7 zásad pro život, kterými se řídí Arnold Schwarzenegger

7 zásad pro život, kterými se řídí Arnold Schwarzenegger

Tisk

bud-uzitecny200Jo, Arnold Schwarzenegger, to je ten známý kulturista, co se díky tomu stal filmovým hercem – co ten mě bude co vykládat, řeknete si možná, pokud nejste zrovna jeho fanoušek, co po něm šílí. Budete se však divit: má co říct, ví, jak to říct a proč to říct. Arnie totiž není jen světoznámý svalovec a herec, ale také guvernér státu Kalifornie, a pro každou z těchto rolí se dokázal vypracovat z nuly na vrchol. Není to tedy jen chlap s vymakaným tělem, ale také důsledně a systematicky uvažující osobnost, která se nedostala nahoru pouhou náhodou, nýbrž proklestila si cestu díky své vizi, píli, a hlavně díky tomu, jak mu to myslí.

Ví, proč žije, ví, proč píše, ostatně své krédo vyslovil už názvem své knihy „Buď užitečný“. To krédo zdědil po svém otci, to bylo na začátku, ale na své životní dráze potkal řadu dalších lidí a podnětů k zamyšlení, které ho zformovaly a dovedly k pochopení, co dělat. O tom nám svou knihou vypráví a zároveň nám tím předává „7 zásad pro život“ (jak zní podtitul). Chce nám tak svěřit, co při své životní pouti pro sebe našel jako smysl, a přitom chce tyto zásady předat dál, protože si uvědomuje, že není jediný, kdo takto hledal a hledá.

Tato knížka je cenná také tím, že každé slovo je zde prožité, a má proto svou váhu pravdy. Arnie se tu řídí oblíbeným pořekadlem „Když už, tak už“, když už něco dělám, tak to dělám pořádně. Taková je kniha Arnolda Schwarzeneggera, takový je on. S nostalgií si představuji, že takhle nějak by měl žít, myslet, mluvit, psát a konat americký prezident.

bud-uzitecny450
Buď užitečný. 7 zásad pro život
Autor: Arnold Schwarzenegger
Původní název: Be useful: Seven Tools for Life (2023)
Žánr: popularizující literatura
Nakladatelství XYZ
Rok vydání: 2024, pevná vazba
Počet stran: 264

Hodnocení: 100 %

www.xyz.cz/tituly/87951791/bud-uzitecny/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Pomoc druhým mě naplňuje radostí. To co dělám, má opravdu smysl!“ Nemoc je řeč naší duše

hana 200Statenice – O alternativních metodách léčení toho zaznělo již mnoho. Jedni je zavrhují a jiní na ně nedají dopustit, protože jim pomohly vyřešit problém, který je dlouhodobě trápil. V malebné obci nedaleko hlavního města žije Ing. Hana Mesiereurová, ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Nalákejte si do zahrady hmyz, ptáky a další zvířata

sykorky miluji medunku 200Sýkorky milují meduňku je další skvělá kniha od nakladatelství Kazda. Dozvíte se díky ní, co si nasadit na zahradě, abyste do ní nalákali užitečné tvory.

 

...

Literatura

Tekutý písek: Knižní předloha oblíbeného seriálu

tekuty pisek200Kniha Tekutý písek u nás vyšla už v roce 2017 s tím, že byla vyhlášena jako nejlepší švédská krimi roku 2016. Před čtyřma lety se dočkala seriálové adaptace na Netflixu a letos tak vyšla v nakladatelství Kalibr s novou obálkou.

Divadlo

Festival Lávka River Stage plave po Vltavě!

lavka river stage provazochodkyneV úterý 31. srpna proběhla vyprodaná premiéra festivalu Lávka River Stage, kterou sledovali z bezprostřední blízkosti návštěvníci klubu Lávka i stovky turistů přímo z Karlova mostu!<...

Film

Zapomenutá žánrovka Ozvěny mrtvých se připomíná na DVD

ozveny 200Konec devadesátých let minulého století byl ve filmovém světě bohatý na různé žánrovky, které v poslední dekádě opravdu hrály takřka prim, a byl po nich velký divácký hlad.

...