Škwor dokázali, že nemusí svou identitu hledat
Banner

Škwor dokázali, že nemusí svou identitu hledat

skwor 200Pátá zastávka skupiny Škwor na jejich Hledání identity tour jaro 2016 patřila Zlínu. Klub Masters of Rock Café byl narvaný k prasknutí a o fronty ani lidi v tričkách kapely nebyla nouze, ale šlo o jedinečný rockový večer.

 

První dvě hodiny programu patřili předkapelám. Tentokrát se opět představili WAIT z Hradce Králové a Daniel Krob se svou kapelou, kteří přivezli také nové CD Rock koně. Sál byl relativně plný, proto to měli jednoduché a vytvořili kapele Škwor příjemnou půdu.

Škwor přijeli s nově upravenou stagí – na pódiu se vyjímaly světelné panely, na kterých se promítaly vizualizace nového alba Hledání identity nebo různé barvy. Nechyběly ani ohně nebo konfety a kvituji i lepší práci se světly. Vše působilo nerušeně a skvěle doplňovalo jejich ráznou muziku, kterou započali peckou Kolikrát… právě z alba Hledání identity. Dobrá půlka sálu přiznala, že má desku doma, tak mohla ohromovat kapelu zpěvem.

Playlist byl vyvážený a nebyla v něm žádná hluchá místa. Nejvíce písní zaznělo z předchozího alba Sliby a lži (Ráno, Vlci v koutě, My nejsme zlí, Rabujem) a lidi už je brali jako naprostou samozřejmost jejich repertoáru. Nedílnou součástí pak byly pecky typu Vyvolenej, Může se stát a Sraž nás na kolena, které nenechali nikoho klidným. Necelé dvě hodiny s Petrem Hrdličkou, Tomášem Kmecem, Leo Holanem a Martinem Pelcem utekly jako voda až ke klasickému závěru v podobě songů Pohledy studený (vsunutým pomalejším novým kouskem Máme tu problém), Síla starých vín a Mý slzy neuvidíš.

Škworům se nedalo nic vytknout, jak v nových tak starých věcech šlapali jako hodinky, jako hodně dobré hodinky. Usmívali se a valili bez jakéhokoli zaváhání celkem 26 písní. Na závěr s velkým nadšením pozvali fanoušky na festival Masters of Rock, kde vystoupí ve čtvrtek a není pochyb, že se Zlín už teď moc těší!

skwor

Škwor Hedání identity tour
Interpreti: Wait, Daniel Krob, Škwor
Žánr: rock/metal
Playlist: Kolikrát…, Vyvolenej, Celebrity, Ráno, To jsem já, Za barevným sklem, Sympaťák, To se holt stává, Může se stát, Ty mi lhát mi smíš, Vlci v koutě, My nejsme zlí, Sraž nás na kolena, Hledání identity, Rabujem, Hlídej ten ráj, Poslouchej, Zprávy, Sliby a lži, Kámen, Tak to jsme my, Jizvy na duších, Pohledy studený, Máme tu problém, Síla starejch vín, Mý slzy neuvidíš
Datum a místo konání: 12. 3. 2015 – Masters of Rock Café Zlín

Hodnocení: 100 %Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Když hudba byla víc než zábava

altPamatujete si, co jste dělali v letech 1980 – 1984? A nebo víte, čím v té době žili vaši rodiče? Je vůbec možné srovnávat tehdejší pocity a postoje mladých Britů a Čechů? To jsou otázky, které mi jen tak mimochodem naskakovaly při četbě unikátní knihy mapující scénu anarcho-punkovýc...

Divadlo

"Našel jsem žvýkačku ve vlasech, skončil jsem s hlavou v koši, dostal jsem pětku a svačiny mi nikdo nemaže." Komu se všichni tak smějou? Tobě.

locker200Divadlo DISK uvede ve středu 24. února 2016 poslední absolventskou inscenaci 4. ročníku oboru herectví katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v režii Halky Je Třešňákové.

...

Film

Soudce, který spáchal těžký zločin. Nebo ne?

soudce 200Malé americké město, tam je soudce veleváženou osobou. Alespoň navenek, protože za dveřmi jeho domova už to tak zřejmé být nemusí. Jaké by to asi bylo, kdyby vás vychovával muž, u kterého není jasné, jestli je víc despota, nebo člověk, který chce za...