Bon Art Junior Fest objevuje pěvecké talenty, finálovým galavečerem v Divadle Hybernia provede Jan Čenský

Bon Art Junior Fest objevuje pěvecké talenty, finálovým galavečerem v Divadle Hybernia provede Jan Čenský

Tisk

bonart 200Mezinárodní pěvecký festival Bon Art Junior Fest dává mladým pěveckým talentům ve věku 10–16 let jedinečnou šanci ukázat, co umí. Vítězové letošního 1. ročníku vzejdou z finálového galavečera 25. října v Divadle Hybernia v Praze.

 

 

Z přihlášených adeptů bude za Českou republiku vybráno 3 až 5 účastníků, kteří se následně utkají se zpěváky z dalších zemí ve velkém říjnovém finále v pražské Hybernii. Za doprovodu Bon Art Pops Orchestra zazpívají sólovou píseň a několik společných písní. Vítěze, který získá odměnu 4 000 euro, ze všech soutěžících vybere odborná porota.

Galavečerem provedou Patricie Kaňok Fuxová a Jan Čenský, který má se soutěží několikaleté zkušenosti: „Já jsem začal spolupracovat s Richardem Liegertem a jeho synem Jakubem už asi před pěti lety, když začínalo Sanremo Junior CZ/SK. Už tehdy jsem byl nadšen, protože tam soutěžily děti od 6 do 15 let a předstoupily před vyprodané hlediště s obrovským symfonickým orchestrem za zády… já bych ani nedošel na pódium! Za to je moc obdivuji. Ale samozřejmě za tím stojí hodně hodin práce a péče. Kromě pěvecké přípravy se děti učí, jak vystupovat, zde jsme trochu přiložili ruku k dílu my s Lenkou Bernardes. Je to zkrátka skvělý nápad a jsem rád, že Sanremo Junior CZ/SK se změnilo na Bon Art Junior Fest a mladí talenti mohou ukázat, co v nich je, a možná je to vystřelí k jejich snům.”

Bon Art Junior Fest pořádá společnost Moonlight Production, která byla v letech 2016–2021 držitelem licence na realizaci známé mezinárodní soutěže pro mladé zpěváky Sanremo Junior za Českou a Slovenskou republiku. V roce 2022 Moonlight Production založila Bon Art Junior Fest a otevírá tak cestu k úspěchu dalším pěveckým nadějím.

bonart2

Mezi nadějemi, které se díky soutěži objevily na české umělecké scéně, je i talentovaná zpěvačka a dnes i herečka Aneta Kalertová. „Mladým umělcům bych tuto zkušenost určitě doporučila. Je to velká zkouška, jen zůstaňte sví bez toho, abyste řešili, zda vás někdo hodnotí. Někdy je to náročné, ale v mém ročníku to určitě stálo za to,” sdílí své zkušenosti Aneta a pokračuje: „Soutěž mi dala velké zkušenosti a kontakty, ze kterých čerpám dodnes. Poznala jsem spoustu skvělých umělců, kamarádů a osobností. Také mi pomohla s mou prezentací před lidmi a s velkým strachem vůbec před nimi vystupovat. Díky soutěži jsem například poznala režisérku Dianu Šoltýsovou, která mi po soutěži nabídla roli v inscenaci Vyhnání Gerty Schnirch v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, a tím se mi otevřely vysněné dveře do divadelního světa. S Dianou spolupracujeme dodnes a krásnější práci bych si nikdy nemohla přát. Je to neuvěřitelná umělkyně, která mi změnila život. Další významná žena, se kterou jsem se v soutěži poznala, je Eliška Hrubá Toperczerová, naučila mě jak mám se svým hlasem pracovat. Bez ní bych jistě nebyla vůbec nikde.”

A co Anetu čeká v nejbližší době? „Momentálně se připravuji hlavně na to, abych zvládla maturitu. Také mě čeká jeden velký projekt na Nové scéně v Laterně magice. Jde o představení Valérie a týden divů, které bude mít premiéru 9. 11. 2023. Z projektu mám opravdu velký respekt a zároveň se už nemohu dočkat zkoušení. K roli Valérie přistupuji s velkou pokorou a chutí pracovat. Tak mi držte palce a já je zase budu držet všem, kteří se letos přihlásí do soutěže.”

Více informací: https://www.bonartfest.cz/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Básník Michal Talo: „Chcete-li vydat knihu, musíte si být jistí“

rok vepre michal 200Několik zvídavých otázek jsme položili mladému básníkovi Michalu Talo, který je autorem originální a osobité poezie skrývající se ve sbírkách Perly sviním, Jinak řečeno a Rok vepře

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Richard Sacher: Vzpomínka na zesnulého mima Jaroslava Čejku

Cejka perexV pondělí 10. října 2022 zemřel v pražském domově pro seniory český mim Jaroslav Čejka (†86). Proslavil se zejména imitací slepice, publikum bavil i jako Charlie Chaplin či Tina Turner. Hrál v Národním divadle, byl držitelem Thálie za celoživotní ...


Literatura

Na cukrovku s humorem a inzulinovou pumpou

lecba pumpou perexJe-li cukrovka i vaším tématem a řadíte-li se vy nebo někdo z vašich rodinných příslušníků do více než milionové skupiny pacientů s diabetem, je pro vás na knižním trhu nachystána populárně naučná publ...

Divadlo

Rodina afektovaných egocentriků září na prknech Fidlovačky

hayfever 4Po jedenácti letech se Divadlo na Fidlovačce spolu s jeho diváky rozloučilo s úspěšnou hrou Guya Boltona a Williama Somerseta Maughama Julie, ty jsi kouzelná, v které v jedné z hlavních rolí excelovala Eliška Balzerová. Příznivci Elišk...

Film

Prožijte si film Rybaření a rybářské rozprávění a nechte se prozářit chorvatským sluncem

rybareni200Do kin vstupuje filmová adaptace klasického díla chorvatské literatury Ribanje i ribarsko prigovaranje v magickém zpracování režiséra Milana Trence.

...