Polabská vrba - soutěž knihovny v Brandýse nad Labem pro seniory

Polabská vrba - soutěž knihovny v Brandýse nad Labem pro seniory

Email Tisk

polabska vrba perexKnihovna v Brandýse nad Labem vyhlásila literární soutěž pro seniory Spisovatelem se člověk může stát v každém věku. Knihovna Eduarda Petišky proto vyzývá všechny dříve narozené, aby svá dílka neschovávali doma v šuplíku a místo toho je poslali do literární soutěže. Polabská vrba je totiž po roce opět zde.

 

Senioři mohou zasílat práce na jakékoliv téma. Maximální rozsah příspěvku je patnáct normostran, rukopis může mít stran dvacet. Do soutěže budou přijímána pouze původní a dosud nepublikovaná díla. Pokud nevíte o čem napsat, inspirujte se tématem letošního ročníku, které zní: „Kniha mého života.“ Soutěžní příspěvky zasílejte na adresu: Knihovna Eduarda Petišky, Ivana Olbrachta 36, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, 250 01. Práci můžete do knihovny doručit také osobně, případně ji pošlete v elektronické podobě na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  Nezapomeňte uvést celé své jméno, ročník narození a kontaktní adresu.

Uzávěrka soutěže je 14. května 2014.

Práce vyhodnotí odborná porota, složená z literárních osobností polabského regionu, zástupců Knihovny Eduarda Petišky a zástupců města Brandýs nad Labem. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v červnu. Porota udělí cenu za první tři místa, zvláštní cenu za vztah k regionu a zvláštní cenu za práci k tématu letošního ročníku.  Vítězné příspěvky budou otištěny ve sborníku.

polabska vrba 2

Literární soutěž Polabská vrba se poprvé uskutečnila v roce 2013. Zapojili se do ní senioři z celé republiky. Práce těch, kteří nakonec zvítězili, si můžete přečíst zde: ZDE

Zdroj foto: www.knihovna.brandys.cz 


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Z archivu...

Čtěte také...

Na Štrůdl do Lucerny dorazí Tomáš Klus, Zdeňka Pohlreichová i Karaimi


strudl 200Hudebník Tomáš Klus, Zdeňka Pohlreichová a šamanka Karaimi budou hosté prosincového Štrůdlu Lucie Špakové v Lucerně. Zdánlivě nesourodé osobnosti mají společného jmenovatele. Všichni se v jednu vteřinu zastavili ve zběsilém kolotoči, aby mo...

Nové komentáře


Literatura

Co dělat, když vás samota sráží k zemi

loutkarAsi to znáte všichni – jednou za čas se cítíte sami, opuštění, že se o vás nikdo nezajímá. A můžete se cítit sami, i když jste obklopeni lidmi, protože jimi nejste pochopeni. To je tak nějak i případ hlavního hrdiny Jacopa z norského příběhu Loutkář.

...

Divadlo

Skleněný pokoj: Světová premiéra původně knižního bestselleru v Brně

Skleneny pokoj 200Román britského spisovatele Simona Mawera se odehrává v Brně, mezi roky 1925 a 1968. Podkladem příběhu je osud lidí kolem slavné vily Tugendhat, světově uznávaného architekta Ludwiga Miese van der Rohe.

Film

Německy mluvené filmy dorazí do Prahy a Brna

pr 200Mnohé filmů, které v české distribuci sotva spatříme, zprostředkovávají početné přehlídky - tak se pořádají přehlídky středoevropských kinematografií, snímků natočených ve francouzštině, španělštině, nyní též německy. Festival německy mluvených filmů zvaný...