# SKORODOSPĚLÁ – Otázky a odpovědi

# SKORODOSPĚLÁ – Otázky a odpovědi

Tisk

Skoro dospělá

V dospělosti se nám můžou zdát záležitosti kolem dospívání jednoduché a samozřejmé. Toto krásné, současně velmi složité, období plné zvratů, zkoušek a nejistot, je nám dospělým již vzdálené. Pocity spojené s touto dobou v nás může znovu vyvolat bližší setkání či společné sdílení jedné domácnosti s dospívajícím. Napojením se nejen na jeho emoční potřeby se pokoušíme mu být alespoň nápomocni na jeho strastiplné cestě k dospělosti.

Já osobně mám doma mladou dívku na prahu dospívání, která mě postupem času začala zahrnovat spousty otázkami. Současně se u ní začala projevovat jistá ostýchavost a stud v souvislosti s hlubšími či intimnějšími tématy. Hledala jsem možné a přijatelné formy pomoci, které by mně i mé dceři poskytly ucelené a přívětivě podané informace a rady. Mám radost, že jsem našla. Publikace s názvem „Skorodospělá“ obsahuje téměř vše. Jednotlivé kapitoly jsou barevně rozděleny podle konkrétních témat. Předností je snadná orientace. Nesmím opomenout vyzdvihnout milé doplňující ilustrace, použití adekvátního jazyku s ohledem na věk, kterému je publikace určena a mnoho dalšího. Výčet kvalit by byl velký. A co je faktickým obsahem knihy?

Dívky zde mohou najít odpovědi na otázky z oblastí například z teoretické charakteristiky dospívání, menstruace, péči o prsa, hygieny spánku, těla a zdraví, proměnlivosti emocí, problematiky rodiny i obecných vztahů, well-beingu, nebezpečí versus bezpečnost on-line prostředí, školy, životních snů a poslání, práv a pomoci. Záběr je opravdu široký a koncipovaný přímo na potřeby dospívajících dívek. Co oslovilo desetiletou Stázi najdete v její mini recenzi.

„Kniha je o tom, jak se mění tvoje tělo a emoce z malé holčičky na teenagera. Je tam třeba Jak si porozumět se sestrou, jak zvládat emoce a stres, problémy se školou, rozdíl mezi holkou a klukem atd. Zaujala mě hned první kapitola a bylo super, že byla jen pro holky. Hodně mě bavila. Objevila jsem super rady, které mi pomohly a taky odpovědi na moje otázky, které mě zajímaly. Knížka měla hodně krásných obrázků, jen jich asi mohlo být míň a více čtení. Celkem byla skvělá, ale některé věci jsem moc nepochopila, ale to mi nevadí, až budu starší, budu ji využívat více."

Skoro dospělá

Autor: Błędzka Joanna, Kawczyńska Marta
Nakladatelství: Pikola
Rok vydání: 2024
Počet stran: 224
Hodnocení: 90%
Pro děti od: 12 let

https://www.knizniklub.cz/knihy/593301-skorodospela-otazky-a-odpovedi.html


 

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Nechte se pozvat na Bál šílených žen

bal silenych zen 200V květnu vydalo nakladatelství Odeon debutový román Francouzsky Victorie Mas Bál šílených žen, který nás pozve na prohlídku společnosti Paříže konce 19. století a ukáže nám jak na tu dobu moderní neurologii, tak hlavně postaven...

Divadlo

Lávka River Stage: nový rozměr divadla

Lavka River StagePosledního červencového dne startuje již třetí ročník originálního divadelního projektu na řece Vltavě Lávka River Stage. Pódium na hladině řeky, noční osvětlení a zajímavé vizuální zážitky už mají svou tradic...

Film

Zanedlouho začne Febiofest

Febiofes tperexSpolu s festivalem v Karlových Varech a letní školou v Uherském Hradišti patří FEBIOFEST ke největším filmovým akcím, jaké se u nás pořádají. Jako obvykle ani letos nezůstane omezen jen na Prahu, kde se pořádá mezi 17. až 24. zářím: někt...