Lenka Meravá
Banner
Lenka Meravá
Zástupkyně šéfredaktora pro SR

Kontakt
Email: Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Telefon: +421 902 726 619

Informace:

----------------------------------------

Pochádzam z Trenčína, ale v súčasnosti pôsobím v Bratislave. Môj novinársky životný príbeh sa spája aj s viacerými inými, pre mňa dôležitými, mestami. Pre mediálnu cestu som sa rozhodla už v Trenčíne. Svoje prvé publikačné diela som uverejňovala od roku 2001 v regionálnych novinách - TRENČIANSKE NOVINY a od roku 2002 som publikovala aj pre stredoškolský časopis Veget. Svoje nové skúsenosti som získala v študentskom časopise OBČAS – NEČAS, univerzitnom akademickom časopise Náš čas, v študentskom rádiu a v regionálnej televízii Zobor. V rámci štúdií som absolvovala aj ročný pobyt na Karlovej univerzite v Prahe. No nielen žurnalistiku som vyštudovala, ale aj politológiu, psychológiu, manažment. Po štúdiách som viedla portál www.trencin24. sk, následne som pôsobila ako redaktorka a moderátorka v Televízii Pohoda v Novom Meste nad Váhom. Od roku 2013 pracujem pre Finančnú správu a pôsobím ako redaktorka v portáli Kultúra 21. V roku 2015 sa moje právomoci rozšírili aj na zastupovanie šéfredaktorky za SR. Okrem spomínaných pozícií sa venujem aj pracovnej, manažérskej a foréznej psychológii a mediátorstvu.


V rámci voľného času sa venujem športu, cestovaniu, vychádzkam v prírode, fotografovaniu čítaniu kníh a spoznávam nielen, kultúru a ľudské životy podobne. Nemám rada nespravodlivosť a krivdu a ak je to len trochu možné snažím sa hľadať a zachytávať pravdu a ľudské osudy.


Motto? Od malička ma zaujímajú myšlienky a citáty, ktoré dokážu chytiť za srdce. Vážim si vedcov, filozofov, či náboženských mysliteľov. Medzi slová, ktoré sa ma dotkli považujem Sokratove výroky: „Viem, že nič neviem“ a „Poznaj seba samého“, a v poslednom čase ma ovplyvnili slová Arthura Schopenhauera: "Poznanie má hranice, iba hlúposť je nekonečná.


 
Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 39

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Nejdražší dcera vás udrží v napětí až do konce...

dcera200Na napínavý debut Elizabeth Littleové s názvem Nejdražší dcera  jsem se strašně moc těšila... a to hned ze dvou důvodů. Zaprvé - ta obálka je naprosto úžasná. Za druhé - vím, že kolem téhle knihy se strhla téměř "davová psy...

Divadlo

Drama O myších a lidech se zažere hluboko pod kůži

o mysich a lidech200V sobotu 20. dubna 2013 opanovala zlínské Městské divadlo atmosféra o trochu svátečnější než v jiné soboty. V ten den se konala již čtvrtá letošní premiéra. Poprvé tak diváci měli možnost zhlédnou psycholog...

Film

Před osmdesáti lety vyhrál anketu českých žen Rolf Wanka, "nejušlechtilejší z českých filmových milovníků"

wanka 200Pokud by se v polovině třicátých let minulého století vyhlašovala anketa o nejkrásnějšího filmového herce či milovníka, zvítězil by Rolf Wanka. Patřil k filmovým idolům, kterého milovaly služky, úřednice stejně jako dámy z vy...