Třetí ročník Píseckého víkendu módy a designu 2024 předvedl prvotřídní českou udržitelnou tvorbu

Třetí ročník Píseckého víkendu módy a designu 2024 předvedl prvotřídní českou udržitelnou tvorbu

Tisk

PVMD 200V pátek a v sobotu 17. a 18. května 2024 nabídl Písecký víkend módy a designu módní přehlídku předních českých udržitelných značek a designérů, která společně s kvalitními produkty z design marketu oslovila jak místní obyvatele, tak návštěvníky z celé republiky. V Písku se v rámci akce předvedli začínající tvůrci i velké hvězdy aktuální české designové scény.

 

V pátek večer se konala v prostorách Kulturního domu v Písku jedinečná módní přehlídka, která nabídla to nejlepší z tvorby českých módních udržitelně tvořících značek. Své kolekce zde odprezentovali Zoltán tóth, Josefína Bakošová, Lucie Marim, TO.GET.HER studio, značka Machač doplněná kabelkami značky Vuch, mušelínová značka Big Bros. s kabelkami Vulpes Vulpes, brand přinášející pohodlí se stylem Jamie Collection a také On the boat Jany Horejšové.

 PVMD 1 prehlidka

Na mole kromě klasických modelek zářili i herečky, herci a influencerky podporující českou módu a ideály udržitelnosti. Vedle ambasadorky projektu herečky Natálie Halouzkové, to byla místní rodačka Ivana Jirešová, herečka a spisovatelka Vlastina Svátková, herec Matěj Paprčiak, influencerky Kristýna Kohoutová a Žaneta Skružná nebo modelky Veronika Chmelířová a Roman Chudá. Večerem provedla moderátorka Světlana Witowská.

PVMD 2 moderatorka

Na sobotním trhu si mohli návštěvníci prohlédnout a zakoupit originální oděvy, módní doplňky, přírodní kosmetiku, svíčky, mýdla, dekorace, hračky a mnohé další. Celou akci doplňil bohatý kulturní program v podobě tanečních vystoupení, tématických workshopů a zábavných aktivit pro děti. Chybět nesměla ani módní přehlídka na téma Recyklace, které se ujal spolek Včera, dnes a zítra. Design market zakončila svým koncertem kapela WHATA?!.

PVMD 3 market

Třetí ročník Píseckého víkendu módy byl opět oslavou české módy, udržitelné výroby a poctivého řemesla.

Akce se konala v produkci Agentury Verona.

Akce je podporována městem Písek.

Více informací naleznete na https://pvmd.cz/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tanečník Štěpán Pechar: „Nežli sen tančit určité role, je mým větším snem je vymýšlet.“

pechar stepan 200Čas na odpovědi pro náš web magazín si v denním shonu našel mladý Štěpan Pechar, stálý člen souboru Laterny Magiky. Momentálně tancuje hlavně v nastudování Havlových kreslených básní Antikódy<...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Och, vy pochvy rozeznělo se sklepením Garchu

basne perexPodzimní salón vulgární poetoterapie – tak zní název letošního básnického, a především vulgárního čtení. Salón poetických sprosťáků, nebo jak si sami básníci často říkají Sprosťáci, zavítali do podzimní Olomouce i letos.


Literatura

Co se dělo předtím, než slečna Peregrinová založila sirotčinec pro podivné děti

Povidky podivnych perex
Pokud  vás svou obrazotvorností omámila Riggsova trilogie Sirotčinec slečny Peregrinové, případně jste se vypravili na filmový přepis (a přispěli tak k celkové návštěvnosti přesahující dvousettisícovou hranici), jist...

Divadlo

Co nabídnou komorní scény zlínského divadla

200divadlaMěstské divadlo Zlín disponuje dvěma menšími scénami, které nabízejí jiný zážitek než prkna velkého sálu. Jedná se o Studio Z a klubovou Dílnu. Pro 68. sezonu si připravili několik nových her, se kterými vás nyní seznámíme.

...

Film

Méďa aneb když plyšáček ožije

Film Meda plakatKdo má rád americké filmy, může se jít podívat na nový americký film Méďa, a jakmile ho zhlédne, nemusí ani přemýšlet, o čem vlastně ten film je. Hlavně, že se zasmál, až padal na opěradlo sedadla před sebou. Naví...