Od slackline k tiché radosti
Kultura21.cz

Od slackline k tiché radosti

slackline

Vyprávění nejznámější české slacklinerky Anny Hanuš Kuchařové, která chodila kilometr nad zemí na čtyřech kontinentech a na lajně se také provdala, přináší nakladatelství Jota.

Kniha s názvem Od slackline k tiché radosti vás upoutá na první pohled. Autentické vyprávění známé české slacklinerky vás okamžitě chytne a budete se chtít dozvědět každý detail z jejího dobrodružného života. Zkuste si představit, že se rozhodnete splnit si svůj sen, ačkoliv se může zdát naprosto bláznivý a nebezpečný, a postupem času a tvrdého tréninku se ocitnete na pevně natažené lajně ve výšce asi 1 km nad zemí mezi skalami.

Anna Hanuš Kuchařová opustila práci architektky, aby se stala profesionální provazochodkyní. Láska a touha ji hnaly do prvních rozechvělých krůčků vysoko nad zemí. Skočila po hlavě do odvážného života a tím probudila své vnitřní démony. Vír dobrodružství ji prohnal Evropou i Amerikou, kde se setkávala s lidmi, kteří ji fascinovali. Nejvíc ji ale oslnilo pravidelné chvění tenkého popruhu pod jejími chodidly, na kterém neustále závisel její život.

Jak je možné, že lidské tělo dokáže chodit ve volném vzduchu? Co se to děje s myslí, když překonává vlastní ego? A co na ni čeká ve stavu změněného vědomí, do kterého ji dostává rytmická chůze prostorem mezi skalami?

Kniha je doplněna úchvatnými a nádhernými fotografiemi přímo z terénu a ze svatby Hanuš, která proběhla také na lajně. Tuhle skvělou knížku si zkrátka nemůžete nechat ujít! V závěru je trocha teorie pro všechny, kteří chtějí začít chodit po lajně. Nechybí ani zdokumentování významných slacklinerských událostí a rekordů a také malý slovníček slacklinerských pojmů.

O autorce: 

Při studiu architektury objevila Anna Hanuš Kuchařová (* 1988) slackline. Vášeň přerostla v profesionalitu, stala se z ní provazochodkyně, slacklinerka. Chodila po lajnách na čtyřech kontinentech. Nad pouští, mořem i ledovcem. Nejvýš kilometr nad zemí. Je dlouhodobě nejlepší Češkou v tomto sportu a patří do širší světové špičky. Na krátkou dobu držela evropský rekord. Je organizátorkou i účastnicí mezinárodních slackline projektů. Založila Slackline Academy a čtyři roky byla prezidentkou České asociace slackline. Jako první strávila na lajně 24 hodin bez přestávky. A ve vzduchu dokonce řekla „ano“ jednomu báječnému muži.

Ukázka z knihy:

Mám zavřené oči, ležím na zádech, ruce se dotýkají mých holých stehen. Soustředím se na dech. Už skoro hodinu klidním svou mysl. Za chvíli přijdou. Dnes jsem si dala jediný úkol. Stejně jako minule nechat proniknout anesteziologovu jehlu měkce do mé páteře. Představuji si, jak bude mé tělo klidné a uvolněné. Říkám sama sobě, že epidurál je jak odběr krve. Kdyby mi píchali do žíly podruhé v životě, taky bych měla strach. Na sále se položím na bok a spočinou na mně tři páry profesionálních rukou. Je to příjemné. Vím, že to dělají každému. Ale beru to osobně, jako by mě ze vší láskou objali. Držím svou mysl prostou myšlenek a tělo měkké a těžké. Necítím bolest, ale vím přesně, kde jehla projela mezi obratli.

Nevím, jestli se ještě budu vracet k lajnám. Pokud mě to nebude bavit, tak ne. Jsem připravena začít něco nového. Díky ortéze jsem se mohla poslední tři měsíce normálně pohybovat a noha mi nezeslábla tak jako před první operací. Před rokem rozcvičování bolelo.

slacklline

Název: Od slackline k tiché radosti
Autor: Anna Hanuš Kuchařová
Žánr: biografie
Vydáno: 2020
Stran: 407
Vydalo nakladatelství: Jota
Hodnocení: 100 %

https://www.jota.cz/od-slackline-k-tiche-radostiSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum

Rozhovor

Zbyňka Šolcová: „Mám ráda pestrost a změny.“

zbynka solcova200Lidé si myslí, že harfenistky jsou romantičky ze starých časů. U Zbyňky Šolcové to neplatí. Nevyhýbá se uměleckým experimentům a fúzím s jinými žánry. Také se věnuje poezii a fotografování. Před nedávnem nahrála se so...

Hledat

Banner

Z archivu...


Literatura

Slyšíš, jak mluví stromy? Nádherná kniha pro malé i velké milovníky lesa

slysis jak mluvi stromy 200V nakladatelství Kazda nedávno vyšla kniha Petera Wohllebena určena malým čtenářům, s názvem Slyšíš, jak mluví stromy?. Nenechte se odradit, i dospělý si tuto knihu opravdu užije!

...

Divadlo

Když to nejde vydržet „Ani o den dýl“

ani o den dyl 200Ani o den dýl je název představení francouzského autora Michela Clémenta, které na začátku října vizovskému publiku představilo zájezdové divadlo SemTamFór.

 

...

Film

Sammyho dobrodružství 2: vězeň v podmořském akváriu

sammyho dobrodruzstvi 2Přežijeme-li v našem rodinném kruhu letošní vánoční svátky ve zdraví, můžeme se jít s dětmi podívat na nový animák, tentokrát, jak je patrno z názvu, na pokračování Sammyho dobrodružství s názvem „Sammyho dobro...