Šťastný život: Will Bowen do třetice!

Šťastný život: Will Bowen do třetice!

Stastny zivot perexWill Bowen, autor Světa bez stížností, přichází s třetí knihou, která vše jemně shrnuje a veškeré naše osobní nastavení i vztahy ke vztahům, které kolem sebe máme, pěkně od podlahy probírá... čím? Našimi zlozvyky. Tím, jak jsme se naučili reagovat, vyhledávat negativitu, protože ona dost dobře člověka živí. A vše se naučíme otočit, napravit, zajet do kolejí pozitivnějších, vědomějších a živějších.

Nejen na nový rok

Čím víc budeme vnitřně naladěni na štěstí, tím lépe se nám bude žít, celkově. A tento pocit postupně přitáhne i více pozitivních událostí do života, protože jak známo – podobné plodí podobné. Autor Will Bowen mimo přehršle jiného uvádí v této knize také to, že štěstí je jako fyzická kondice. A začneme pomyslně v novém roce. Ale, jak sám píše - čas na změnu je KDYKOLIV. 

Ale myšlenka využít pro tyto nové začátky energii nového roku, je trefná i symbolická.

Mozek je jako naše fyzická kondice, dá se vycvičit!

Stejně jako jsme schopni si vycvičit nějakou kondici, jsme schopni (i díky jeho radám) vycvičit mozek, aby byl v lepší kondici a produkoval o něco příznivější chemikálie a byl naladěn na štěstí, nikoliv na smutek a divnou mlhu beznaděje. A také tvrdí, že tomu musíme věnovat úsilí, nemalé – to třeba říci na začátek i na závěr. Šťastný život rozhodně není zadarmo a stejně jako vypotíte litr potu v posilovně nebo při běhu, vypotíte i litry (slz?) při přecvičování svého mozku. Ale odměna bude sladká!

Lidé vás budou nenávidět? Možná!

A stejně jako je to s kondicí, je to i s druhými lidmi. Mohou se cítit ohroženi tím, že jste šťastni, že potíte ty litry slz a potu – protože v porovnání s vámi pak cítí ostřeji svou vlastní pasivitu. Teoreticky se tak můžete setkat i s tím, že se vás okolí bude snažit zadrápnout zpět do svého bahýnka, abyste nevyčnívali a nepřipomínali druhým, že je lepší vzít si na nohy botasky, než vzít si do ruky sklenku vína a chipsy. Třeba.

Eliminace stresu a cesta k lepšímu zdraví i rozhodování

Ale celkově se dá říci, že když se naučíte podle této knihy eliminovat na minimum stěžovací a negativní myšlenky, MINIMÁLNĚ se to odrazí na vaší schopnosti vnímat a zpracovávat stres. Budete odolnější. Postupem času tak i zdravější a budete činit i správnější rozhodnutí.

Tisíc informací, jeden nový život

Malá kniha, obrovské množství informací, neskutečně laskavé, leč důrazné slovo, a hlavně – je to skutečně návod na to, jak odnaučit mozek, aby byl chronicky nešťastný. Autor podrobně rozepisuje, jak snadno vzniká chronický návyk na neštěstí, jak jsme jím denně masírováni a udržováni ve strachu. Jak si se strachem poradit a doslova prorazit v sobě to okénko k čerstvému vzduchu a vidění lepšího života. Jak toto vše nacházet, pěstovat, udržovat, rozvíjet. A nevzdat to! Nikdy!

Stastny zivot 1

Kniha je volným pokračováním jeho předchozích „nestěžovacích“ knih, které se zaměřovaly více na zvyk si stěžovat a živit negativitu i nevědomě, a také na vztahy a lepší řešení vztahů. Nyní je jeho obzor a téma ještě širší. Vše důležité znovu shrnuje a přidává právě ten nadhled, který využijeme v odnaučení se jakýchkoliv špatných návyků, ve vztazích a hlavně mám pocit – hodně je kniha vedena k tomu, abychom se našli postupně sami. Našli svou životní vizi a naučili se životem proplout tak, že nebudeme ničeho litovat.

A bonus v tom, že najednou s lepší chemií v mozku budeme činit lepší rozhodnutí, nebudeme přehlížet to lepší v životě – to je bonus k nezaplacení!

O autorovi:

Will Bowen: Autor knihy Svět bez stížností, Vztahy bez stížností a Šťastný život založil svou metodu na emočním regulování našich pocitů, cíleném zvědomování si štěstí a prací s negativními pocity. Všechny knihy jsou plné vysvětlení fungování našeho pocitu štěstí v mozku se spoustou praktických tipů na vylepšení životního stylu tak, aby nám bylo lépe. A nejlépe.

šťastný život - kopie

Na stránce www.nestezujsi.cz/bonus najdete plakát, knižní záložku a bonusové video od autora, který prodal se svou knihou i na 11 milionu náramků, jež pomáhají zvědomovat si „nestěžovací styl života“ a o svých knihách mluvil v televizních pořadech a psal v časopise People a Newsweek.

Šťastný život

Autor: Will Bowen

Přeložila: Petra Vlčková

Originál: Happy This Year

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE,2019

Hodnocení: 95 %

www.synergiepublishing.com

www.facebook.com/svetbezstiznosti/


 

Rozhovor

Spisovatelka Sylva Lauerová ví, jak zkrotit drzé opice

200lSpisovatelka a básnířka Sylva Lauerová je autorkou, která se rozhodně nebojí otevírat tabuizovaná či hůře stravitelná témata. Ve svých románech i básních se dotýká hlubin lidské psychiky, duchovna, různých podob lásky a sexu, společenských témat. Díky tomu, že ...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Nepřehlédněte bibli pro milovníky chilli

chilli 200V nakladatelství Kniha Zlín vyšla kniha Chilli průvodce světem pálivého jídla. Jedná se o autorský projekt dvou cestovatelek a vášnivých fanynek chilli Dominiky a Majdy, který nabízí mnohem víc než jen zajímavé recepty.


Literatura

Zachrání Michalka, Verunka a Kuba Stříbrného paprska?

stribrnyPaprsek perexNení napětí jako napětí – a není dobrodružství jako dobrodružství. Když se povede autorovi napsat příběh, který má v sobě onu potřebnou dávku skutečného v souladu s nadpřirozeným, má jistý úsp...

Divadlo

Představení Informátoři Farmy v jeskyni v divadle Ponec – 21. a 22. 9.

Informatori 200Co je vlastně korporace? Kam až sahá její moc? Tyto otázky kladou Informátoři, nejnovější představení Farmy v jeskyni.
Soubor fyzického divadla Farma v jeskyni, který letos slaví 12 let své existence, uvede 21. a 22. září v divadle Pon...

Film

Před osmdesáti lety vyhrál anketu českých žen Rolf Wanka, "nejušlechtilejší z českých filmových milovníků"

wanka 200Pokud by se v polovině třicátých let minulého století vyhlašovala anketa o nejkrásnějšího filmového herce či milovníka, zvítězil by Rolf Wanka. Patřil k filmovým idolům, kterého milovaly služky, úřednice stejně jako dámy z vyšší společnosti. Potvrdil...