Dívejme se kolem sebe pozorněji
Reklama
Banner

Dívejme se kolem sebe pozorněji

Email Tisk

mudro200Kdo má pocit, že již Prahu zná, že nelze navštiv místa pro nás nová, by si měl přečíst další svazek z cyklu Ivany Mudrové Prahou s otevřenýma očima. Autorka nás totiž opět přesvědčila, že máme stále co objevovat. Tento, již pátý, svazek nás provede záhadným Starým Městem a Josefovem, projdeme se i po Novém Městě. Z okrajových čtvrtí pokračuje procházka Libní, Prosekem a Vysočany. Nově zavítáme do Hloubětína, Kyjí, Dolních Počernict, Kbel, Vinoře a Satalic. Jak je z výčtu čtvrtí patrné, autorka dokazuje, že každá pražská část má své kouzlo, které je ale nutno objevit.

 


Nakladatelství ve spolupráci s autorkou též myslelo na nás, poutníky, protože rozměr knihy je velmi sympatický. Vejde se do každého batohu a my se tak nemusíme „šprtat“ dopředu nebo lovit údaje z paměti, případně si dělat dopředu výpisky. Hezky si vše přečteme na místě. Autorka totiž pečlivě k danému místu vybírá i básně, pověsti, ale i skutečné příběhy spjaté s lokalitou. Tím se z výletu stává atraktivní trávení volného času s rodinou nebo přáteli.
Pakliže chceme objevovat kouzla Prahy a svým mimopražským nebo zahraničním přátelům ukázat přeci jen trochu víc než je Pražský hrad a Hradčana, musí se edice stát naším nepostradatelným pomocníkem.

mudro1

 

Název: Prahou s otevřenýma očima V.
Autor: Ivana Mudrová
Fotografie: autorka
Žánr: cestování, regionální literatura
Nakladatelství: NLN, s. r. o., Nakladatelství Lidové noviny
Rok vydání: 2015
Počet stran: 224
Hodnocení: 90%

https://www.nln.cz/knihy/prahou-s-otevrenyma-ocima-v/

Zdroj foto: NLN, s. r. o.Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 29

Čtěte také...

Jak se v minulosti cestovalo na letní byt do Roztok
Roztoky4Od druhé poloviny 19. století se postupně měnil charakter zemědělské osady. Roztoky se nacházely na trase vybudované Severní dráhy Praha-Podmokly-Drážďany a staly se oblíbeným výletním místem, i atraktivní lokalitou pro zámožné Pražany, kteří si zd...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Nekonečný Zimní příběh

zim 200Nakladatelství Jota vydalo pořádnou bichli ve formě The New York Times bestseller Zimní příběh od Marka Helprina. Dokáže však tato oceněná knížka zaujmout i českého čtenáře?

 

...

Divadlo

Masopust v březnu uvede premiéru inscenace O hezkých věcech, které zažíváme v režii Jana Friče

fric 200Divadelní společnost Masopust chystá na začátek března premiéru sociálně angažovaného pásma O HEZKÝCH VĚCECH, KTERÉ ZAŽÍVÁME v režii Jana Friče. 8. 3. 2015 poprvé uvedeme v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí inscenaci s podtitulem Padesát odstínů do...

Film

Stuck in love; utopeno v lásce?

love perexToto americké drama-komedie člení spisovatelskou kariéru, své hlavní téma, do několika vývojových etap. Počínaje generačním přenosem psacích chromozomů odrazem ve svých potomcích, pokračující  domnělou ztrátou inspirace, kdy diváka zasvěcuje do vlas...