Hra na hraně – kvantitu nebo kvalitu?

Hra na hraně – kvantitu nebo kvalitu?

Tisk

200filmUž týden se prohání po našich kinech novinka režiséra Brada Furmana (Obhájce) se zpěvákem, hercem Justinem Timberlakem a budoucím netopýřím mužem, Benem Affleckem.

 

 

 

Richie (Justin Timberlake), student Princetonu, který je velice inteligentní a matematicky nadaný, využívá své schopnosti v on-line hazardních hrách a vydělává nemalé částky, z nichž platí drahé školné své alma mater. Bohužel pro něj, vedení se o jeho praktikách dozví díky informacím od dalšího studenta. Richie jde na kobereček, kde je mu sděleno, aby svých praktik, které nejsou na univerzitě tolerovány, okamžitě zanechal nebo už nebude mít kde studovat. Richie se tedy rozhodne investovat svůj našetřený obnos do jediné hry, ale bohužel prohraje. Prohraje ale velice zajímavým způsobem. Soupeř totiž hraje přesně tak, jako by stál za jeho zády a díval se na jeho karty na monitoru. Ví, kdy počkat, kdy přihodit nebo kdy položit karty. Skoro se to zdá jako nějaký algoritmus. Proto si Richie vyhledá majitele Ivana Blocka (Ben Affleck), který praktikuje se svou společnicí Rebeccou (Gemma Artenton) v on-line hazardu v Kostarice. Richie se rozhodne záhadného hráče najít a dostat své peníze nazpět. To se mu povede, ale tady jeho cesta teprve začíná.

film

Musím se sám sebe ptát, a to už po několikáté, jestli jsou takovéto filmy opravdu nutné. Hollywood vyprodukuje do světa okolo 200 filmů každý rok, z čehož těch opravdu kvalitních lze napočítat na prstech jedné ruky, popřípadě dvou, když je dobrý rok. Pak je tam hrozně moc nepovedených filmů a filmů s dobrým nápadem, ale horším provedením, a pak naprosto průměrné filmy na jedno podívání. Bohužel pro tento film platí to poslední.

Nejedná se opravdu o nic objevného. Mladý klučina okradený o své úspory v karetní hře je chce dostat zpátky. Potkává chlápka, který mu je dá a nabídne mu práci v jeho společnosti. Chvíli je okouzlen prachama, holkama etc. Pak, když má provádět nezákonné věci jako uplácení apod., se mu to jaksi přestává líbit a chce ze hry utéct, což se samozřejmě nelíbí jeho zaměstnavateli. Kolik takových filmů jsme už proboha viděli? Opravdu jsou zapotřebí další? Nebylo by přínosnější točit míň filmů za rok, ale takových, nad kterými by se člověk opravdu posadil a přemýšlel nad zajímavým příběhem, překvapivými zvraty atd.? Já myslím, že by to stálo za pokus. K naší smůle to ale, samozřejmě, nejde, protože i z filmové tvorby se stal byznys.

 film1

Film je dobře natočený, pracuje se zkušenými herci, najde se i humor, napětí. Ale kvalitou nevybočuje z filmů, kterých jsme už viděli opravdu mnoho.

Hra na hraně/Runner Runner
Premiéra: 26. 9. 2013
Režie: Brad Furman
Hrají: Justin Timberlake, Ben Affleck, Gemma Artenton
Scénář: Brian Koppelman, David Levien
Hodnocení: 50/100

Foto: csfd.cz


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Zdeněk Rohlíček: Divadelní prostředí se mi vždy líbilo

Rohlicek perexPochází z umělecké rodiny a divadlo zná od dětství. Dvanáct let byl v angažmá plzeňského Divadla J. K. Tyla a již nějakou dobu jezdí Zdeněk Rohlíček se svoji maminkou Evou Hruškovou s jejich rodinným divadlem po celé republice. Jejich předst...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Vánoce, Vánoce přicházejí, radujme se...

dvanact mesicku majkusova vojtekTelevizní vánoční programy spoléhají na jistotu: zejména každoroční opakování pohádek vytváří jakousi jistotu, že vše zůstává při starém - nic z toho, nač ...


Literatura

Sekta: Mrazivá fikce, nebo krutá realita?

sekta perexS tématem této knihy se v české literatuře příliš často nesetkáváme, a když už náhodou na toto téma v knize narazíme, autor ho zmíní pouze okrajově. Kniha „Sekta“ však boří mýty.

 

...

Divadlo

Městské divadlo Zlín představuje retrokomedii k popukání – Charleyho tetu

cht200Zlínské divadlo uvedlo koncem listopadu premiéru anglické konverzační komedie Brandona Thomase Charleyho teta a konečně tu máme něco svěžího, neokoukaného a hlavně šíleně vtipného!

...

Film

Přehlídka španělsky mluvených filmů začala v Praze a skončí v Hradci Králové

La pelicula perexJako každoročně se i letos v druhé půli února vynořila LA PELÍCULA, přehlídka španělských mluvených filmů (película = film), což obnáší díla nejen ze Španělska, ale i ze španělsky mluvících zemí americkýc...