Benátská noc: den třetí
Banner

Benátská noc: den třetí

benatska noc 200Benátská noc už je za námi. Jak vypadal poslední festivalový den? Sice se na nedělní atmosféře už značně podepisovala únava a především vedro, které hraničilo s maximem únosnosti, přesto se ale v programu objevilo několik zajímavých hudebních momentů.45+

Nejen takovouto teplotní hranici mohl leckdo cítit, ale i hudebně jsem se ocitli v kategorii 'pro starší a pokročilé'. Nedělním programem zlehka zamíchala zrušená legenda Žlutý pes a později i odvolaný Ivan Hlas. Program odpolední 'klasiky' zachraňovali tedy ostravští Buty a nestárnoucí madam Věra Špinarová. Ta do hodinového vystoupení vtěsnala všechny své notoricky známé hity a lehce překvapilo, že nejvíce ovací nacházela u té nejmladší generace.

benatska spinarova

Jedno z nejočekávanějších nedělních vystoupení odstartovalo před sedmou podvečerní. Zvlášť po zrušení dvou výše zmíněných účinkujících se vystoupení Xindla X stalo velkým lákadlem. Již během vystoupení paní Špinarové se kotlík pod Jack Daniel´s stage slušně zaplnil. Ačkoliv bylo publikum zpočátku vlažnějšího rozpoložení, nakonec se nechalo akordy kytary pohltit. Zpěvákův entuziasmus se rychle přenesl i do davu, který se bez protestů vlnil dle jeho předcvičování. Xindlův roztomilý slamáček při songu Chemie skončil v publiku, za to se mu obratem na podiu objevila černá podprsenka (zřejmě) od vášnivé fanynky.

Zazněla i zcela nová rýmovačka s názvem Čecháček a totáček, s čistě politickým zaměřením. Za text rozhodně palec nahoru a to nejen za Xindlovy nebezpečně dobré slovní obraty, ale především za jejich obsah. Naprosto bez okolků naservírovaný názor na dobu minulou, která stále ještě pohlcuje dobu současnou, si rozhodně zaslouží pozornost. O tom, že tenhle 'kluk s kytarou' se chystá na příští desce zabývat společenskými tématy, už brzy čtěte v rozhovoru s ním!

benatska xindl x

Závěrečné slovo jednadvacátého ročníku Benátské noci pak na Gambrinus stage dostal Pražský výběr a na Jack Daniel´s Blue Effect. Desátá hodina večerní zavřela brány festivalu. Benátská noc s pořadovým číslem 21 je už za námi. Ještě než se začne chystat ročník další, zhodnotíme a shrneme. Recenze na festival již brzy k přečtení na našich stránkách!

Zdroj foto: fotograf Jan Pešek (www.facebook.com/filofoto)


 


Literatura

Zaklínač 3: Prokletí vran

zaklinac200Příběhy o Zaklínači zná v naší zemi snad každý fanda fantasy- jedná se přece o kultovní sérii polského autora Andrzeje Sapkowského. Díky komiksovému nakladatelství Crew si je můžeme vychutnat i ve formě grafického románu, tentokráte s poetickým ná...

Divadlo

Olomoucké divadlo stojí u zrodu česko-norské spolupráce

cuck200Jedinečný program připravilo olomouckému publiku Divadlo na cucky ve spolupráci s dalšími městskými kulturními institucemi a norským centrem Dansarena nord se sídlem v Hammerfestu. Již na konci listopadu přivítá Olomouc první inscenaci z šestidílného c...

Film

Čtyřicátá první ochutnávka filmových lahůdek

LFS 200Letní filmová škola pořádá už nějaký ten pátek ochutnávku toho nejlepšího, co filmoví tvůrci vytvořili. Letošní degustační ročník byl už čtyřicátý první a od 24. července do 1. srpna nabídl filmovým fanouškům 237 filmů na 8 promítacích místech.