(Nejen) Do Polska jedině s turistickým průvodcem Rough Guides
Banner

(Nejen) Do Polska jedině s turistickým průvodcem Rough Guides

Polsko 200Nakladatelství Jota vydává turistické průvodce Rough Guides, se kterými je spojeno motto „Užijte si svůj čas na zemi naplno“. Jedním z posledních přírůstků do této řady je turistický průvodce zaměřený na Polsko.

 

 

V Polsku jsme v září loňského roku strávili úžasnou dovolenou s přáteli a všichni jsme si tuto zemi zamilovali a víme jistě, že se do ní chceme zase brzy vrátit. Proto když jsem zaznamenala vydání této knihy, neváhala jsem ani vteřinu.

Jedná se o osmé vydání tohoto průvodce. Napsal jej Jonathan Bousfield, který procestoval Polsko křížem krážem a jezdí do něj už desítky let. V samotném úvodu knihy se nachází tipy, kam se vydat, místa, která nesmíte minout, nejzajímavější trasy, ale také autorova doporučení a rady, kdy se vydat na cestu.

Následuje kapitola se základními informacemi. V ní čtenáři najdou spousty praktických informací o cestování, orientaci, ubytování, jídle a pití, ale také o zvycích a etiketě, sportovních aktivitách nebo festivalech a slavnostech. Zde jsem si při čtení mnohokrát říkala, že jsme průvodce měli mít s sebou už na dovolené. Věděli bychom tak například, jak je to se spropitným nebo že jsme mohli po městě využít levného taxi.

Průvodce se zaměřuje celkem na 12 oblastí Polska: Varšava, Lodž a střední Polsko, Gdaňsk a delta řeky Visly, Mazury a Podlesí, Lublin a východ, Polské Karpaty, Krakov a Malopolsko, Podhalí, Tatry a Pieniny, Horní Slezsko, Dolní Slezsko, Velkopolsko a Pomořansko. U každé oblasti najdete tipy na nejzajímavější místa, historické souvislosti a spoustu praktických informací o dopravě, ubytování, jídle nebo zábavě, u kterých nechybí adresy ani otevírací doby a další podrobnosti. Nejeden turista ocení také podrobné mapy daných míst.

V závěru knihy se nachází kapitola Souvislosti informující o dějinách země, polské hudbě, literatuře a obsahující také praktický slovníček. Na posledních stránkách jsou poznámky a rejstřík.

Tyto turistické průvodce Rough Guides jsou velmi praktické a opravdu stojí za to. Díky tomuto zaměřenému na Polsko jsem zjistila, že si je vždy musím pořídit na cesty do zahraničí a také jsem zjistila, že chci navštívit snad každý polský kout. Nechte se nalákat na výlet k našim sousedům i vy.

Polsko

Turistický průvodce Polsko
Autor: Jonathan Bousfield
Překlad: Lada Krutilová
Žánr: turistický průvodce, cestování
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2020
Počet stran: 501
Hodnocení: 90 %


https://www.jota.cz/polsko


 

Rozhovor

Tomáš Savka: „Oslavit si umím každý den, když chci“

Savka200Zpěvák Tomáš Savka se proslavil díky účasti v talentové show Česko hledá Superstar a nyní slaví 30 let. U této příležitosti vyráží na swingové turné, o kterém v tomto rozhovoru prozradil více.

...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

25 gramů štěstí: italský bestseller nejen pro milovníky ježků

25-gramu-stesti 20025 gramů štěstí s podtitulem Jak vám maličký ježek může změnit život je další knihou nakladatelství Kazda z edice Živá příroda. Ty jsou určeny všem milovníkům fauny i flory a přinášejí plno zajímavých informací.

Divadlo

Láska ke třem pomerančům: komedie plná vitamínů

laska ke trem pomerancumDivadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede zcela novou kouzelnou pohádku plnou vitamínů na Malé scéně ABC. Hru podle nového překladu scénáře Carla Gozziho zrežír...

Film

Baltasar Kormákur zavítá v květnu do Prahy uvést svůj film Hluboko, výjimečný příběh o vůli a síle přežít

Hluboko plakat 200Mezinárodně vyhledávaný režisér, scenárista a příležitostný herec Baltasar Kormákur je v českém prostředí patrně nejvíce známý díky krimi snímku Severní blata (2006), který na ka...