Lenka Meravá
Lenka Meravá
Zástupkyně šéfredaktorky pro SR

Kontakt
Email: Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Telefon: +421 902 726 619

Informace:

----------------------------------------

Pochádzam z Trenčína, ale v súčasnosti pôsobím v Bratislave. Môj novinársky životný príbeh sa spája aj s viacerými inými, pre mňa dôležitými, mestami. Pre mediálnu cestu som sa rozhodla už v Trenčíne. Svoje prvé publikačné diela som uverejňovala od roku 2001 v regionálnych novinách - TRENČIANSKE NOVINY a od roku 2002 som publikovala aj pre stredoškolský časopis Veget. Svoje nové skúsenosti som získala v študentskom časopise OBČAS – NEČAS, univerzitnom akademickom časopise Náš čas, v študentskom rádiu a v regionálnej televízii Zobor. V rámci štúdií som absolvovala aj ročný pobyt na Karlovej univerzite v Prahe. No nielen žurnalistiku som vyštudovala, ale aj politológiu, psychológiu, manažment. Po štúdiách som viedla portál www.trencin24. sk, následne som pôsobila ako redaktorka a moderátorka v Televízii Pohoda v Novom Meste nad Váhom. Od roku 2013 pracujem pre Finančnú správu a pôsobím ako redaktorka v portáli Kultúra 21. V roku 2015 sa moje právomoci rozšírili aj na zastupovanie šéfredaktorky za SR. Okrem spomínaných pozícií sa venujem aj pracovnej, manažérskej a foréznej psychológii a mediátorstvu.


V rámci voľného času sa venujem športu, cestovaniu, vychádzkam v prírode, fotografovaniu čítaniu kníh a spoznávam nielen, kultúru a ľudské životy podobne. Nemám rada nespravodlivosť a krivdu a ak je to len trochu možné snažím sa hľadať a zachytávať pravdu a ľudské osudy.


Motto? Od malička ma zaujímajú myšlienky a citáty, ktoré dokážu chytiť za srdce. Vážim si vedcov, filozofov, či náboženských mysliteľov. Medzi slová, ktoré sa ma dotkli považujem Sokratove výroky: „Viem, že nič neviem“ a „Poznaj seba samého“, a v poslednom čase ma ovplyvnili slová Arthura Schopenhauera: "Poznanie má hranice, iba hlúposť je nekonečná.


 

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Nové komentáře


Literatura

Soumrak – nový kultovní román Dmitry Glukhovského

Soumrak 200Dlouho jsem přemýšlela, jak začít svůj článek o velmi výrazném románu ruského autora, až jsem při opětovném listování knihou narazila na tento odstavec: Mnohem později jsem pochopil záměr člověka, který napsal tyto stránk...

Divadlo

Listopadové Divadlo dětem nabídne vyprávění o Karkulce a vlkovi

karkulka2Nedělní Divadlo dětem se opět blíží! Tentokrát nabídne nejmenším divákům představení s názvem Vyprávění starého vlka aneb Pravda o Karkulce, a to 19. listopadu od 16.00 hodin ve velkém sále Domu kultury Vset...

Film

Kniha následovaná filmem - Hugo a jeho velký objev
ImageOdpradávna se dětské příběhy pokoušejí čtenářovu pozornost upoutat napínavým putováním za tajuplnými poklady, vždyť kdo by neznal romány Stevensonovy nebo Verneovy - a tak můžeme postupov...