Český pivní festival na Letné se blíží; bude trvat 17 dní
Banner

Český pivní festival na Letné se blíží; bude trvat 17 dní


pivo plakat 200Tradiční Český pivní festival 2016, který odstartuje v Praze na Letné 12.května, nabídne nejenom tradiční české pivo, ale také výborné gastronomické speciality.

 

 


Piva z desítek českých mikro, mini a středně velkých pivovarů budou čepována výhradně do skla a je o ně velmi dobře pečováno.

Pivní festivalové portfolio je doplněno o tankovou festivalovou desítku a dvanáctku, kterou uvařili speciálně u příležitosti Českého pivního festivalu 2016 v Královském pivovaru Krušovice.

Kromě zlatavého moku budou moci návštěvníci festivalu ochutnat česká vína, tradiční točené limonády a kávové speciality. Na festivalové zahrádce bude i koktejlový bar.
Potěšit své chuťové pohárky budou moci návštěvníci masnými výrobky přímo od řezníka, nebo pečivem z rodinné pekárny.

Pivo1
Festivalové menu je tvořeno převážně tradiční českou kuchyní. V nabídce ale budou i mezinárodní delikatesy z Itálie, Španělska, Velké Británie, nebo Ameriky.

Doprovodný festivalový program propojí kulturu s gastronomií prostřednictvím hudebních vystoupení a workshopů s převážně gastronomickou tématikou.

Český festival piva se bude konat na pražské Letenské pláni. Vypukne 12. května, trvat bude do 28. května 2016. Celková plocha bude činit 4000 čtverečních metrů. Návštěvníci budou moci chutnat pestrou škálu rozmanitých kuchyní a na 150 druhů piv. Připraven je bohatý doprovodný program, živá hudba i zajímavé workshopy.

pivo plakat

www.ceskypivnifestival.cz


 

Rozhovor

„Pomoc druhým mě naplňuje radostí. To co dělám, má opravdu smysl!“ Nemoc je řeč naší duše

hana 200Statenice – O alternativních metodách léčení toho zaznělo již mnoho. Jedni je zavrhují a jiní na ně nedají dopustit, protože jim pomohly vyřešit problém, který je dlouhodobě trápil. V malebné obci nedaleko hlavního města žije Ing. Hana Mesiereurová, ...

Hledat


Literatura

Klukovská léta Zdeňka Svěráka

200litNejnovější knížka Zdeňka Svěráka rozhodně čtenáře nezklame. Zdeněk Svěrák navazuje na tradici velkých vypravěčů malých příběhů, jako byl František Nepil, Miroslav Horníček nebo Karel Poláček. Vytvořil si svůj vlastní, pro něj charakteristický styl. Jeho ...

Divadlo

Hodně smutná „road-movie“

rumuni perexKdyž si v televizním programu nebo u anotací filmů přečtete „road-movie“, obvykle to je bláznivá (ne moc kvalitní) komedie plná alkoholu a těžko uvěřitelných situací. Co se ale stane, když si tento žánr vezme d...

Film

Divoká stvoření jižních krajin: dokonalý film s dojemným a naivním poselstvím

divoka stvoreni jiznich krajinV porovnání s blockbustery letošního léta trhajícími rekordy v multikinech působí Divoká stvoření jižních krajin jako blesk z čistého nebe. Celovečerní debut Benha Zeitlina...