Vychází kniha Univerzita Berkshire Hathaway, exkluzivní pohled do myšlení investorů Warrena Buffetta a Charlieho Mungera

Vychází kniha Univerzita Berkshire Hathaway, exkluzivní pohled do myšlení investorů Warrena Buffetta a Charlieho Mungera

Tisk

Univerzita Berkshire Hathaway200Kniha “Univerzita Berkshire Hathaway: Více než 30 let zkušeností Warrena Buffetta a Charlieho Mungera z výročních zasedání akcionářů” je nyní dostupná v českém jazyce. Přelomový pohled na uvažování a strategie dvou z nejvýznamnějších osobností světa financí a investic přináší nakladatelství Premium Media Group. Na vydání knihy se podílejí společnosti Havel & Partners, Partners a One Family Office.

 

Autoři Daniel Pecaut a Corey Wrenn na více než 350 stranách poskytují detailní přehled výročních setkání investorů společnosti Berkshire Hathaway v letech 1986 až 2017. Publikace je unikátním souborem přímých citací a poznámek, která odhalují tajemství úspěchu Buffetta a Mungera z Berkshire Hathaway, jedné z nejúspěšnějších investičních společností v historii.

A bohužel se také stává shrnutím profesní dráhy Charlieho Mungera, který zemřel 28. listopadu ve věku nedožitých sta let. Patřil k nejbrilantnějším mozkům finančního světa a díky svému klientovi, Warren Buffettovi, který si jeho práce bezmezně vážil a mimořádně oceňoval, mohl vybudovat finanční impérium, které těžko hledá srovnání.

„Oba pánové jsou pro mě asi nejinspirativnějšími osobnostmi posledních 10 let mé kariéry, a to také díky své byznysové dlouhověkosti, skutečným obchodním partnerstvím i hlubokým přátelstvím. Akcie Berkshire Hathaway mají největší váhu v mém akciovém portfoliu a byly první americkou akcií, kterou jsem si kdy koupil. Fotografie obou devadesátníků neodmyslitelně patří jako inspirace na konec našich interních strategických prezentací ohledně růstu tržeb a zisků,“ uvádí v předmluvě knihy Jaroslav Havel, řídící partner advokátní kanceláře Havel a Partners. Ta je generálním partnerem knihy, české vydání také podpořily společnosti Partners a One Family Office.

Berkshire Hathaway je synonymem pro dlouhodobý úspěch a udržitelné investice. Tisíce investorů se proto každý rok vydávali na cestu do Omahy v Nebrasce, aby se zúčastnili výroční valné hromady společnosti. Na setkání, které je díky počtu zúčastněných akcionářů označované jako “Woodstock kapitalismu”, Buffett s Mungerem tradičně dlouhé hodiny odpovídali na otázky akcionářů. Diskuse se přitom netýkaly jen finančních trhů a ekonomiky, nechyběly ani cenné životní lekce, často podané velmi humorně.

Kniha Univerzita Berkshire Hathaway nabízí ojedinělý pohled na investiční filozofie Buffetta a Mungera, ale také inspiraci v jejich podnikatelské strategii - zahrnuje diskuze a analýzy spojené s významnými investicemi do společností Coca-Cola, American Express nebo IBM a zachycuje způsoby, jakými Buffett a Munger řešili podnikatelské a ekonomické výzvy včetně finančních krizí a změn na trzích.

Univerzita Berkshire Hathaway je nepostradatelnou součástí knihovny každého, kdo se zajímá o investice a podnikání.

Univerzita Berkshire Hathaway

Už dnes je k objednání na webu Premium Media Group https://eshop.premiummediagroup.cz/obchod/univerzita-berkshire-hathaway/.


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Varování - 7 neuvěřitelných příběhů

varovani perexS Filipem, Lukášem, Denisou, Danem, Vojtou, Radimem a Karolínou jsem prožila sedm příběhů. Každý byl úplně jiný, ale všechny měly jedno společné - tajemno. Možná to taky znáte, takový ten pocit, jakoby nad vámi stál někdo, kdo vám pomáhá, kdy...

Divadlo

Převychová farář neonacistu, nebo neonacista faráře?

adamova jablka perexFarář Ivan (Jacob Erftemeijer) je prototyp vzorného křesťana. Ve všem vidí jen to dobré a vůbec nepochybuje o tom, že Bůh při něm stojí a pomáhá mu. Proto na faře poskytuje útočiště osobám ve výkonu alternativního trestu ...

Film

Severská filmová zima potěší fanoušky metalu

heavy200Není to tak dávno, co jsme vás zvali na Severský filmový podzim a už za pár dní na vás čeká zimní nálož toho aktuálně nejlepšího ze severské kinematografie. 14. února v Praze bude festival zahajovat bláznivým finským filmem o více méně úspěšné metalové...