Odzbrojte narcistu

Odzbrojte narcistu

Tisk

Odzbrojte narcistu

Víte o čem se v současné době hodně mluví a píše? O manipulátorech, narcistní poruše osobnosti a o tom, jak si na takové týpky dávat pozor ve vztahu. Spousta psychologických příruček na toto téma může leckomu pomoct, protože vztahy s těmito lidmi mívají často poněkud srdceryvný, tragický a někdy i fatální konec. Kniha z nakladatelství Portál Odzbrojte narcistu se snaží narcisty nedémonizovat, ale ukazuje tipy, jak s nimi vycházet, komunikovat a snažit se nenechat je nad vámi vyhrávat a systematicky vás ničit. Pro koho je tato kniha určena?

Rozhodně bych řekla, že knížka je vhodná naprosto pro každého. Nejenom že vás naučí narcise dobře poznat, ale také vám poskytne skvělé základy k tomu, abyste věděli, jak s takovým člověkem jednat, mluvit, anebo dokonce žít, podle toho, kde ve vašem okolí se vyskytuje. Knížka učí také tyto lidi chápat, hledá rané příčiny jejich chování a možná nakonec zjistíte, že jich máte kolem sebe více než jste tušili, každý je zcela jiný a chová se trochu jinak. Autorka narcisy klasifikuje a přináší jejich charakteristiku, dále představuje možnosti jak čelit náročným střetům s narcistou, jak mu lépe porozumět a jaké jsou možnosti řešení problémů ve vztahu s narcisem: samozřejmě zvědomění jeho chování a terapie. Knížka přináší spoustu cvičení, je velmi praktická a líbí se mi především to, že se snaží situaci řešit konstruktivně a nabízí řešení, místo jediné rady, kterou často slýcháváte: „Váš partner je narcis? Hmm, vemte nohy na ramena a prchejte, dokud můžete!"

Autorka je psychoterapeutka, která píše ze svého vlastního pohledu, přináší osobní zkušenosti a příběhy ze své praxe, knížka se dobře čte. Terapeutka nabízí otázku, zda chcete ve vztahu zůstat, či odejít. Vy sami se musíte rozhodnout. Představuje pak dva typy narcisů: rozmazleného a závislého, a deprivovaného a závislého, ukazuje třeba i to, jak se narcismus utváří a projevuje v dětství a spoustu dalších zajímavostí a poznatků o narcisech. Určitě jsem s knížkou spokojená, ráda se k ní budu vracet a doporučuji!

Ozbrojte narcistu

Název: Odzbrojit narcistu
Autor: Wendy Behary
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2024
Počet stran: 232
Hodnocení: 90%

https://obchod.portal.cz/psychologie/odzbrojte-narcistu/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dita Pecháčková: „Mám v hlavě další kuchařku.“

kucharka dita pechackova 200Loni jsem měla možnost recenzovat kuchařku Deník Dity P., ze které dodnes čerpám inspiraci při mém kuchtění. Nedalo mi to a musela jsem se Dity zeptat na pár věcí. I přes její velkou vytíženost nak...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Majoránkový čaj pozdního léta na kašel, chřipku, nachlazení

Majorankovy caj Fotor. Mala.Je konec léta a v zahradě mi kvete majoránka. K léčení zabírá v plném květu. Obvykle kvete od července do srpna, při pěkném slunečném počasí až do září. Letos teplo majoránce přeje,...


Literatura

Skutečný příběh o touze po životě a přátelství

Henry, perexHenry: Skutečný příběh přátelství polského plavce z Osvětimi do Ameriky je biografie naplněná přímo hmatatelnou touhou po přežití. Silná vůle protkaná nitkami vzácných přátelství nenechá jednoho výjimečného člověka zahodit vlastní ambice, sny...

Divadlo

Švandovo divadlo chystá den otevřených dveří, poprvé při něm pozve do Tvůrčího domu Elišky Peškové

svandovo divadlo200Švandovo divadlo chystá Den otevřených dveří, bude ve znamení inscenace Kabaret Winton. Poprvé pozve do Tvůrčího domu Elišky Peškové.

...

Film

Sedmý syn

sed perexČas se krátí a do českých kin se neúprosně blíží nový fantastický film Sedmý syn. Dílo dle knižní předlohy si na starosti vzal ruský režisér Sergej Bodrov, který je známý především díky filmům Kavkazský zajatec, či Nomád. Jak zvládl ukočírovat směsici...