ZPĚVAČKA FKA TWIGS VYDALA SVÉ PRVNÍ LP

ZPĚVAČKA FKA TWIGS VYDALA SVÉ PRVNÍ LP

FKA Twigs 200Zpěvačka FKA (Formerly Known As)Twigs, vlastním jménem Tahliah Debrett Barnett, je na scéně populární hudby novinkou. Dosud do muziky posílala jen drobné střípky. Od tanečnice v klipu Jessie J (Do it like a Dude, Price Tag) po dvojici EP singlů (jednoduše nazvané EP1 a EP2). Z EP2, které se umístilo na 5. místě americké hitparády, si zpěvačka Anna Calvi vybrala pro cover verzi píseň Papi Pacify.

 


 
Její debutové album, taktéž jednoduše pojmenované, LP1, vyšlo letos 6. srpna. Mladá zpěvačka své písně zpívá tajemným tichým hlasem, který pohladí po duši. Je to znát hlavně na začátku alba, v písni Preface (i když následná, naštěstí jen chvilková, elektronika dojmu trochu škodila). Spíše než zpěv populární písní, to připomíná zpěv mnichů. Sama zpěvačka je očividně ve své image inspirována duchovním východem. Podobným stylem, pro zpěvačku od jejích singlů tak typickém, album pokračuje dál. Je to neokoukané. Tajemný zpěv mohl být často doplněn mocnými údery hudebních nástrojů a symfonií, čímž mohla být FKA Twigs klidně za vodou. Jenže ona ne. Předkládá nám pohled do své duše tak, aby posluchači našli co nejvěrnější cestu k jejím písním.


 FKA Twigs
Ale i tak dokáže do své tvorby vložit dost nečekanou energii.  Třeba v písni Two Weeks, ke které byl natočen výborný klip a jež byla takovou upoutávkou pro album, svůj zpěv postupem času umocňuje. V Hours jsou zase bubny, které nás s velmi jemnou, ale opravdu jemnou elektronikou uklidňují, čímž jsou mocnější. Je to zvláštní pocit, ale záměr vyšel. Temné tóny, doprovázené vysoce položeným hlasem v doprovodném zpěvu, jsou v písni mírně připomínající zpěvaččinu dráhu - Video Girl. Vůbec rozlehlý hlas, který často jakoby přechází do doprovodných hlasů, je často v písních obsažen a člověk u nich skvěle relaxuje. Má takový čas, který se právě vejde na jedno LP. A „elpíčko jedna“ si vedlo dobře, 10. září se dostalo do užšího výběru 12 hudebních počinů nominovaných na cenu Mercury Prize za nejlepší album roku.  
 
FKA Twigs – LP1
 
Skladby:  Preface, Lights On, Two Wees, Hours, Pendulum, Video Girl, Numbers, Closer, Give Up,Kicks
 
Celkový čas: 40: 46
 
Vydal: Young Turks
Zdroj foto: www.facebook.com/fkatwigs

( 0 hlasů )Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Poněkud děsivá vize nesmrtelnosti

budeme zit vecne perexBudeme žít věčně? Nejen tuto otázku kladou autoři stejnojmenné knihy, spisovatel Tobias Hülswitt a fyzik Roman Brinzanik, vědcům z nejrůznější...

Divadlo

Noc divadel již popáté zapojí divadla z celé republiky

noc divadel 2017Jubilejní ročník Noci divadel s podtitulem „Forever Young“ proběhne 18. listopadu.

 

 

Film

Přežít léto - litevská road movie

leto 200Další litevské drama na programu Severského filmového podzimu. Jubilejní ročník filmového festivalu určený fanouškům severské kinematografie letos představuje i litevské filmy. V předchozím článku jsme diváky seznámili s dějem dramatu Byl tady Saša ...