Dívejme se kolem sebe pozorněji

Dívejme se kolem sebe pozorněji

mudro200Kdo má pocit, že již Prahu zná, že nelze navštiv místa pro nás nová, by si měl přečíst další svazek z cyklu Ivany Mudrové Prahou s otevřenýma očima. Autorka nás totiž opět přesvědčila, že máme stále co objevovat. Tento, již pátý, svazek nás provede záhadným Starým Městem a Josefovem, projdeme se i po Novém Městě. Z okrajových čtvrtí pokračuje procházka Libní, Prosekem a Vysočany. Nově zavítáme do Hloubětína, Kyjí, Dolních Počernict, Kbel, Vinoře a Satalic. Jak je z výčtu čtvrtí patrné, autorka dokazuje, že každá pražská část má své kouzlo, které je ale nutno objevit.

 


Nakladatelství ve spolupráci s autorkou též myslelo na nás, poutníky, protože rozměr knihy je velmi sympatický. Vejde se do každého batohu a my se tak nemusíme „šprtat“ dopředu nebo lovit údaje z paměti, případně si dělat dopředu výpisky. Hezky si vše přečteme na místě. Autorka totiž pečlivě k danému místu vybírá i básně, pověsti, ale i skutečné příběhy spjaté s lokalitou. Tím se z výletu stává atraktivní trávení volného času s rodinou nebo přáteli.
Pakliže chceme objevovat kouzla Prahy a svým mimopražským nebo zahraničním přátelům ukázat přeci jen trochu víc než je Pražský hrad a Hradčana, musí se edice stát naším nepostradatelným pomocníkem.

mudro1

 

Název: Prahou s otevřenýma očima V.
Autor: Ivana Mudrová
Fotografie: autorka
Žánr: cestování, regionální literatura
Nakladatelství: NLN, s. r. o., Nakladatelství Lidové noviny
Rok vydání: 2015
Počet stran: 224
Hodnocení: 90%

https://www.nln.cz/knihy/prahou-s-otevrenyma-ocima-v/

Zdroj foto: NLN, s. r. o.Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Betome – betonové rámy na Dyzajn marketu

betome 200

Rozhovor s Tomášem Bečkou.

 

 

...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Dokonalý závěrečný díl kultovní krimi série Thomase Engera Smrtelná rána

smrtelnarana obKonečně jsme se dočkali! Vyšel pátý závěrečný díl (25. 7. 2017) kultovní krimi série norského spisovatele Thomase Engera pod názvem Smrtelná rána (z originálu Banesår) s hlavním hrdinou novinářem Henningem Juulem. Celou sérii do češtiny sk...

Divadlo

Novinky z Opery SND – o pripravovaných premiérach aj zaujímavých hosťoch

ales briscein perexAleš Briscein bude hosťom v operete Netopier.

 

 

 

...

Film

Afghánistán z blízka

200 rossNastražené bomby, třiadvacetihodinové boje a nebezpečí na každém rohu. Britský herec a novinář Ross Kemp na vlastní kůži zjišťuje, jaké je být nasazený v Afghánistánu. Nečekejte žádná klišé, patos an...