Provokatérka Ivanna Benešová možná natočila klip roku!

Provokatérka Ivanna Benešová možná natočila klip roku!

Email Tisk

benesova 200Během svých studií natočila dokument o pozadí českého porno průmyslu. Pak, před dvěma lety, napálila novináře i veřejnost falešným dokumentem Zneužívaný. Šokovala i focením aktů pro Playboy v centru Prahy. Za poslední rok se sice z bulvárních plátků malinko stáhla, ale o to více překvapuje svou tvorbou. A na poli českých klipových režisérů začíná být docela silnou hráčkou. Novinka Syria, kterou natočila k písni Sámera Issy, byla pro mnohé překvapením! Ivanna Benešová dokazuje, že umí.

 

Minulý týden Sámer Issa křtil v pražském klubu Maxim svůj nový videoklip. S organizací večera mu pomáhala autorka klipu, režisérka a producentka Ivanna Benešová. K překvapení mnoha hostů se však současný klip mladého umělce nedal dost dobře přirovnat k jeho dřívějším počinům. Na první pohled bylo jasné, že za tímto videem musí stát profesionální tým. Jedná se bezesporu o nejlepší Issův videoklip za celou jeho kariéru, a o jeden z nejvydařenějších klipů tohoto roku.

Natáčení probíhalo v Tunisu, v ghettu, na Sahaře, i na pobřeží u moře. K pomalé skladbě byl spot decentně pomalu postříhaný a obohacený také o jeden trikový záběr, v němž se tanečnice na pláži rozplynula do tisíců kousíčků. Vysoce zpomalené záběry také zahrály svou úlohu na výbornou, takže několik dojatých fanynek v klubu po zhlédnutí klipu dokonce uronilo slzu.

benesova 2

Nutno však podotknout, že autoři tento klip nerealizovali z pouhé snahy o zviditelnění samotného zpěváka. Cílem bylo poukázat na nelichotivou situaci v Sýrii. Tam v těchto dnech zuří občanská válka a situace je doslova tragická. A právě samotný fakt, že perfektně natočený videoklip Syria má i mezinárodní přesah a snaží se společnost upozornit na určitý aktuální problém, dělá z tohoto videa dílo, jež stojí za vidění.

benesova 1

Sámer Issa svým prvním seriózně pojatým videoklipem ukazuje, že zvážněl a zřejmě konečně dospěl. A režisérka Benešová znovu dokazuje, že videoklipy jsou její parketou.

Video můžete vidět zde:

Zdroj: Fotky s černým okrajem: Martin Trnka, fotka režisérky: produkce Sámer IssaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Komentáře   

 
0 #5 total prumer ani + ani -Kontra 2013-08-05 14:57
Takovej dost prumer teda, jak video tak pisen. Jeste k tomu to nema zadnej dej........ jestli tohle je videoklip roku tak ja jsem Karel 4. Kazdopadne jestli je na toto potreba reziser.... tak jsme klesli na uroven trotlu.
Citovat
 
 
0 #4 Celej issa je srackamarty 2013-07-30 20:58
Nechápu jak toho blbecka Issu furt nekdo muze podporovat. Jeho hudba stoji za hovno... a klip... kdyby ti jeho patolizalove dali radeji penize na charitu... Vlastne tady si hrajeme na charitu, ukazat cikanske deti nejak jinak :D
Citovat
 
 
0 #3 v poho klipaliss 2013-07-29 15:05
Podle me je ten klip naproste v poradku, povedeny a mezi ceskymi klipy opravdu jeden z nejlepsich co jse, videla :-) Samer je super zpevak a jsem rada ze ma konecne klip na urovni.
Fandim tem obema, jak slecne reziserce tak i Samerovi! :P
Citovat
 
 
+1 #2 RE: Řitní alpinismusMammon 2013-07-29 13:00
1. Zneužívaný není na české poměry vůbec špatný snímek
2. Tohle nemá nic společného s PR... když se podíváš na to, jak vypadají české hudební videoklipy, tak tenhle je opravdovou špičkou
3. S jejími zkušenostmi v pornu jsem samozřejmě obeznámen... není ale zdaleka sama, kdo na sebe takto v našich, slovenských a dalších vodách upozornil :-)
Citovat
 
 
+1 #1 Řitní alpinismusdodo 2013-07-29 09:03
Ale no tak... Ivanna Benešová dokumentem Zneužívaný chtěla napálit kdekoho, nepodařilo se jí to u nikoho. Chápu, že jí chcete udělat píárko, ale tohle je moc velký řitní alpinismus.
Jen tak mimochodem: netočila jen dokument o pornu, sama v pornu hrála. Ale to jí nevyčítám, šlo jí to jak profičce ;-)))
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Wendy Kennedy, Tom Kenyon: Velký experiment

 

veČerví díry existují? Jak je doopravdy silná naše vůle? Jsme opravdu šlechtitelským pokusem mimozemských civilizací? No, připravte si k této knize velkou zvědavost a sem tam ochotu něco odložit stranou, abyste se k tomu možná po přečtení dalších stránek za...

Divadlo

Laterna magika - HUMAN LOCOMOTION na Nové scéně Národního divadla

Human Locomotion perexVe čtvrtek 6. února proběhla na Nové scéně Národního divadla světová premiéra Laterny magiky HUMAN LOCOMOTION.  Vizuálně pohybová inscenace se zabývá světově známou a pro vývoj fotografie klíčovou postavou E...

Film

Každý věříme v nějakého strýčka z Ameriky

strycek z amerikyFilmovou tvorbu Alaina Resnaise, letos již devadesátiletého, odjakživa provází zájem o formální experiment a nejednoznačnost výkladu, v posledních letech prolnutý do průzkumu divadelního tvaru. Důležitým mezníkem se...