Český pivní festival na Letné se blíží; bude trvat 17 dní

Český pivní festival na Letné se blíží; bude trvat 17 dní


pivo plakat 200Tradiční Český pivní festival 2016, který odstartuje v Praze na Letné 12.května, nabídne nejenom tradiční české pivo, ale také výborné gastronomické speciality.

 

 


Piva z desítek českých mikro, mini a středně velkých pivovarů budou čepována výhradně do skla a je o ně velmi dobře pečováno.

Pivní festivalové portfolio je doplněno o tankovou festivalovou desítku a dvanáctku, kterou uvařili speciálně u příležitosti Českého pivního festivalu 2016 v Královském pivovaru Krušovice.

Kromě zlatavého moku budou moci návštěvníci festivalu ochutnat česká vína, tradiční točené limonády a kávové speciality. Na festivalové zahrádce bude i koktejlový bar.
Potěšit své chuťové pohárky budou moci návštěvníci masnými výrobky přímo od řezníka, nebo pečivem z rodinné pekárny.

Pivo1
Festivalové menu je tvořeno převážně tradiční českou kuchyní. V nabídce ale budou i mezinárodní delikatesy z Itálie, Španělska, Velké Británie, nebo Ameriky.

Doprovodný festivalový program propojí kulturu s gastronomií prostřednictvím hudebních vystoupení a workshopů s převážně gastronomickou tématikou.

Český festival piva se bude konat na pražské Letenské pláni. Vypukne 12. května, trvat bude do 28. května 2016. Celková plocha bude činit 4000 čtverečních metrů. Návštěvníci budou moci chutnat pestrou škálu rozmanitých kuchyní a na 150 druhů piv. Připraven je bohatý doprovodný program, živá hudba i zajímavé workshopy.

pivo plakat

www.ceskypivnifestival.cz


 

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Klučov

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat


Literatura

Zásnuby nejsou červená knihovna

ZASNUBY 200Zásnuby bývají úžasným romantickým zážitkem. Člověk by tentýž romantický zážitek čekal i u románu Zásnuby od J. Courtney Sullivanové. Ale chyba lávky. Tento mnohovrstevný román v sobě skrývá totiž mnohem mnohem víc než jen červenou knihovnu.

...

Divadlo

Ostravský divadelní bestseller DONAHA! (Hole dupy) se dočká 100. reprízy!

donaha200Premiéru komediálního muzikálu DONAHA! (Hole dupy) uvedlo Národní divadlo moravskoslezské dne 16. června roku 2011. Přestože inscenaci navštívilo již přes 60 000 diváků, webové stránky i pokladny předprodeje neustále hlásí vyprodáno! Muzikál se dne 19....

Film

Horký letní den s aktéry filmu Tajemství a smysl života

tajemstvi zivota a smysl 200Píše se sobota 3. srpna roku 2013. Budím se v časných hodinách, celý natěšený, že dnes strávím příjemné dopoledne/odpoledne s herci áčkového formátu na place natáčení filmu Tajemství a smysl života