Buď jako Arnold. Buď užitečný

Buď jako Arnold. Buď užitečný

Tisk

bud uzitecny perexNejslavnější kulturista všech dob. Ikonická filmová hvězda. Lídr šesté největší ekonomiky světa. Tři na první pohled zcela odlišné osobnosti se snoubí v jednom skutečném člověku. Tohle je Arnold Schwarzenegger. A na vrchol se nedostal náhodou. Jeho úspěch je výsledkem jasné vize, tvrdé práce, přímé komunikace a odhodlání. Teď vám na svém příběhu ukáže, že smysl života může najít úplně každý. Jak říká sám Arnold – nikdo vás nepřijde zachránit, máte jen sami sebe. Dobrá zpráva je, že nic víc nepotřebujete.

Shodou okolností jsem předtím, než jsem se dostala ke knížce Buď užitečný, 7 zásad pro život, jejímž autorem není nikdo jiný, než zmíněný „Švarcík“, měla možnost zhlédnout třídílný „osobní dokument o pestrém životě a kariéře uznávaného Arnolda Schwarzeneggera“ na Netflixu (Arnold, Sportovec, Herec, Američan) a i ten vám mohu vřele doporučit. Čímž naznačuji, tahle knižní recenze bude postavená pouze a jen na samých superlativech.

Arnold Schwarzenegger a jeho recept na smysluplný život 

Od první stránky vedou čtenáře upřímné, věcné, stručné, jasné a přesně mířené pokyny rovnou k cíli. Pokud bude tedy schopen sám se rozhodnout a pevně si za vším, čeho chce dosáhnout, stát. A také nesmí troškařit – podle Arnieho je třeba snít opravdu ve velkém. Na druhou stranu upozorňuje, že na cestě za úspěchem neexistuje žádná zkratka – je třeba na sobě makat a celkově doslova dřít.

„Tahle kniha není můj příběh. Je to návod, podle kterého napíšeš ten svůj…Můj odkaz jsi ty!“

Sám Armold prohlašuje, že jeho odkazem není kulturistika, ani kultovní hlášky z proslavených filmů či úspěchy v rámci politické kariéry. Podle něj jsou základem jeho nesmrtelnosti právě zásady, kterých se v životě držel a které shromáždil do této knihy, jejímž prostřednictvím je předává dalším potenciálním zájemcům.

Mezi tituly zaměřenými na osobní rozvoj se Arnieho 7 zásad pro život zřetelně vyjímá nejen portrétem úspěšného kulturisty, herce a politika na obálce, ale také tím, s jakou naléhavostí se autor na čtenáře obrací. Jako by mu skutečně bylo líto každého promarněného talentu, který někde dřímá, a jako kdyby mu největší radost způsobilo, pokud jeho pravidla co nejvíce lidí beze zbytku využije a zúročí ve svůj vlastní prospěch. A to je na tom asi to nejsympatičtější.

Arnold Schwarzenegger
Arnold Alois Schwarzenegger je rakousko-americký kulturista, herec a republikánský politik. V letech 2003–2011 zastával úřad guvernéra Kalifornie. Je jedním z nejúspěšnějších kulturistů historie. Vyhrál nespočet soutěží v kulturistice a silovém trojboji – nejcennější jsou jeho vítězství Mr. Olympia a Mr. Universe. Jako herec hraje zejména postavy tvrdých mužů v akčních filmech (jeho nejznámější filmové role jsou Terminátor a Barbar Conan), v nichž zúročuje svoji vypracovanou postavu. Dokázal se prosadit ve filmovém průmyslu i přes to, že neměl herecké vzdělání. K herectví později přidal svou vlastní produkční společností Oak Productions, napsal několik knih o posilování a velmi se angažuje v mnoha sportovních a charitativních akcích. V květnu 2004 a 2007 byl jmenován jedním ze 100 lidí, kteří pomáhají utvářet svět.

bud uzitecny

Buď užitečný. 7 zásad pro život
Původní název: Be useful: Seven Tools for Life
Autor: Arnold Schwarzenegger
Překlad: Viktorie Spurná
Žánr: osobní rozvoj, sport a fitness
Nakladatelství: XYZ ve společnosti ALBATROS MEDIA
Datum vydání: 08.02.2024
Počet stran: 264

Hodnocení: 100 %

www.albatrosmedia.cz/tituly/87951791/bud-uzitecny/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Je cukr zdraví škodlivý? Aneb když se dva pustí po stopě mýtu - rozhovor s MUDr. Jonášem

jonas perexU nás je toto téma skoro tabu. Konspirační teoretici se nebojí bílý cukr označit za legální drogu s devastujícími účinky na lidský organismus. MUDr. Josef Jonáš a Jiří Kuchař se rozhodli, že na toto téma napíší knihu...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Naučte se i vy Zdravému dýchání

zdrave dychani 200V říjnu vyšla u nakladatelství Vyšehrad kniha Zdravé dýchání známé české autorky Jarmily Mandžukové. Poví nám o tom, jak správné dýchání dokáže změnit náš život k lepšímu a odhalí nám i konkrétní metody a postupy.

...

Literatura

Co si můžeme udělat doma sami?

Delame si to sami 200Podle Aleny Thomas, která na toto téma vydala již druhou knihu, rozhodně ledacos. Jak vysvětluje v úvodu své knihy, vše začalo, když ji oslovila redaktorka Nakladatelství JOTA Pavla Nejedlá, aby vydala recepty ze svého blogu. Pr...

Divadlo

Dramatizace slavné literární klasiky Paní Bovaryová poprvé v Národním divadle moravskoslezském

pani bovaryova perexUž ve čtvrtek 16. listopadu se na jevišti Národního divadla moravskoslezského v Ostravě objeví poprvé dramatizace slavné literární klasiky – románu Gustava Flauberta Paní Bovaryová, a to v titulní roli s...

Film

Před šedesáti lety tragicky zahynul herec James Dean, rebel bez příčiny

james dean 200Ve svých rolích představoval James Dean (+24) mladíky, kteří se bouří proti konvencím a prudérním rodičům. V soukromí prudil své okolí divokým životem, arogancí a nespoutanou bisexualitou. Ne všechny si totiž připustil k tělu, vybíral si, al...