Příprava zdravého jídla pro děti není složitá

Příprava zdravého jídla pro děti není složitá

skutecne jidlo 200V nakladatelství Anag vyšla kniha populární britské nutriční specialistky Annabel Karmel. Za sebou má přes 20 knih a Skutečné jídlo pro malé labužníky je další přeloženou do češtiny.

 

 

Autorka v úvodu zmiňuje důležitost zdravého jídla a pozastavuje se také nad zapojením děti do jeho přípravy nebo důležitostí společného jídla. „Vaření je pro zvídavé malé hlavičky skvělá věc – dá se při něm zjistit spousta zajímavostí o jídle a naučit mnohem víc, než jen to, jak má vypadat dobře poskládaný jídelníček,“ píše zde například. Následují kapitoly Rodinná klasika, Bezmasá a vegetariánská jídla, Hotovo za čtvrt hodiny, Zdravý „fast food“, Školní svačiny a občerstvení pro kamarády, Sladkosti a dezerty a Sváteční pečení a vaření pro děti.

Recepty začínají krátkým autorčiným úvodem, kde bývají nejčastěji nějaké tipy nebo i komentáře osobnějšího rázu. Osobně tohle mám na kuchařkách ráda, protože přidávají k pouhým recepisům něco navíc. Následuje seznam surovin a podrobný postup. Fotografie jídel jsou velmi názorné a jsou zaměřeny především na samotný pokrm – fotografka si nepotrpěla na serepetičky kolem a naaranžovaná zátiší. Moc se mi líbily také fotografie s dětmi – k obsahu knihy skvěle sedí a dodávají jí na atmosféře.

Kuchařka obsahuje plno zajímavých jídel a také skvělých nápadů. Mezi ně řadím například přidání jablek do sekané nebo vizuálně krásné a nápadité servírování v podobě třeba zeleninového vláčku, velikonočních cupcaků ozdobených cereálními kroužky nebo mini marshmallow a brambory soba Rudolfa. Jde o jednoduché maličkosti, které však vizuálně vypadají opravdu skvěle.

Už jsem vyzkoušela variaci na quińový supersalát, kde mě zaujala zálivka (pomerančová šťáva, slunečnicový olej, sójová omáčka, červený vinný ocet, javorový sirup a rozhodně mám v plánu ještě připravit flapjacky s brusinkami a zlatými rozinkami, kuličky s kuřecím masem, mrkví a cukrovou kukuřicí nebo čokoládový dort s červenou řepou.

Tato kuchařka mě velmi mile překvapila a vím, že ji nebudu schovávat daleko od kuchyně. Už se moc těším, jak z ní budu vařit i dětem a plánuji si pořídit také autorčiny další knihy. Takže pokud hledáte inspiraci na zdravé pokrmy, určitě po této knize sáhněte!

Annabel Karmel MBE, matka tří dětí, je přední autorkou kuchařských knih týkajících se dětské výživy. Napsala již 22 knih, například Vaříme pro kojence a batolata a SuperRecepty pro kojence a nejmenší děti. Annabel je odbornicí na vymýšlení chutných a výživných jídel pro děti a vytvořila svou vlastní řadu pokrmů, které jsou k dostání v supermarketech ve Velké Británii.

skutecne jidlo

Skutečné jídlo pro malé labužníky
Autor: Annabel Karmel
Překlad: Martina Benešová
Žánr: kuchařka
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2019
Počet stran: 240
Hodnocení: 91 %

https://www.anag.cz/skutecne-jidlo-pro-male-labuzniky-vice-nez-100-jednoduchych-lahodnych-receptu-pro-male-deti-i-dospele/pA93.5970/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Genny Ciatti: Mám horkou italskou krev

Genny Ciatti 1 perexSympatická zpěvačka a herečka s italskými kořeny Genny Ciatti Vám v následujícím rozhovoru prozradí, jak se jí líbí její role v muzikálu Srdcový král, který měl v září premiéru v Divadle Kalich, a jaké jsou její plány na blí...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Podlehněte kouzlu barevné mexické kuchyně

moderni mexicka kucharka 200V nakladatelství CPress vyšla Moderní mexická kuchařka, která přímo láká k přípravě burritos, tacos, sals a mnoha dalších dobrot.

 

...

Literatura

První díl komiksové revue zaujme především kluky

komiks200Na poli české komiksové scény se příliš často nedějí výrazné změny. V současné době se u nás můžete setkat především s formou pro dospělé. Ale tento druh četby byl přece původně určen z velké části pro děti. Jen si vzpomeňte na Rychlé šípy či Čtyřl...

Divadlo

Shirley Valentine oslavila 500. reprízu, Simona Stašová dostala speciální dort s 500 svíčkami

Shirley 200One woman show Simony Stašové Shirley Valentine oslavila v úterý 15. září v Divadle ABC 500. reprízu. Bravurní komedie Willyho Russella o hledání sebe sama měla premiéru v roce 2008, od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších inscenací Městských...

Film

FINALISTÉ SOUTĚŽE JINÉ VIZE 2014

jine 200Soutěž Jiné vize si klade za cíl mapovat dění na poli tvorby pohyblivých obrazů filmu a videa v České republice. Soustředí se na hraniční formy na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu. Výběr každého ročníku je unikátní díky rozdílnosti ...