(Nejen) Do Polska jedině s turistickým průvodcem Rough Guides

(Nejen) Do Polska jedině s turistickým průvodcem Rough Guides

Polsko 200Nakladatelství Jota vydává turistické průvodce Rough Guides, se kterými je spojeno motto „Užijte si svůj čas na zemi naplno“. Jedním z posledních přírůstků do této řady je turistický průvodce zaměřený na Polsko.

 

 

V Polsku jsme v září loňského roku strávili úžasnou dovolenou s přáteli a všichni jsme si tuto zemi zamilovali a víme jistě, že se do ní chceme zase brzy vrátit. Proto když jsem zaznamenala vydání této knihy, neváhala jsem ani vteřinu.

Jedná se o osmé vydání tohoto průvodce. Napsal jej Jonathan Bousfield, který procestoval Polsko křížem krážem a jezdí do něj už desítky let. V samotném úvodu knihy se nachází tipy, kam se vydat, místa, která nesmíte minout, nejzajímavější trasy, ale také autorova doporučení a rady, kdy se vydat na cestu.

Následuje kapitola se základními informacemi. V ní čtenáři najdou spousty praktických informací o cestování, orientaci, ubytování, jídle a pití, ale také o zvycích a etiketě, sportovních aktivitách nebo festivalech a slavnostech. Zde jsem si při čtení mnohokrát říkala, že jsme průvodce měli mít s sebou už na dovolené. Věděli bychom tak například, jak je to se spropitným nebo že jsme mohli po městě využít levného taxi.

Průvodce se zaměřuje celkem na 12 oblastí Polska: Varšava, Lodž a střední Polsko, Gdaňsk a delta řeky Visly, Mazury a Podlesí, Lublin a východ, Polské Karpaty, Krakov a Malopolsko, Podhalí, Tatry a Pieniny, Horní Slezsko, Dolní Slezsko, Velkopolsko a Pomořansko. U každé oblasti najdete tipy na nejzajímavější místa, historické souvislosti a spoustu praktických informací o dopravě, ubytování, jídle nebo zábavě, u kterých nechybí adresy ani otevírací doby a další podrobnosti. Nejeden turista ocení také podrobné mapy daných míst.

V závěru knihy se nachází kapitola Souvislosti informující o dějinách země, polské hudbě, literatuře a obsahující také praktický slovníček. Na posledních stránkách jsou poznámky a rejstřík.

Tyto turistické průvodce Rough Guides jsou velmi praktické a opravdu stojí za to. Díky tomuto zaměřenému na Polsko jsem zjistila, že si je vždy musím pořídit na cesty do zahraničí a také jsem zjistila, že chci navštívit snad každý polský kout. Nechte se nalákat na výlet k našim sousedům i vy.

Polsko

Turistický průvodce Polsko
Autor: Jonathan Bousfield
Překlad: Lada Krutilová
Žánr: turistický průvodce, cestování
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2020
Počet stran: 501
Hodnocení: 90 %


https://www.jota.cz/polskoSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Fotografii vnímám jako jediný druh umění, který dokáže zastavit čas, říká Libor Jarmar

libor jarmar perexKdyž proběhla nedávno v Domě kultury v Kroměříži výstava fotografií Miroslava Pláňavy, nemohl na její vernisáži chybět ani vedoucí kroměřížského Azylového domu pro ženy a matky s dětmi Mgr. Libor Jarmar. Byl to ostatně on, kdo ce...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Děsivý Krotitel

krotitel 200Když se zrodí zlo, kolika osudů se dotkne? Přiznávám, že tento marketingový slogan mě konečně přivedl ke královně švédské krimi Camille Läckberg. Její poslední román je zhuštěné zlo, přesto musíte naprosto fascinovaně číst dál a dál. Příběh se za...

Divadlo

Autor hry Úsměv Dafné Vittorio Franceschi se zúčastní české premiéry v Divadle Rokoko

Usmev  Dafne Smutna  200Ve středu 16. ledna se v Divadelní kavárně Rokoko sešli herci a tvůrci tragikomedie Úsměv Dafné. S režisérkou Viktorií Čermákovou, dramaturgyní Věrou Maškovou...

Film

Ewa Farna míří na plátna kin. V dokumentu pustí fanoušky i do svého soukromí

ewa3Poslední dva roky strávila Ewa Farna s kamerou v zádech. Kromě natáčení singlů, porotcování v polské verzi Superstar a spousty jiných aktivit se populární česko-polská zpěvačka připravovala na největší koncert ve své kariéře. U příležitosti oslav desetiletí na české hudební scéně l...