminutové skladby Hate Cloak:

A od black metalu se přesuneme k radostnější hudbě. Americká banda (HED) P.E. vydala loni desku Class Of 2020 a 23. července nám přinesou EP s názvem Sandmine. Najdeme zde 5 skladeb a tu titulní si můžete poslechnout už teď:

Light The Torch vydá své druhé album s názvem You Will Be The Death Of Me 25. června. Pokud máte rádi hlas Howarda Jonese (ex Killswitch Engage), tak dejte téhle bandě šanci! Abyste si o jejich hudbě udělali obrázek, máme tu videoklip k písničce Let Me Fall Apart:

Rocková kapela Nonpoint vydala svou poslední desku X v roce 2018 a letos se hlásí o slovo s připravovaným EP. Zatím je k dispozici chytlavá písnička Ruthless:

Serj Tankian, opěvovaný zpěvák System Of A Down, vydal EP Elasticity a z něj prezentuje videoklip k písni How Many Times?

Z EP A Forest těží polští satanáši Behemoth a předvádí se s písničkou Shadows Ov Ea Cast Upon Golgotha a jako vždy barvitým klipem:

Max Cavalera je zárukou bezva muziky a jeho Go Ahead And Die, kde funguje je svým synem Igorem Amadeem a bubeníkem Zachem Colemanem, je fakt něco! Eponymní debutové album vyšlo 11. června, najdete na něm 11 písniček a za mě jde zatím o to nejlepší, co rok 2021 přinesl! Nechte se pohltit jejich hudbou a zkoukněte klip k G.A.A.D.:

Moderní metal z Ukrajiny nese jméno Jinjer! Tahle pracovitá partička vydá své čtvrté regulérní album už 27. srpna. Wallflowers představí 11 skladeb a hosty ze Suicide Silence a All Hail The Yetti

mo jinjer

Videoklipem se představuje písnička Vortex:

Britští mistři extrémního zvuku Carcass vydají své dlouho očekávané album Torn Arteries 17. září. Jako předzvěst nového materiálu nám předhodili píseň Kelly's Meat Emporium:

Industriální mágové Fear factory vydali 18. června desku Aggression Continuum a valí do nás klípky, teď třeba k písničce Recode:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Co odhalilo Tajemství rodu?

Helena Voldanova 200Na televizních obrazovkách České televize běžel cyklus Tajemství rodu, který představuje, jak pátraly po svých předcích nejrůznější známé osobnosti. Odbornou konzultantkou pořadu je Helen...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Bird box - když je váš zrak vaším nepřítelem

 

birdboxZačalo to jako ojedinělý případ na Sibiři – jeden muž z ničeho nic zabil své blízké, a poté i sebe. Za nějakou dobu následovaly další případy. Všechny byly totožné, lidé z ničeho nic zešíleli a propadli vražednému běsnění, které ukončili sebevraždo...

Divadlo

Nora, osekaná, Helmerová

nora uvodkaHenrik Ibsen a jeho Nora (původně Domeček pro panenky) patří k divadelní klasice. Hra byla napsaná před více než sto lety, ale její téma – postavení žen ve společnosti - je živé dodnes. Inscenace brněnské Reduty (Národní divadlo Brno) přijela v p...

Film

Vlčí jáma - mistrné zpracování milostného trojúhelníku

altVlčí Jáma je psychologické drama podle stejnojmenné knihy. Osiřelá dívka Jana začíná nový život v domě starosty a jeho starší manželky, kteří se sirotka ujali. Jana je jemná, slušně vychovaná a poddajná dívka, která se zcela podřizuje svým nový...