Metalové okénko – únor (část první)

Metalové okénko – únor (část první)

metalo 200Stále jsme na začátku nového roku a slova „nový“ či „novinka“ jsou přesně to, oč tu běží. Kapely ostošest oznamují vydání zbrusu nových studiovek, či aspoň započetí práce na hudebním materiálu. Zdá se, že rok 2015 bude také rokem znovushledání a zmrtvýchvstání kapel, které dlouho ležely u ledu – například Faith No More nebo Coal Chamber .

 

Práce na novém, v pořadí pátém studiovém, albu započala velšská skvadra Bullet For My Valentine.
Temní portugalští náladotvůrci Moonspell vydají v březnu novinku s názvem Extinct. Už teď si můžete poslechnout píseň The Last Of Us


Klip k písničce This Probably Won´t End Well z nejnovějšího alba The Order Of Things vydávají američtí zlouni All That Remains. Obrázek si udělejte sami:

Nezařaditelní Down vydali videoklip k písničce Conjure z nejnovějšího počinu této bandy, z EP Down IV – Part Two.

Švédští melancholici Katatonia oznámili vydání koncertního filmu Sanctitude, jež vyjde 31. března. Toto blu-ray/DVD bude obsahovat jak dokument s mnoha rozhovory, tak záznam z koncertu a mnoho dalších vychytávek.
Členové veleúspěšných kapel Slipknot a KoRn si 23. ledna v Londýně střihli společně písničku – cover verzi Sabotage od Beastie Boys. Na profi záznam jukněte zde:

Nezahálí se ani na severu - švédští představitelé death metalu Unleashed představí 24. dubna své 9. album s názvem Dawn Of The Nine.
Faith No More po 18 letech vydají novinkovou desku Sol Invictus. Naposledy tahle parta vytvořila v roce 1997 desku Album Of The Year.
Typický melodický zvuk švédského metalu představí Soilwork, kteří pracují na nahrávání následovníka z roku 2013, The Living Infinite.

metalo 1


Osobně se velmi těším na květen, kdy Coal Chamber vydají album Rivals. Můžeme se těšit na 12 zbrusu nových písní. Naposledy jsme měli tu čest si v roce 2002 poslechnout jejich desku Dark Days.

mo-cchjpg
Machine Head plánují vydat koncertní DVD, aby tak zdokumentovali úspěch svého nejnovějšího zářezu, alba Bloodstone And Diamonds, jež vyšlo 7. listopadu a na které se brzy dočkáte recenze.

( 0 hlasů )


 


Literatura

To bych zvládl taky

to bych zvladl 200Poznáte tých čitateľov, ktorí pri prvom listovaní knihou hľadajú obrázky? Niektorí z nás to robia s každou hrubou knihou, ktorá vyzerá nudne. Pri tejto mini encyklopédii moderného umenia sa o nedostatok obrázkov báť nemusíte, nájdete...

Divadlo

Divotvorný hrnec – muzikál v barvách duhy

200hrnecMěstské divadlo Zlín zahájilo sezónu muzikálem od Voskovce a Wericha Divotvorný hrnec. Jak se s tímto kouzelným příběhem o hledání štěstí na konci duhy vypořádali, se dozvíte v tomto článku.

...

Film

Bez gravitace může být člověku nevolno

gravitace perexFilm Gravitace (2013) je uváděný jako jeden z nejlepších filmů současnosti. Speciálními efekty a impozantními záběry vesmíru je doslova přeplněný. Až je možná škoda, že se podobných filmů netočí víc.