Seznamte se s kapelou YOB

Seznamte se s kapelou YOB

 

yob perexDoom metalová skupina YOB vystoupí 23. září v Praze, a proto bychom vám ji rádi představili. Vystupuje v sestavě Mike Scheidt (zpěv, kytara) Aaron Rieseberg (baskytara), Travis Foster(bicí) a na hudebním poli existuje od roku 1996.

 

Otcem skupiny YOB je Mike Scheidt, který začal v roce 1996 skládat klasické doom metalové riffy po vzoru svých hrdinů Black Sabbath, Sleep a Cathedral. Debutové album Elaborations of Carbon pak vydali až v roce 2002 a následníkem mu byla deska Catharsis vydaná pod labelem Abstract Sounds. Po tomto CD proběhly personální změny v podobě výměny bubeníka – přišel Travis Foster a YOB tak získal svůj finální zvuk.

yob 1

Další roky byly pro YOB šťastné, protože si si jich všiml lovec talentů Brian Slagel a vzal je pod svá ochranná křídla. Z navázané spolupráce se známým vydavatelstvím Metal Blade vyšla alba The Unreal Never Lived (2005) a The Illusion of Motion (2004).  V roce 2006 Mike Scheidt oznámil rozpad skupiny a začal se věnovat nové kapele Middian, která vydala album Age Eternal a skončila po soudních anabázích kvůli svému názvu. Po několika letech se konal návrat Yob v podobě alb The Great Cessation (2009) a Atma (2011). Kapela sbírala uznání a bylo obdivuhodné, jak jí přestávka prospěla. V roce 2010 si odbyly své první evropské vystoupení na festivalu v Roadburnu.


Do Prahy si YOB přivezou novou desku Clearing the Path to Ascend, která vyjde v září u Neurot Recordings.

Členové:

Mike Scheidt – zpěv, kytara
Aaron Rieseberg – basová kytara
Travis Foster – bicí

yob 2

 

Bývalí členové:
Lowell Iles – basová kytara
Isamu Sato – basová kytara
Greg Ocon – bicí
Gabe Morley – bicí

Diskografie:

demo YOB (2000)
Elaborations of Carbon (2002)
Catharsis (2003)
The Illusion of Motion (2004)
The Unreal Never Lived (2005)
The Great Cessation (2009)
Atma (2011)
Clearing the Path to Ascend ( 2014)

Oficiální stránky: YOB


 


Literatura

Věčný polštář z trávy Antonína Límana

vecny polstar z travy limanKdyby můj otec i matka
byli lučními kvítky,
mohli by se mnou sdílet
polštář z trávy,
až budu na cestách.
(Manjóšú 4325, XX)

 

 

...

Divadlo

Oživlý duch Vánoc na Teplickém zámku

duch vánoc perexZveme Vás a Vaše přátele v pátek 15. 12. od 16 do 20 hodin na akci OŽIVLÝ DUCH VÁNOC NA TEPLICKÉM ZÁMKU Aneb VÁNOCE JAKO V POHÁDCE (s Divadlem V Pytli).

Film

Společenské vědy a audiovize

spol vedy audiovize perexNás nynější svět ovládají audiovizuální média: skrze filmy, televizi, internet či počítačové hry si utváříme představu o současnosti a poměrech v ní. Jenže fungování těchto médií lze zkou...