ZOOM FEST – nový happening, který chceš zažít

ZOOM FEST – nový happening, který chceš zažít

Tisk

zoom festFestival ZOOM FEST, jehož hlavním zaměřením bude snaha inspirovat a hledat cesty, jak udělat drobné změny, které mohou zlepšit náš život, nabídne během několika hodin spoustu zábavy i poznání. Zaostřeno bude na osobní rozvoj, ekologii, vzdělávání a práci na sobě. Nebude chybět ani kulturní vyžití a bohatý doprovodný program, kde si každý může vybrat to své. Těšte se na interaktivní audiovizuální instalaci a laboratoř Svět bez kouře společnosti Philip Morris, interaktivní koutek PřF UK, herce seriálu ZOO, světového kouče Jan Mühlfeita, cestovatelské ikony Radka Jaroše, Petra Horkého nebo kapely O5 a Radeček, Monkey Business či Chinaski a spoustu dalšího. Nový svěží a originální fesťák zaostřený na změnu – buďte u toho!

Sobota 16. září 12–22 hodin, Riegrovy sady Praha
Festival se zaměří na potravu pro duši i tělo – užijete si zajímavé přednášky a workshopy, vizuální podívanou, vyzkoušíte si rozmanité věci, ochutnáte jídlo budoucnosti. Celý den se nepřestanete bavit a žasnout. Nikdy není pozdě na nové výzvy! Zaostřit na změnu může každý z nás. Navíc si celou dobu akce můžete užít Food Prosecco Piknik.

Vaše oko potěší fascinující světelné instalace a vaše tělo si přijde na své díky workoutovým cvičením. Promítneme dokumenty Zloděj spánku (o problémech spánku a vlivu světla), Zaříkávač Andre Hartmann (o světově uznávaném potápěči, podvodním kameramanovi, znalci a ochránci velkých bílých žraloků) nebo Polární putování s Petrem Horkým (známý cestovatel, moderátor a dokumentarista zachycuje v této sérii své vysněné polární výpravy) – po všech bude následovat podnětná diskuze s tvůrci.

Příroda je krásná, ale pokud se na díváte okem znalce, je ještě mnohem krásnější! Ať už se jedná o molekuly, živočichy, rostliny, hory či třeba zemské hlubiny, dokážou takový pohled zprostředkovat všem zvídavým zájemcům nadšenci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a její Přírodovědci.cz. Nechte se okouzlit přírodou!

Nechce se inspirovat prostřednictvím workshopů/přednášek a diskuzí díky zajímavým osobnostem – Jan Mühlfeit (globální stratég, kouč top manažerů, olympijských vítězů, umělců a autor bestselleru The Positive Leader), Petr Horký (režisér-dokumentarista, producent, spisovatel, moderátor, youtuber a cestovatel – jaká je motivace k jeho splněným snům), Miroslav Náplava (spisovatel, dokumentarista, editor, autor desítek cestopisných reportáží a dokumentárních filmů), Eliška Remešová (psychoterapeutka a lektorka, která přes čtrnáct let pracuje s lidmi a pomáhá jim rozvíjet se ve vztazích), Jan Haruda (geograf, který na svých cestopisných přednáškách kombinuje osobní příběhy s fakty, které uvádí do historicko-geografických souvislostí) a Martin Petrásek (centrum multimédií a propagace, Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě).

V průběhu dne vás roztančí kapela O5 a Radeček a spolu s patronem Radkem Jarošem představí projekt „Hory“. Užijete si žonglování s Michalem Třískou, včetně fireshow, nebo se můžete přímo zapojit do žonglérského workshopu. Radek Laci vám ukáže, jak si opravit tělo. Když si vaše tělo nezíská pozornost dobrým pocitem, zkusí to bolestí. A to je signál, že je potřeba něco změnit. Naučím vás, jak si opravit pohybové stereotypy a jak se zbavit bolesti. Zvládnete to úplně sami u vás doma. Stejně tak Toman Equilibre po svém workoutovém vystoupení nabídne workshop zaměřený na vnímání těla a pohybu při běžných činnostech i sportu. Zacvičíte si s Form Factory. Budete žasnout při iluzionistických kouscích kouzelníka Obinn Magic a můžete mu nahlédnout pod ruce během mikromagie mezi diváky.

Nebude chybět autogramiáda oblíbených herců z divácky úspěšných seriálů ZOO a Eliška a Damián.

Ve foto koutku Canon bude možné si vytisknout fotky na památku a vyzkoušet fotografický workshop. S Costa Cofee se naladíte lahodnou kávou a dozvíte se něco o její historii. Dermacol beauty koutek nejen pro ženy vás bude hýčkat.

Společnost Philip Morris představí interaktivní audiovizuální instalaci, jejíž součástí se mohou stát všichni dospělí návštěvníci akce. Zapojí se tak do iniciativy „Váš důvod“, která vyzývá všechny kuřáky cigaret v Česku k přehodnocení svého životního stylu. Zároveň budou moci navštívit laboratoř Svět bez kouře, která je zaměřena na osvětu o škodlivosti cigaretového kouře a přináší informace o fungování bezdýmných zařízení skrze nejmodernější technologie, jako jsou digitální rentgeny a holografické boxy.

Užijete si energickou muziku českých skupin Monkey Business a Queens of Everything. Program zakončí večerní koncertní show legendární kapely Chinaski.

A to všechno může zažít na vlastní kůži – ZDARMA! Jaký je ten váš důvod navštívit ZOOM FEST?

zoom fest

Více informací na https://www.facebook.com/events/671245234555853


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dominik Vodička: „Vítězství je vždy krásná věc, ale tady šlo hlavně o půl rok strávený se super lidmi.“

vodicka 200Dominika Vodičky jste si mohli všimnout v pořadu Stardance, kde společně s Veronikou Khek Kubařovou vyhráli. Na co bude nejvíce vzpomínat, co mu to přineslo a jak se nyní má?

...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Valentýnské tvoření levně a rychle

valentynske tvoreni perexChystáte se někoho obdarovat valentýnským dárečkem? Zkuste do toho tentokrát vložit více vlastní iniciativy, tvůrčí inspirace a vyrobte nějakou praktickou drobnost. Jako výchozí materiál můžete použít i věci, které by...


Literatura

Vladimír Kafka: Život naživo

zivot200Jak spletité a nesmírně těžké mohou být životní křižovatky? O strachu ve chvíli, kdy nás dožene nepřízeň osudu, ohrožení života a úzkost z každého dalšího dne. Autor je spisovatel, malíř a léčitel a především velmi moudrý muž, který má dar vyprávět. Kni...

Divadlo

Záchranná mise Ferdy Mravence

ferda mravenec mala scena zlinZlínské divadlo Malá scéna uvedlo poslední zářijový den pohádku z pera Ondřeje Sekory Ferda Mravenec aneb Škola jízdy na kolečkových bruslích. Tu si otevřel Ferda Mravenec, sympatick...

Film

O sborovém zpěvu a Black Sabbath

pk uvodkaPodivná kombinace? Ale reálná. Jako bývalého člena hudebního sboru mě zjištění, že Severský filmový podzim přinese i snímek o pěveckém sboru, velmi potěšilo, protože na léta, které jsme se spolužáky ve sboru zažili, nikdy nezapomeneme. Ale doložku...