Dívejme se kolem sebe pozorněji
Banner

Dívejme se kolem sebe pozorněji

Email Tisk

mudro200Kdo má pocit, že již Prahu zná, že nelze navštiv místa pro nás nová, by si měl přečíst další svazek z cyklu Ivany Mudrové Prahou s otevřenýma očima. Autorka nás totiž opět přesvědčila, že máme stále co objevovat. Tento, již pátý, svazek nás provede záhadným Starým Městem a Josefovem, projdeme se i po Novém Městě. Z okrajových čtvrtí pokračuje procházka Libní, Prosekem a Vysočany. Nově zavítáme do Hloubětína, Kyjí, Dolních Počernict, Kbel, Vinoře a Satalic. Jak je z výčtu čtvrtí patrné, autorka dokazuje, že každá pražská část má své kouzlo, které je ale nutno objevit.

 


Nakladatelství ve spolupráci s autorkou též myslelo na nás, poutníky, protože rozměr knihy je velmi sympatický. Vejde se do každého batohu a my se tak nemusíme „šprtat“ dopředu nebo lovit údaje z paměti, případně si dělat dopředu výpisky. Hezky si vše přečteme na místě. Autorka totiž pečlivě k danému místu vybírá i básně, pověsti, ale i skutečné příběhy spjaté s lokalitou. Tím se z výletu stává atraktivní trávení volného času s rodinou nebo přáteli.
Pakliže chceme objevovat kouzla Prahy a svým mimopražským nebo zahraničním přátelům ukázat přeci jen trochu víc než je Pražský hrad a Hradčana, musí se edice stát naším nepostradatelným pomocníkem.

mudro1

 

Název: Prahou s otevřenýma očima V.
Autor: Ivana Mudrová
Fotografie: autorka
Žánr: cestování, regionální literatura
Nakladatelství: NLN, s. r. o., Nakladatelství Lidové noviny
Rok vydání: 2015
Počet stran: 224
Hodnocení: 90%

https://www.nln.cz/knihy/prahou-s-otevrenyma-ocima-v/

Zdroj foto: NLN, s. r. o.Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 36

Čtěte také...

Návštěvnost objektů ve správě NPÚ, ÚPS na Sychrově v roce 2013, zima nepřeje lyžařům, ale zámkům ano

npu logoI když letošní teplé zimní počasí nepřeje lyžařům, bylo naopak vlídné k našim památkám – adventní a vánoční prohlídky na zámcích ve správě NPÚ, ÚPS na Sychrově navštívil rekordní počet návštěvníků, čímž se částečně vynahradil propad návštěvnosti v první pol...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Mami, kdy už konečně umřeš?

kdy umres 200Když jsem poprvé držela v ruce titul s názvem Mami, kdy už konečně umřeš?, byla jsem plná rozporů. Ten název mě lákal i odpuzoval zároveň. Připadal mi morbidní a nepatřičný, ale chtěla jsem vědět, proč autorka nazvala knihu zrovna takhle. T...

Divadlo

Epochální výlet rodiny Smolíkovy

smolikovi200„S písní bláznivou a s trochou smůly v patách čtyři klauni jdou, kam, kdo ví kam,…“ Přesně těmito slovy začíná úvodní znělka mnoha generacemi milovaného animovaného seriálu o maďarské rodince Smolíkových a jejich mrzoutském sousedovi Dr. Halířo...

Film

Můj týden s Marilyn: na chvíli se dotknout hvězdy
ImageJedna z největších hollywoodských ikon všech dob Marilyn Monroe právě prožívá vrchol své slávy, když poprvé vstupuje na britskou půdu, aby zde natočila film Princ a tanečnice. Jeho režisérem i hlavním představitele...