Valentýnské tvoření levně a rychle
Banner

Valentýnské tvoření levně a rychle

valentynske tvoreni perexChystáte se někoho obdarovat valentýnským dárečkem? Zkuste do toho tentokrát vložit více vlastní iniciativy, tvůrčí inspirace a vyrobte nějakou praktickou drobnost. Jako výchozí materiál můžete použít i věci, které byste jinak vyhodili. Například prázdné krabičky od bonbonů, plechovky a zbytky látek.

 

Ve jménu recyklace a vlastní fantazie

Možná se vám doma hromadí různé krabičky od snědených bonbónů, od hodinek, mobilů nebo jiného zboží. Nechce se vám je vyhodit – protože by se jednou mohly hodit. Nebo jste majitelem kočky, psa či jiného domácího mazlíka a kupujete krmivo v plechovkách. Pokud je rovnou neházíte do koše, a také je skladujete „pro strýčka příhodu“, asi už z nich máte pěknou pyramidu. Švadlenkám zase zbývá spousta látkových odstřižků a jistě se mezi nimi najde i nějaký větší se zajímavým dekorem. A loňský kalendář, který jste si kupovali kvůli úžasným ilustracím, vám také přirostl k srdci… Jestli jste jenom trochu kteativní, máme pro vás tip na jejich využití.

Co budete potřebovat?

- čisté krabičky, plechovky, zbytky látek nebo dekorativního papíru
- mašličky, provázek, gumičku
- nůžky
- lepidlo Herkules
- tavnou pistoli
- barvu v plechovce (+ plochý štětec) nebo ve spreji (není nutné)

valentynske tvoreni

Postup

Plechovky řádně vymyjte. Pozor, plechovky jsou uvnitř u okraje velmi ostré, až je budete vymývat, použijte štětku.

Pokud se rozhodnete nějakou plechovku natřít, odmastěte ji a nastříkejte barvou ze spreje nebo natřete štětcem. Nechte pořádně zaschnout.

Pečlivě vystřihněte látku nebo dekorační papír podle rozměrů plechovky nebo krabičky s rezervou na založení dovnitř u jejich horního okraje.

Na papírový poklad lepte Herkulem, na kovový tavnou pistolí.

Ozdobte mašličkou nebo provázkem, použít můžete třeba i knoflíky a jiné přízdoby.

Na uzavření plechovek můžete zvolit systém „zavařenina“ - naplňte libovolným obsahem, kouskem látky překryjte hrdlo, uchyťte gumičkou a převažte stužkou nebo provázkem.

valentynske tvoreni 2

Na tužky, květinu, oříšky, bonbony, čaj a jiné překvapení

Ozdobená plechovka může potom sloužit jako tužkovník, nebo ji naplňte oříšky, sušeným ovocem, bonbony, sáčky s čajem – zkrátka libovolným obsahem, který obdarovaného potěší. Vložíte-li na dno kousek florexu a navlhčíte jej vodou, lze zapíchnout pár květin a jiné zeleně, a máte krásnou a trvanlivou květinovou dekoraci.

Zdroj: FB U Květu lipového www.facebook.com/ukvetulipoveho/

valentyn kramek

Krámek U květu Lipového v České Lípě
V našem krámku to voní. Čím? Hlavně kouzlem starých časů, bylinkami, mýdlem i kávou. Když k nám přijdete, zpomalíte a začnete zhluboka dýchat. A my na vás nebudeme pospíchat. Necháme vás kouknout skrz krasohled, otočit klíčkem hrací skříňky, žasnout nad tím, co čeští řemeslníci dokáží vyrobit. I kdybyste odcházeli s prázdnou, ten pocit ve vás zůstane. A právě proto krámek vznikl.


 

Rozhovor

POKEC s Terezou Kostkovou a Liborem Boučkem

pokec 200Moderátorská esa Terezu Kostkovou a Libora Boučka veřejnost moc dobře zná. Co mají společného? Mají za sebou moderování velkých televizních show. Tereza bravurně uvedla (spolu s Markem Ebenem) StarDance…když hvězdy tančí, TýTý nebo Silvestr. Libor má v...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Inspirujte se, co v létě vařit

letni kucharka 200Díky spolupráci FTV Prima, agentury Solootions a Euromedia Group přišla na svět svěží Letní kuchařka obsahující 60 zajímavých receptů.

...

Literatura

Žena ve stínu slavného muže

ella200V knize Vařila jsem pro Picassa, kterou vydalo nakladatelství Metafora, jsme se mohli ponořit do fantazie autorky, která do svého příběhu zakomponovala samotného kubistického mága Picassa. Tentokrát znovu půjde o románovou podobu, ale založenou na reálné...

Divadlo

Meziříčský M-klub nabízí Experimentální předplatné

mklub divado 200Poprvé se v následující sezóně mohou návštěvníci meziříčského M-klubu těšit na alternativní divadla. Sérii šesti inscenací zabalili dramaturgové do předplatného s názvem Experimentální divadla v M-klubu. To je v Turistickém informačním c...

Film

Jameson Done In 60 Seconds: Soutěž o minutový film pokračuje!


james empire awards 200Svůj minutový film mohou všichni filmoví fanoušci přihlásit až do 16. června!

...