Z chaloupky za šípkovým keřem

Z chaloupky za šípkovým keřem

Tisk

Za sipkovym kerem1

Bylinkářka z Beskyd Eva Huňková vydala milou pohádkovou knížečku Z chaloupky za šípkovým keřem, která je určena nejen dětem, ale i dospělým. Ve své druhé části navíc ukrývá Eviny vynikající bylinkové recepty. Pojďte si přečíst příběh malé Rozárky, která zažívá dobrodružství se svými přáteli z říše rostlin na společných toulkách.

Na první pohled vás upoutají nádherné ilustrace Pavly Hronové, bez kterých by knížka dozajista nebyla tolik  kouzelná, jako je. Uchvátí vás hezká obálka a kvalitní provedení, knížka je vizuálně opravdu potěchou pro oči a vypovídá o výjimečné spolupráci autorky Evy Huňkové a ilustrátorky Pavly Hronové. Samotný příběh Rozárky vás chytne za srdce. Je o přírodě, o rostlinách, o úctě a lásce ke všemu živému. Proto si myslím, že má i určitý výchovný charakter pro naše děti. Nejen pohladí po duši a rozněžní dospělé, ale zaujme i naše děti a naučí je lásce k přírodě.

Rozhovor s Evou Huňkovou

Zeptala jsem se paní Evy, jak a proč vlastně její kniha vznikla:

Z chaloupky za šípkovým keřem, pohádková kniha malé holčičky Rozárky a její pohled na svět skřítků a víl, přišla za mnou sama. Jednoho večera si mě prostě zavolala, jak já říkám. Je to vlastně můj snový dětský svět, který jsem jen přenesla na papír. Nikdy jsem psaní neplánovala, snad proto si stále připadám jako ve snu. Kniha je poselstvím nejen pro děti, ale i rodiče, aby se vrátili zpět k přírodě, k jejímu vnímání a aby v ní nalezli bohatství, které nám poskytuje. Krátké příběhy jsou doplněny jednoduchými recepty, které snad potěší jak děti, tak i rodiče.

Eva Hunkova1

Paní Eva se totiž věnuje bylinkaření. Zeptala jsem se jí, co všechno pro zájemce nabízí:

Již pár let pořádám kurzy vaření z divokých bylin, ve svém volném čase. Nejdřív to byly jen malé dvouhodinové ochutnávky s bylinkovým povídáním, postupně na základě ohlasů jsem kurzy prodloužila na čtyřhodinové, s vařením. Na těchto kurzech vaříme jednoduchá dvě jídla, plus během mého povídání účastníci kurzu ochutnávají již přinesené dobroty. Co nesní, to si většinou odnesou domů ve skleničkách.

Loni se mi podařilo uskutečnit poprvé celodenní kurz vaření a v létě víkendový kurz na krásné chalupě v přírodě, kde jsme nejen vařili, ale i povídali a sbírali venku bylinky. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme si to užili. Alespoň dle ohlasů, to snad mohu říci za všechny. Prostě se snažím vyjít vstříc všem, kteří se o bylinkové vaření zajímají. Na podzim každoročně pořádám kurzy Fermentace a divokého kvašení. Fermentace zavítala do našich domovů a je o ni opravdu zájem.

Eva Hunkova

Mimo mé kurzy se každoročně účastním Festivalu Aromaterapie bylinky v Brně, kde přednáším v Otevřené zahradě. Jsem za tyto možnosti moc ráda, protože takhle mohu přenést svůj svět dál. Co se týče akcí, vždy jsou vypsány na mém blogu.

Eva Huňková také krásně fotí a na sociálních sítích prezentuje své fotografie z akcí. Její vztah k přírodě a bylinkám je opravdu velmi silný.

Příroda se prostě stala mým rádcem, mým parťákem. V přírodě jsem našla klid a uzdravení. Možná o to víc mě to k ní táhne. Vím, že se na ní můžu vždy obrátit.. Při svých procházkách, toulkách, při sběru bylin, mi přináší navíc bonus. Nádherné momentky, nádherné obrazy, kterým jsem propadla. Focení se stalo mou vášní, i když jsem naprostý laik. S mými fotografiemi se můžete na mých stránkách setkávat také.

Eva Huňková (23)

A pojďme ke kontaktům. Pokud byste chtěli paní Evě napsat, zúčastnit se nějaké její akce nebo si koupit tuto krásnou knížku Z chaloupky za šípkovým keřem, nabízí vám své kontakty:

Pokud by můj bylinkový svět někoho zajímal, může si mě dohledat na facebooku ve skupině Z chaloupky za šípkovým keřem, na instagramu Za šípkovým keřem a na blogu www.zasipkovymkerem.cz

A kde můžete zakoupit knihu? Na mém eshopu https://eshop.zasipkovymkerem.cz/, v obchůdcích na Ostravici – Obchůdek duše něhy a lásky, v naší Místní knihovně na Ostravici, v kavárně Pepe bakery&coffee, v kavárně K.Fé livre ve Frýdlantě n.O.

Určitě budu knihu šířit ráda dál, podnikat ve městech na pozvání místní čtení, nabízet do obchůdků po celé republice. Je to mé osobní dílo, ke kterému jsem pozvala úžasnou kamarádku Pavlu Hronovou na ilustrace, a které jsem dodnes vděčná, že mou nabídku přijala a ilustrací se ujala. Jsou totiž překrásné a přesně souzní s tím světem, který jsem k vám chtěla v mysli přenést. Snad se vám bude náš pohádkový svět líbit, tak jako se líbí nám.

Přeji paní Evě spoustu úspěšných projektů a těším se na její další knížky! 

Za sipkovym kerem

Název: Z chaloupky za šípkovým keřem
Autor: Eva Huňková
Ilustrace: Pavla Hronová
Vytiskl: INPRESS a. s.
Počet stran: 69
Rok vydání: 2022
Hodnocení: 100 %

https://eshop.zasipkovymkerem.cz/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Vědecká knihovna Olomouc

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Malá galerie v Muzeu Kroměřížska patří jídlu

Zachran jidlo perexMalá galerie v Muzeu Kroměřížska se přeměnila v prostor, který vzdělává a baví. Zaplnila ji interaktivní Výstavní projekt Zachraň jídlo! Představuje, jak využít potraviny, jež mají zdánlivě to nejlepší za sebou. Záštitu nad ním ...


Literatura

Román Pakáž ukazuje i ženský úděl na vesnici na počátku 20. století

big pakaz-BSx-492088 (2)

Pokud si chcete přečíst opravdu kvalitní dílko z venkovského prostředí v době 1. světové války, sáhněte po románu Pakáž od rakouské autorky Moniky Helferové, která za něj loni získala Schubartovu literární cenu. C...

Divadlo

„Jsme citoví analfabeti”

sceny200Měsíc po premiéře nové inscenace Švandova divadla Scény z manželského života, jsem i já vyrazila na představení. Inscenace vychází ze slavného stejnojmenného filmu Ingmara Bergmana, který napsal pro svou bývalou lásku Liv Ullmann a vycházel ve scénáři ...

Film

Někteří lidé nemají roboty v lásce

200filmFilm Náhradníci (2009) byl ve své době důkazem, že Bruce Willis jako herec ještě nepatří do starého železa. Akční žánr má své mouchy, protože kdo z nás si může jen tak vzít bouchačku a tím i spravedlnost do vlastních rukou? Naštěstí nikdo.

...