Zapomeňte na botox nebo plastické operace – stačí obličejová jóga
Banner

Zapomeňte na botox nebo plastické operace – stačí obličejová jóga

oblicejova joga 200V nakladatelství Anag vyšla jedinečná publikace zaměřená na Obličejovou jógu od Světlany Mihulové. Zacvičte si ji i vy!

 

 

 

Jedná se o knihu určenou pro začátečníky a mírně pokročilé, přičemž se jedná o I. fázi zvanou budovací. Následuje liftingová – intenzivní fáze a závěrečná udržovací fáze.

Kniha je rozdělena na několik větších částí – po úvodu následuje anatomická část, kapitoly účinky obličejové jógy, zásady a doporučení, fáze tréninková jednotka obličejové jógy, nejčastější chyby a zajímavé tipy a praktická část s konkrétními cviky. V závěru pak najdete seznam cviků, použitou literaturu, poděkování a informace o autorce a spoluautorce – její sestře Jiřině Mihulové stojící za anatomickou částí knihy.

Anatomická část je velmi přehledná, obsahuje spousty nákresů a dokážete ji tak přečíst během několika minut. A můžete si z ní hodně odnést, například, že 20 minut v soláriu je pro kůži tak náročné jako celý den na pláži. Účinky obličejové jógy vás zase rychle přimějí s ní začít – kolem 30 zpomalíte stárnutí, ve 40 nebo 50 omládnete o 10 let a navíc aktivujete mozek a zbavíte se různých zlozvyků.

Obličejová jóga se dá cvičit během nejrůznějších činností – něco můžete zvládnout při ranní hygieně, ostatní můžete provádět například při hraní s dětmi, při domácím úklidu, v kanceláři na procházce nebo v klidu na toaletě. :-)

Co se týče praktické části, tak každý cvik se skládá z názvu, účinku cviku, provedení cviku, počtu opakování a upozornění. Nechybí ani názorná fotografie autorky provádějící daný cvik. Její pleť je opravdu hladká a je tak názorným důkazem z teoretické části. Moc se mi v tomto ohledu líbí také její sladění s grafikou knihy – cviky pro začátečníky jsou laděny do růžové, ty pro pokročilejší potom do modré barvy. Celkově je typografie knihy velmi zdařilá a chválím také kvalitní křídový papír, na kterém vše pořádně vyniká.

O obličejové józe jsem předtím neslyšela a na normální jógu jsem příliš divoká a netrpělivá, ale musím uznat, že mě kniha velmi zaujala a do cviků se určitě pustím. Už se tedy těším na další díl.

Světlana Mihulová se narodila v roce 1976. Je cestovatelka, trenérka, cvičitelka, lektorka a poradkyně v oblasti zdravé výživy. Od roku 2006 cvičí obličejovou jógu a následně přidala funkční cvičení se zdravotním zaměřením, SM systém a hormonální cvičení. Se svou sestrou Jiřinou Mihulovou založila školu SELAVIS, kde učí klienty obličejovou jógu nejen pro krásu, ale i pro zdraví. Nabízí zde funkční cvičení, spirální stabilizaci, program pro hormonální aktivitu těla a poradenství v péči o sebe samé. V roce 2019 byla škola Selavis v čele se Světlanou Mihulovou nominována do finále firemních oskarů – Český Goodwill. Lekce obličejové jógy pořádá po celé České republice.

 

oblicejova joga
Obličejová jóga pro začátečníky a mírně pokročilé
Autor: Světlana Mihulová
Žánr: životní styl, zdraví
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2019
Počet stran: 200
Hodnocení: 85 %

https://www.anag.cz/oblicejova-joga-pro-zacatecniky-a-mirne-pokrocile/pA91.5870/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Veronika Pobořilová: „Zaskáčete si v těsné blízkosti interpretů v jedoucím trolejbuse! To přece chcete někdy vyprávět svým dětem!“

Poborilova 200Ve středu 15. dubna proběhne 6. ročník netradičního hudebního festivalu Busfest, který se odehrává na palubě jedoucích zlínských trolejbusů. Centrum veškerého dění bude klasicky situováno na točně u Sportovní haly, kde odpoledne vypukne boha...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Mějte Radost z jídla

radost z jidla 200V nakladatelství Anag vyšlo už 7. doplněné vydání knihy Radost z jídla, která pojednává nejen o makrobiotickém stravování. Autory jsou MUDr. Vladimíra Strnadelová a Jan Zerzán, kteří spolu léčí pacienty pomocí přírodní medicíny a di...


Literatura

Klíč mistrů – klíč od brány ke štěstí?

altMáte pocit, že se vám nic nedaří? Patříte k lidem, kteří, ať dělají co dělají, stále mají nedostatek peněz, chatrné zdraví a smůla se jim lepí na paty? Zasadíte růži, vyroste vám lebeda, v létě na dovolené u moře vám pravidelně prší a ta...

Divadlo

Kdo věří pohádkám, ten patří k vítězům...na zámku tě vítá i princ s Popelkou! Fotoreportáž z českobudějovického představení Popelka na ledě.

popelka perexDivácky nejúspěšnější a nejprodávanější muzikál v České republice a Slovensku během Jarního turné 2014 navštívil exkluzivně Liberec, České Budějovice a Ostravu. V sobotu 5. dubna ještě zavítá do Hradce Králové a...

Film

Festival francouzských filmů představí i koprodukční díla

FFFOd středy 21. listopadu do středy 28. listopadu 2018 se v Praze (a rovněž Brně) představí v pořadí již 21. FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU. Nabídne široký výběr uváděných titulů, od těch, které se v českých kinech už uvádějí (či teprve uvádět budou), až k těm ně...