Nenechte zahálet vaši mentální kondici

Nenechte zahálet vaši mentální kondici

posilovani mentalni kondice 200Opět po roce vychází v nakladatelství Portál kniha Posilování mentální kondice s podtitulem 365 úkolů na celý rok určená všem věkovým kategoriím.

 

 

 

V knize se nacházejí nejrůznější druhy cvičení (od skrývaček, přesmyček, doplňovaček až po ty založené na vymýšlení slov), které umožňují člověku potrénovat mozkové závity. „Uvedené typy cvičení trénují řadu dílčích i komplexních schopností, jako je verbální plynulost, asociační pohotovost, kombinační schopnosti, verbální kreativita, pozornost a koncentrace, dlouhodobá paměť, slovní zásoba, rychlost a pohotovost a celková mentální kondice,“ vyjmenovává v úvodu autorka Jana Bílková.

Oproti předešlé knize zde přibyla některá cvičení, například slova vytvořená z pyramidy, což je sice jednoduché, ale také vyžaduje soustředění nebo ty se skupinami dvou písmen. Změnila se také tématika výsledků – kromě zvířat, jmen a měst jsou zde nově i hrady, zámky, lázně, vojenské hodnosti, typy zbraní, horniny, nerosty i pojmy z gastronomie. Za tuto obměnu tleskám a jsem ráda, že jsem se díky knize zase mohla naučit nová slova. Například nad savcem POTO jsem přemýšlela dlouho a přitom tento druh outloně znám. :-)

Co mě trošku zklamalo je, že některé úkoly (většinou i dost blízko po sobě, například ve 3. a 7. úkolu) obsahují stejné výrazy. Když se čtenář s danými výrazy už setkal, tak je pro něho úkol mnohem jednodušší, ale na druhou stranu zase loví v krátkodobé paměti.

Pokud hledáte způsob, jak se udržet ve střehu a takzvaně nezakrnět, knihy od Jany Bílkové jako je tato, se vám mohou stát skvělým společníkem. Já je rozhodně doporučuji.

PhDr. Mgr. Mgr. Mgr. Jana Bílková, Ph.D., je psycholožka, překladatelka a tlumočnice. Učí na univerzitách a akademiích třetího věku, vede přednášky v knihovnách a v aktivizačních programech pro seniory. V Portále vydala úspěšné knihy Trénink mentální kondice (2017) a Cvičení mentální kondice (2018).

posilovani mentalni kondice

Posilování mentální kondice
365 úkolů na celý rok
Autor: Jana Bílková
Žánr: hry a tréninky
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2020
Počet stran: 144
Hodnocení: 86 %

https://obchod.portal.cz/hry-a-treninky/posilovani-mentalni-kondice/


 

Rozhovor

Michael Kiske: „Tipuju, že nás opět pozvou na další Masters Of Rock…”

michael kiske unisonicJak se vede bývalému zpěvákovi legedárních dýní Helloween Michaelovi Kiskemu? Momentálně spolu s kytaristou Kaiem Hansenem exceluje ve skupině Unisonic. Spoustu jeho zajímavých názorů ...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Jezte správně a vyhněte se tak únavě

zdravou stravou 200V nakladatelství Grada vyšla v lednu kniha Zdravou stravou proti únavě, která vás naučí změnit své stravovací návyky tak, abyste netrpěli únavou a vyladili si i mysl.

 

...

Literatura

Strhující závěr trilogie se nekoná

venla 200Trilogii Prokletí městečka Palokaski připodobňuje marketingové oddělení ke kultovnímu americkému seriálu Twin Peaks. Myslím, že kdyby si Lauru, Nooru a Venlu, jak se jmenují jednotlivé části knižní trilogie, přečetli fanoušci zmiňovaného seriálu, začal...

Divadlo

Divadlo ABC se rozloučí se Saturninem

saturnin-divadlo-abcDerniéra oblíbené inscenace Divadla ABC Saturnin se blíží. Diváci mají už jen několik posledních příležitostí ji vidět. Hrát se bude ještě 18., 19. a 20. června. Hudební féerii na motivy slavného humoristického ...

Film

V druhé půli února začne přehlídka španělsky mluveného filmu

pelicula logoNa letošní přehlídce španělsky mluvených filmů LA PELÍCULA (v Praze ji zastihneme mezi 18. a 23. únorem, poté se přesouvá do Brna, Hradce Králové a Ostravy) si zopakujeme tragikomedii Pedra Almodóvara Bolest a sláva. Do tuzemských kin se sice ...