Knihovna na Vinohradech přivítá zpěvačku a spisovatelku Michaelu Linkovou

Knihovna na Vinohradech přivítá zpěvačku a spisovatelku Michaelu Linkovou

Tisk

m linkova200Knihovna na Vinohradech (na adrese Vinohradská 69, Praha 2) zve na zajímavé SETKÁNÍ S MICHAELOU LINKOVOU, zpěvačkou a autorkou knihy Kam se poděl Bůh. Pořad, který bude moderovat Bohdana Tučková, proběhne ve čtvrtek 23. března 2023 v 17 hodin. Zpěvaččina kniha je převyprávěním autentických zážitků jednoho neobyčejného života.

 

Michaela Linková bude vyprávět o kariéře zpěvačky, ale hlavně o své knize Kam se poděl Bůh. Vypráví příběh Františka Krause, který pro svůj židovský původ prošel za 2. světové války peklem koncentračních táborů. Po osvobození odešel bojovat do Izraele, za což byl v 50. letech vězněn. Všechny hrůzy osudu přežil i díky své vůli žít, díky pomoci přátel i díky lásce žen, které jeho životem procházely. A právě tento jeho příběh převyprávěla ve své knize Michaela Linková.

Populární zpěvačkou se stala až v osmdesátých letech, kdy pro ni psali domácí autoři a rocker Harry Jeske z tehdy slavné německé skupiny Puhdys. Půvabná zpěvačka, k níž patřila černá hříva i odvážné kostýmy, měla zkrátka štěstí. Tehdy měla za sebou kapelu a spoustu koncertů, televizních vystoupení a videoklipů, točila desky a v ostře sledované anketě Zlatý slavík to „dotáhla“ až na šesté místo. Také účinkovala v muzikálu Richarda Pachmana Babička, kde ztvárnila postavu kněžny. 

m linkova foto1

Během její pěvecké kariéry se jí povedla pěkná řádka hitů (Televizní dívka Líza, Kvůli mně, Bílý měsíc, To by tak hrálo, Tajná láska, Láska vchází hlavní třídou nebo duety Já si počkám a Abeceda lásky, které nazpívala se Stanislavem Procházkou ml.), na které slyší české publikum dodnes. Jenomže vedle těchto písní se věnuje i klasickému zpěvu a klasické hudbě, a to jako členka hudebního tria Romanza Music.

m linkova foto2

Příběh knihy Kam se poděl Bůh sleduje osudy židovského chlapce Františka Krause, který je pro svůj původ násilně odvlečen do koncentračního tábora. Po návratu, kdy jako mladý muž hledá své místo v životě, opět přichází rána osudu. Politická situace po Únoru 1948 se vyvíjí tak, že František je obviněn z vlastizrady a odsouzen nejdříve k trestu smrti a poté k dvaadvaceti letům vězení. Po propuštění na počátku 60. let se rozhodne k emigraci. Poznává však, že zde postrádá nejdůležitější věci pro svůj život, pocit přátelství a lásky. Dobře napsaný dojemný příběh je plný lidskosti, z kterého cítíme nezdolnou a obdivuhodnou vůli k životu.

m linkova foto3

Zdroj foto: archiv Michaely Linkové

Více informací: https://www.romanzamusic.cz/


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Textař skupiny Kabát: „Texty se tak nějak cenzurujou samy.“

kabat logoSkupina Kabát je pro mnohé synonymem nejlepší české kapely. Ať si o nich každý myslí co chce, není snad nikoho, kdo by neznal její texty a nevybavil si Pepu Vojtka za mikrofonem. My jsme zpovídali basistu, k...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Unikátní kniha nabízí 50 rozhovorů s předními světovými i českými osobnostmi

promeny sveta 200Britský filozof Roger Scruton, ruský politický aktivista Vladimír Bukovskij, americký historik Timothy Snyder, francouzský filozof Alain Finkielkraut, britský spisovatel a aktivista Edward Lucas, český historik Robert Kváček, Karel Sc...


Literatura

Když sníte o novém životě a přichází noční můra

dokonali sousede perex"Jakože nějaký Stepfordský paničky?" skoro se vám chce říct. Ostatně stejné zvolání napadne v jednu chvíli i samotnou hlavní hrdinku této knihy. Helen se přestěhovala do Německa se svým mužem, který vyučuje na mezinár...

Divadlo

„My pijeme rum!“

zavislosti navzdory200Závislost. Máte taky na něčem závislost? Možná nějakou, která není škodlivá pro vaše okolí – dezert po obědě? Ranní káva? Že nesmíte chybět na žádné premiéře filmu, divadelní hry…? A co ty horší formy závislosti, které už ovli...

Film

Muž z oceli aneb Návrat Supermana na filmová plátna

Superman je asi nejslavnější komiksovou postavou na světě a patří k největším klenotům, jaké tato literatura má. Celovečerní film Richarda Donnera z roku 1978 byl navíc průkopníkem, protože tehdy se podobné adaptace nenosily a šlo o velké riz...