Zdraví & Duše 2023

Zdraví & Duše 2023

Tisk

Zdravi a dušeZáří a podzimní sezónu na Černé louce v Ostravě odstartuje 11. ročník festivalu Zdraví & Duše. Dva nezapomenutelné dny, během kterých se na jednom místě prolne svět alternativní medicíny, zdravého životního stylu, osobního rozvoje a esoteriky. Odhalíme přední trendy v oblasti zdraví, nahlédneme do tajů astrologie, numerologie, chiromantie, naučíme se chránit svou energii a spoustu dalšího. V pátek 1. a sobotu 2. září od 10:00 do 18:00.

Každý ročník má své hlavní téma a pro ten letošní jsme vybrali bylinky. Chcete se dozvědět více o bylinkách a léčivých rostlinách? Víte, jak je sušit a které jsou pro Vás ty nejlepší? V Bylinkovém království, ve vstupní hale pavilonu A, se dozvíte vše potřebné. Odborným garantem a spolutvůrcem je paní bylinkářka Renáta Jahodová, která je mimo jiné také organizátorkou Festivalu Oslavy Bylin.

Tři přednáškové sály také odkazují na letošní téma: Šalvěj, Heřmánek a Jitrocel nabídnou návštěvníkům nabitý program v podobě 34 přednášek. Průvodkyně koncem života Jana Slavice odhalí, že existují i jiné možnosti, jak se rozloučit se svými blízkými. Miroslav Zelenka nám prozradí, jak se chránit před útokem negativních entit a fenoménů, které často mívají velmi negativní vliv na naše psychické a fyzické zdraví, a ovlivňují podstatně i celý náš život. O planetách, astrologii a o tom, jaký vliv bude mít na naše životy rok 2024, nám řekne astroložka a spisovatelka Martina Blažena Boháčová.

S profesionálním astrologem Milanem Gelnarem získáme hlubší vhled do výměny informací během intimních okamžiků, a to z pohledu hvězd ve znameních zvěrokruhu. „Spousta lidí si pod pojmem spiritualita nebo duchovní rozvoj představí meditaci, rituály, ceremonie a šamany... To je ale zkreslená představa. Ve skutečnosti Spiritualita znamená žít svůj každodenní život v souladu sám se sebou, se svým posláním, dary a osudem. Na přednášce odhalíme, co nám v tom pomáhá a co nám naopak brání." zve na další část programu osobní mentorka a poselkyně Marcela Windsor Topolská. V sobotu proběhne povídání prokládané bubnováním. K zapůjčení (případně ke koupi) bude 50 bubnů a Sam Modrý Medvěd nás za pomoci bubnu naučí doplňovat svou vnitřní energii z okolního prostoru.

Zdraví a duše

Své produkty přijede představit přes 70 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. K vidění, vyzkoušení a prodeji budou bylinky, minerály, esoterické předměty, terapeutické desky, produkty s molekulárním vodíkem, orgonity, šperky, energetické obrazy, alternativně zaměřená literatura, čakrové svíčky, relaxační i meditační pomůcky a další přírodní produkty pro zlepšení fyzického i duševního blaha. Přijďte si užít inspirující atmosféru, poradit se s mentory, regresními terapeuty, kartářkami, Mistry Reiki, ... a objevte nové způsoby péče o své tělo, mysl i ducha.

Děkujeme partnerům festivalu: Svíčky Lumio a statutární město Ostrava. Mediálními partnery akce jsou Ostravainfo!!!, Flexity, Ve hvězdách & Lidový léčitel, Časopis Meduňka a Cesty k sobě.

Předprodej vstupenek za zvýhodněné ceny bude probíhat do 31. srpna, a to online formou na www.zdravi-duse.cz nebo osobně v infocentrech Ostravainfo. Poté budou vstupenky k dispozici na místě v pavilonu A, a to po celou dobu konání festivalu (pá 10:00 – 18:00, so 10:00 – 18:00).

Zdraví a duše

Jednodenní vstupné na místě:
110 Kč dospělí
60 Kč děti od 6 let včetně, studenti (platný studentský průkaz), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP, ZTP/P
Zdarma – děti do 5 let vč., doprovod ZTP/P

Na akci platí Černá karta 2023.

Kompletní program a aktuální informace najdete na www.zdravi-duse.cz, Instagramu a Facebooku.


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

ALŽBETA STANKOVÁ – DIVADLO KALICH

kalich 200Alžbeta Stanková je herečkou v Divadle Kalich, její přechozí zkušenosti jsou však i z Radošinského národního divadla, známe ji z filmu Rebelové nebo ze seriálu Rodinná pouta. V Divadle Kalich ji uvidíme v představení Osmý světadíl.

...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Milujete italskou kuchyni? Pak nepřehlédněte novou Italskou kuchařku

italska kucharka 200Euromedia Group v edici Esence vydala v dubnu moc krásnou Italskou kuchařku obsahující 130 tradičních receptů. Pojďte do ní s námi nahlédnout!

...

Literatura

Způsobí Krvavý polibek zkázu Říše temnot?

RiseTemnot perexNakladatelství Fragment přináší náctiletým čtenářkám Krvavý polibek. Jedná se již sedmou knihu young adults fantasy série Říše temnot oblíbené americké autorky L. J. Smithové, kterou na výsluní popularity vynesla série ...

Divadlo

Jak vypadá Prostřeno po zlínsku?

laska prochazi zaludkem 200Divadlo Malá scéna Zlín se v současnosti zaměřuje na vlastní autorskou tvorbu, a pokud by všechna představení byla taková, jako Láska prochází žaludkem, je velká škoda, že toho nehrají více. Druhá repríza této komed...

Film

Znovu ožívá Prokofjevova pohádka Péťa a vlk

petr-a-vlk 200Česká televize zase prokázala ignoranci v používání názvů. Pod drnčivým, neosobně znějícím, protože z angličtiny přeloženým titulem Petr a vlk se totiž skrývá Prokofjevova skladba odjakživa ...