Lola běží s hudbou svěží

Lola běží s hudbou svěží

Tisk

Lola bezi 200V září minulého roku si v populárním studiu Biotech mákla skupina Lola běží na tvorbě jejich eponymního a hlavně debutového alba. Jak se těmto mladým klukům jejich počin povedl? Dopředu mohu říct, že o žádné Lunetic nejde, což není na škodu.

 

Lola běží se dali dohromady v roce 2012 a od té doby vystupují po celé republice v tomto složení Jakub Míchal – zpěv, Aleš Petržela - kytara, zpěv, Jakub Jakubec - baskytara, zpěv a Petr Baláš – bicí. Za sebou mají i několik úspěchů – například 3. místo v kategorii Objev roku hudebních cen Žebřík 2013 nebo první místo v soutěži Skutečná liga 2012. Právě na jaře roku 2012 vydali singl Hotel Lola obsahující pět písní, následovalo další EP LALALAa výsledkem je toto album Lola běží.

K CD běžela také úspěšná kampaň na serveru hithit.cz, která kapele pomohla vybrat přes padesát tisíc. Díky tomu má deska Lola běží pěkný minimalistický přebal a vyšla také ve speciální velikosti – šlo o limitovanou ručně vyráběnou edici v počtu 200 ks.

Lola bezi 1

Album obsahuje 11 písní, které mají v průměru přes tři minuty. Jedná se o taneční hudbu s českými texty, která je melodická, příjemná na poslech a svěží.  Nejedná se o žádné komerční hity se stupidními refrény a texty, tudíž nic nepůsobí vlezle a otravně. Autorem textů je hlavně kytarista a zpěvák Aleš Petržela. Ten se nesnažil o přehnané metafory, naopak bystře popisuje svět kolem sebe. Hlavním tématem je tady láska a vztahy vsazená do dnešních dní („Kdopak ti to uvěří, ty keci v kleci plácej si“; „máme stejný tendence naladit jiný frekvence“).

Prvním songem je Intro, které je na můj vkus hodně elektronické a nenavozuje u mě tu správnou náladu na další poslech. Je však takovým popoháněním – do melodie se ozývá vyzývavé „tak běž“. Další píseň Lola se pyšní i videoklipem a je opravdu skvělá, má pevně daný rytmus, který přímo svádí k tancování a dokáže se pěkně rychle vrýt do hlavy. Následuje svižnější Číslo, které by mohlo bezvadně fungovat naživo. Žiješ ve mně je pak příjemné vyznání s lamentováním na dnešní dobu („žijem v době rychlejch dnů, zatoulanejch psů, jen ty mě zastavíš). Nudle mají jednoduchý text („Žerem čínský nudle, prej se po nich hubne“), ale jde o pohodovou písničku, která neurazí. Ptáci hrají na něžnější notu a následuje Lalala o hledání druhé polovičky. Výkřiky „Kdepak jsi? Kdepak jsi?“ působí opravdu akutně. Hýbej, dýchej opět zrychluje a disponuje inteligentním textem („Teď jsme tady, jen jednou jsme tady/Máme hlavy, tak nezůstanem sami“).

Lola bezi 2

Harakiri je pro mě číslo jedna z celé desky. Má líbivou melodii, zpěv je zde také příjemný a celkově jde o opravdu pohodový a svěží song, jež dokáže zlepšit náladu. Dvě poslední písně jsou Levituješ, hádáš – opět milé vyznání v tanečním hávu a Stejně skončíme, na které si názor můžete udělat sami, protože „moře viděl snad už každý z nás“.

Pokud máte chuť na nějakou českou muziku, u které nebudete muset přemýšlet, s Lola běží rozhodně nesáhnete vedle. Tímto debutem si kluci našlápli správným směrem, tak uvidíme, kam je náš showbyznys a jejich fanouškovská základna vynese. Já budu držet palce!

Lola běží
Interpret: Lola běží
Žánr: pop-rock
Skladby: Intro, Lola, Číslo, Žiješ ve mně, Nudle, Ptáci, Lalala, Hýbej, dýchej, Harakiri, Levituješ, hádáš, Stejně skončíme
Stopáž: 36:49
Vydavatelství: Aleš Petržela
Hodnocení: 85  %                

Zdroj foto: Lola běží

( 2 hlasů )

www.lolabezi.cz


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dominik Landsman: „Baví mě i naprosto nesmyslná přirovnání typu byl veliký jak mrtvý tučňák.“

dominik landsman200

Dominik Landsman (* 14. října 1985) je český spisovatel. Autor vystudoval na Vysokém učení technickém v Brně obor Finance podniku, následně pracoval jako realitní makléř. V době, kdy dostal v zamě...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Kam s kaprem? Na Úřad pro zahrady a rybníky

Úřad pro zahrady a rybníky, perexPřiznám hned v úvodu, že z téhle knihy jsem tak trochu jelen. Možná jsem si tentokrát ukousla větší sousto, než můj čtenářský standard dovoluje. Po dočtení Úřadu pro zahrady a rybníky mi v hla...

Divadlo

Egon Tobiáš: Ten kůň nelže aneb divadelní hra s živými koni, herci a hudebníky

ten kun nelze egon tobiasV rámci projektu Jiřího Ondry a Egona Tobiáše Velký třesk na Malé scéně jsme se zúčastnili premiéry inscenace s tajemným názvem Ten kůň nelže. A nelhal! V netradičním di...

Film

Jak došlo ke zrození kinematografického času

zrozeni kinematograf casu perexPlynutím času ve filmu se v minulosti zabývala řada tuzemských badatelů: neznámější je rozhodně úvaha Jana Mukařovského, napsaná ve 30. letech, z pozdějších lze zmínit aspoň studie Stanislava Ulve...