Přestaň být hodným klukem!

Přestaň být hodným klukem!

Tisk

prestanbythodnymklukem perexBýt hodným klukem se v životě nevyplácí! Pokud vás už nyní napadají srdceryvné příběhy, pak se možná budeme pohybovat někde, kde budete notně překvapeni. Být hodným klukem se nevyplácí, protože to nedělá dobře ani mužům, ale ani jejich partnerkám a rodinám. No More Mr. Nice Guy, je kniha, která u nás již vyšla pod názvem Rádce pravého muže. A toto je její další vydání a znovu, pod jiným názvem, ji máme na trhu.

 

Jedna z nejlepších knih, která se zabývá konkrétně mužskými traumaty, která jsou často přehlížená.

„Navzdory náladě panující v posledních několika desetiletích je v pořádku být muž.“

Tady se autor dostává do citlivých historických souvislostí, kdy války negativně poznamenají vývoj další generace mužů. Otcové chybí či jsou traumatizovaní, nezdraví. Mladí chlapci získávají pocit, že aby přežili, musí být krutější, nebo naopak submisivnější. Nemají vzor. Muži mizí… a postupem času mizí úplně, protože ani ženy nemají jinou možnost, než vychovávat muže samy. Bez vzorů. A chtě nechtě muže přizpůsobují sobě a vnáší do nich kvality, které samy chtějí na mužích mít, ale… je to jako vařit kávu bez kávy. Chybí tomu chuť, základní esence…

Autor se dále rozepisuje o této síle, která mužům chybí, vzorech, činnostech a atmosféře, kterou i jako žena velmi silně vnímám a vnímám i obrovskou bolest, jak MI chybí. Ano, mně,… jako ženě. O co víc musí chybět mužům!

Robert Glover se noří do partnerských vztahů, prožívání sexu, probírá se strategiemi, které dokáží přežít po generace, ale nic dobrého vztahům nepřináší. Rozplétá kolečko neustálých partnerských neúspěchů jak v životě jednoho muže, tak možná i v celých generacích. Příčina? Chybějící muž. Ten prvotní, ten vzor, ten silný, ten, který uměl pojmout svou zodpovědnost za svět kolem sebe.

Návody na to, jak se osvobodit z těchto těsných vzorců, slova útěchy i pomoci tu najdete. A je jich tu dost. A mnoho mužů si určitě dokáže pomoci samo, i jen na základě této knihy, ale osobně knihu Přestaň být hodným klukem! vnímám jako výtečný počátek cesty za něčím, co vás, milí muži, přesahuje. Začátek vlastních cest, vlastního usebrání, společných terapií, prostě cesta za světem, ve kterém vy i vaše ženy budete šťastni.

prestanbythodnymklukem

Přestaň být hodným klukem!

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2023

První vydání: www.knihcentrum.cz/radce-praveho-muze  (již vyprodáno)

Original: 2000, No More Mr. Nice Guy

Přeložila: Martina Falvey

Hodnocení: 100 %

www.synergiepublishing.com


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotografka Kateřina Janišová: „Je to možná silné tvrzení, ale přede mnou se nestydí nikdo.“

janisova 200I fotografie jsou typem umění, a proto patří ke kultuře. Nejen z toho důvodu vám přinášíme další rozhovor o focení, tentokrát s mladou fotografkou Kateřinou Janišovou, která se zaměřuje jak na modelky, tak na obyčejné lidi. Focení je pro ni rados...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Ochutnejte Šumavu

sumavska kucharka 200Šumavská kuchařka je novým počinem z dílny nakladatelství Grada. Má podtitul Krásy Šumavy na talíři a autorem je Radek Pálka.

...

Literatura

Romantický útěk do Cukrárny v Paříži

cukrarna v parizi 200V listopadu 2019 vyšla další kniha autorky romantických příběhů Julie Caplinové, která nás tentokrát zavane do města lásky, do Paříže. Budeme hýčkat chuťové pohárky a mlsat sladkosti a zároveň sledovat příběh mladé Niny, kt...

Divadlo

Celebrity

Celebrity 200Představení Celebrity je spíše než hrou hořkou výpovědí o stavu dnešní doby, a to nejen života celebrit, chcete-li slavných osobností, ale i našich životů a toho, co vše jsme schopni obětovat v zájmu naší důležitosti.

Film

Tři tisíce na měsíc, exekuce, azyláky. Dokument o životě samoživitelek a samoživitele

Samozivy 200Samoživy. Takový název nese nový dokumentární film režisérky Olgy Sommerové, díky němuž máme možnost seznámit se s příběhy devíti žen, které vychovávají své děti samy, bez partnera a bez alimentů, a jednoho muže, jenž si osvojil čtyři děti, kte...