Pusťte se do jedinečných projektů na vaší zahradě

Pusťte se do jedinečných projektů na vaší zahradě

zkuste to doma sami zahradaV nakladatelství Kazda vyšla další kniha ze série Zkuste to doma sami. Je zaměřená na zahradu a balkon a obsahuje 111 projektů a nápadů pro přírodní biozahradu.

 

 

Jedná se už o další knihu (po Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii a Zkuste to doma sami kuchyně a Péče o tělo a vlasy), kterou má na starosti kolektiv autorů z německého webového portálu Smarticular.net. Ten je zaměřený na jednoduchý, a především udržitelný život. Jejich cílem je řešit problémy zvláště účinným, chytrým nebo neobvyklým způsobem. Web obsahuje několik rubrik: jídlo a zdraví, do it yourself, zelený dům, eco děti, recyklování a znovuvyužití a tipy na šetření jídlem i penězi.

Kniha začíná úvodem, kde jsou informace o samotné knize a také vysvětleno, proč zahradničit v souladu s přírodou nebo jak funguje permakultura. Následují kapitoly: Méně trávníku, více zahrady, Jak oživit půdu, Ekologická výsadba, Jak rostliny přirozeně posílit, Jak rostliny přirozeně chránit, Užiteční živočichové v zahradě, Zahrada na balkoně a na terase, Způsoby zpracování a recepty a Vzhůru do práce! V závěru nechybí rejstřík.

Titul Zkuste to doma sami – zahrada a balkon se ke mně dostal zrovna v době, kdy jsme přemýšleli, co na našem záhonu vysadit a pracovali jsme také na našich zeleninových truhlíkách na balkoně. Takže v tu pravou chvíli. Původně jsem si knihu chtěla číst po večerech, každý den několik tipů a nápadů, ale nakonec jsem si ji s velkým zájmem přečetla celou na jeden zátah. Navíc jsem nevěděla, co z ní aplikovat dříve, až ze mě manželovi vstávaly vlasy na hlavě.

Zaujal mě například tip, jak udělat z trávníku záhony a myslím, že příští rok zkusíme postavit vyvýšený záhon z palet. Nesmíme přitom zapomenout umístit dolů pletivo proti hrabošům, které v zahradě bohužel máme. Nadchly mě také informace o sousedních plodinách a do související tabulky mám v plánu často nahlížet. Příští rok bych ráda zasela cibuli prorůstavou (poschoďovou) a láká mě si vyrobit také vlastní výsevové pásky. Největším objevem z knihy je pro mě však bokashi kompostér, který umožňuje fermentovat organický odpad z domácnosti. Návod je velmi názorný, takže podle něj doma výrobu zvládneme.

Knihu doporučuji všem nadšeným zahradníkům, protože si v ní mohou najít spoustu rad a doporučení. Já ji budu střežit jako oko v hlavě a svou praktičností ji řadím k nejlepším z doposud vydaných knih Zkuste to doma sami.

zkuste to doma sami zahrada 200


Zkuste to doma sami – zahrada a balkon
111 projektů a nápadů pro přírodní biozahradu
Autor: kolektiv, Smarticular
Překlad: Monika Řezníčková
Žánr: hobby, zahrada
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2020
Počet stran: 192
Hodnocení: 95 %

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži Inspirujte se projekty a nápady nejen pro přírodní biozahradu

https://www.knihykazda.cz/zkuste-to-doma-sami-zahrada-a-balkon/


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

Vždy se snažím, aby lidé odcházeli z koncertu s prožitkem, říká David Deyl

Deyl perexTři alba, několik hitů i videoklipů a řadu koncertů má na svém kontě zpěvák David Deyl. Do kolekce jeho úspěchů patří rovněž několik cen, které posbíral jednak v tuzemsku, jednak na festivalech v zahraničí. Hodně se toho naučil od Heleny Vondráčkov...

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Čtěte také...

Goodglass je více než sklenice. Hodí se do přírody nebo na přednášku

GoodWood perexPořídila jsem si novou termosku na přednášky a do lesa. Líbí se mi její přírodní obal i to, že má uvnitř sítko, abych si mohla připravovat sypané čaje. Lidé mě často potkávají s cestovním termo hrnkem v ruce,...


Literatura

Vraždy s monogramem řeší Poirot

vrazda s monogramem perexKnižní novinka Vraždy s monogramem od úspěšné britské spisovatelky Sophie Hannah byla vydána na konci roku 2014 a již před svým vydáním vzbudila kniha zájem nejen kritiků, ale také v...

Divadlo

Z malého brouka v hlavě velké divadlo

brouk v hlave 200Městské divadlo Zlín se derniérou rozloučilo s hrou Brouk v hlavě, ve které v dvojroli exceluje Pavel Vacek, a nejen on.

...

Film

Ve filmu Ready Player One vám Steven Spielberg ukáže úžasný virtuální svět

ready player one perexV roce 2045 se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli způsob, jak z neveselé reality utéct. Je to OASIS, rozsáhlý svět virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylan...