Dům kultury v Kroměříži nabídne i letos bohatou nabídku děl malířů a fotografů

Dům kultury v Kroměříži nabídne i letos bohatou nabídku děl malířů a fotografů

Tisk

vystava200Rozlehlé foyer Domu kultury v Kroměříži je už léta tradičním prostorem pro uspořádání výstav obrazů, fotografií a uměleckých předmětů vesměs tuzemských výtvarníků. Vstup je volný a výstavy zde navíc návštěvníci, kteří sem zajdou na koncerty nebo divadelní představení. Navíc kroměřížský „palác kultury „disponuje dvěma výstavními prostory – není to jen foyer, ale i Pravá klubovna v prvním poschodí, kde se konají komorní výstavy. Zatímco v loňském roce proběhlo celkem 11 výstav, letos by jich mělo být 14.

 

Co se týče roku 2022, je možno zmínit výstavu nazvanou Pinhole tří fotografů Josefa Gála, Luboše Blažka a Vladimír Hudečka, bohumínského malíře, grafika a fotografa Pavla Opartyho, kroměřížské malířky Vladimíry Hlavinkové či prostějovské fotografky Jany Zaorálkové. Z velkých „skupinových“ tradičních výstav to byly tři akce - Kroměřížský výtvarný salón, Fotobraní a Pod modrým nebem.

Velký úspěch měly i dvě další výstavy, a to Tres Olomucensis, kde předvedli svá díla olomoučtí– malířka Lenka Kučerová – Žampová, fotograf Pavel Zatloukal a malíř Michael Esson, a dále česká malířka Rosana de Montfort, která předvedla v srpnu a září své díla na výstavě nazvané Dulce Dystopia. 

vystavy foto1

Z komorních výstav byla loni k vidění v Pravé klubovně jednak výstavu otrokovických malířů - Okem rozumění, jednak výstava mladičké malířky Roxany Žákové, která v září 2022 zahájila novou tradici Junior Art. Výstavy začínajících výtvarníků budou pokračovat i v roce 2023.

Jak už bylo uvedeno, letošní rok nabídne 14 výstav. Vedle tradičních tří výstav (Kroměřížský výtvarný salón 2023, Fotobraní, Pod modrým nebem) se dvakrát se představí mladí výtvarníci v rámci Junior Art.

vystava foto2

Ze samostatných výstav se v Domě kultury v Kroměříži představí holešovský fotograf Robert Rohál, kroměřížská malířka Radmila Vraníková, brněnská malířka Zuzana Linder, pražský herec Jiří Štrébl, který je znám také jako „divadelní“ fotograf, či kroměřížský malíř Antonín Dobrovolný, který letos oslaví sedmdesátiny.

V plánu je i výstava filmových fotografií herců první republiky ze sbírky Vítězslava Tichého stejně jako výstava fotografií a plakátů popových zpěváků ze 60. let, jejímž autorem je renomovaný fotograf Otto Dlabola. V srpnu proběhne výstava k výročí města Kroměříže. A i když to vypadá v letošním roce na 14 výstav, není vyloučeno, že je to číslo konečné...

 vystavy foto3

Zdroj foto: Robert Rohál

Více informací: https://www.dk-kromeriz.cz/neobycejne-obycejni-obycejne-neobycejni


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Dvě tvořilky, díky nimž se v jihočeské Soběslavi kreativně vyřádí děti i dospělí

kreativ sobeslav rozhovor200První březnové dny přinesou jistě nejen závan jara, ale i pořádný průvan kreativity, který mají na svědomí Michaela Oubramová Radová a Martina Šimonová. A odkud vane vítr, to vám t...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Život v asijském paláci aneb když vládne láska, luxus i zahálka

laska luxus zahalka palac kinskychPro milovníky orientálního umění připravila Národní galerie v Praze v prostorách stálé expozice v paláci Kinských další výstavu. Na předchozí, nazvanou Ve spárech draka, navazuje se třemi ...


Literatura

Odvrácená tvář Indie. Aneb jak jsem se ztratila v indickém pekle

200 litLáká vás návštěva sluncem vyprahlé Indie? Pokud vás dosud neodradily zprávy o situaci, která tam poslední měsíce panuje, pak to bude pravděpodobně tato kniha. Vychází z autentických zážitků ročního života civilizované ženy moderního světa v tomto nemocem...

Divadlo

Laskonky v Divadle Na Maninách o osudových láskách i zklamáních

laskonky perexLaskonky. Představení na námět spisovatelky Báry Nesvadbové zařadilo do svého programu pražské Divadlo Na Maninách. Premiéra se uskutečnila v pátek 30. listopadu.

 

...

Film

Kultura a totalita IV – Každodennost

Kultura -kino PEREXEditoři Ivan Klimeš a Jan Wiendl v několika posledních letech zahájili vydávání volné řady sborníků, souhrnně nazvaných KULTURA A TOTALITA. Už byly vydány svazky věnované válce, národu a revoluci, nyní v pořadí čtvrtá část je zas...