Festival Brutal Assault novou várkou kapel potěší hlavně fanoušky Maxe Cavalery!
Banner

Festival Brutal Assault novou várkou kapel potěší hlavně fanoušky Maxe Cavalery!

Email Tisk

BA 200Květen se chýlí ke konci a zkracuje se doba čekání na jednu z největších hudebních událostí v naší malé zemi, Brutal Assault festival. Letošní jubilejní dvacátý ročník hýří slavnými jmény. Vedle Sepultury, jež byla oznámena už na loňském ročníku, se představí i neméně zvučná kapela Maxe Cavalery, Soulfly.

Ano, Brutal Assault se tak stane jedním z mála festivalů, kde se během čtyř dnů na dvou pódiích představí mezi jinými Sepultura i Soulfly. Dvě kapely, které nejvíce proslavily Brazílii, dvě kapely, které mají společnou historii. Soulfly u nás koncertují poměrně často, ale já už se jejich vystoupení nemůžu dočkat! A myslím, že nejsem sama.

BA Cavalera


Pod názvem Cult Of Fire se skrývá black metal, a ne jen tak ledajaký, český!


Melechesch představují orientální black metal a jak by ne, když původem jsou tito muzikanti z Izraele? Nyní působí v Holandsku a tento rok se můžou pochlubit novou fošnou s názvem Enki.
Moderní progresivní metal až z daleké Austrálie přiveze šestičlenná kapela Ne Obliviscaris, která má na kontě sice jen dvě alba, ale určitě si příznivce najde.


Rituální šamanskou hudbu zastoupí ruská formace Phurpa. Zažijeme filozofický nálet na smysly a třeba někteří dojdou i osvícení.

BA


Závěrem dva zástupci tradiční americké hardcoreové scény – Maximum Penalty a Wisdom In Chains. Maximum Penalty z mekky HC, z New Yorku, se v Evropě objeví po pěti letech, takže si je nenechte ujít! Stejně tak punkověji laděné Wisdom In Chains.

www.brutalassault.cz 


 

Rozhovor

Porotkyně Diana Mórová: „Aj keď som kritická, budem taká, aby som nikoho neurazila.“

Talent rozhovor 200Přinášíme vám rozhovor s dlouholetou tváří TV JOJ Dianou Mórovou, kterou v těchto dnech můžete vídat v Televizi Prima. Je totiž novou porotkyní v soutěži Česko Slovensko má talent. Kromě herectví je známá také z různých zábavných sh...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Nahlédněte do života Vincenta

vincent 200Nizozemská autorka Barbara Stok se prostřednictvím komiksu pokusila seznámit dnešní čtenáře se životem malíře Vincenta van Gogha. Na český trh se tato malovaná a půvabná kniha dostala díky nakladatelství Mladá fronta.

...

Divadlo

Čo nás čaká v Činohre SND? Ibsen, Dostojevskij, ale aj Sofokles

martin huba perex

27. januára 2018 uvedie Činohra SND premiéru, divadelnú adaptáciu Dostojevského poviedky Krotká v Štúdiu novej budovy SND. Krotká v sebe nesie originálny psychologický pot...

Film

Čtvrtstoletí televizní stálicí

prima perexV neděli 20. června 1993 zahájila své vysílání první česká komerční televize TV Premiéra, která si drží silnou diváckou základnu i slušnou sledovanost již 25 let. Že vám název stanice nic neříká? To proto, že se v roce 1997 přejmenovala na TV Pri...