Sušice čeká festival Inspirace 2023: Pět dní plných sebepoznání, rozvoje těla i duše a zábavy

Sušice čeká festival Inspirace 2023: Pět dní plných sebepoznání, rozvoje těla i duše a zábavy

Tisk

festival-inspirace200Pokrm pro tělo i duši - to je festival Inspirace, který během pěti dnů na různých místech Sušice představí pestrou nabídku aktivit ze současné alternativní scény. Jak název napovídá, akce má být především inspirativní a nabídnout vedle zábavy i nové zážitky a vjemy. Ústřední myšlenku projektu jistě netřeba dlouze představovat, neboť se jedná již o třetí ročník.

 

Sušické kulturní centrum SIRKUS si jako pořadatel festivalu připravilo pro návštěvníky nejrůznější dílny, workshopy, hudební vystoupení, divadla a přednášky. Neuvěřitelně nabitý program zaměřený na sebepoznání, osobní rozvoj a alternativní pohledy na svět vyvrcholí již tradičně sobotní částí v Parku mezi zdmi.

Festival začne již v úterý 15. 8.2023 v 17:00, v Husově sále KD Sokolovna, a to zážitkovou pohybovou dílnou Kristýny Pítrové s názvem Ve svém těle doma. Jak tělo i mysl uvolňovat, porozumět svému tělu a cítit se v něm dobře? Pokud se vás tyto otázky dotýkají, jste zváni na úvod do somatiky.

Od 19.30 proběhne v sušickém kině beseda s uznávaným režisérem Viliamem Poltikovičem. Promítnuty budou i ukázky z jeho filmu Smrt jako brána.

Festival Inspirace Susice1

Ve středu 16. 8.2023 od 17:00 v Husově sále zazní přednáška Jany Silovské Vitalita a dlouhověkost a od 18:30 naváže přednáška a workshop Václava Silovského Tajemství dechu.

Kino bude patřit ve čtvrtek 17. 8.2023 od 18:00 přednášce Michaely Mrázkové – Ukliďte si doma i v životě. Inspirativní rady, které ocení každý z nás.

Poté proběhne v kinokavárně koncert Adély Slash, Looper woman.

Na pátek 18. 8.2023 si do Husova sálu připravila Adéla Slash hlasovou dílnu – Hlasový šálek. Dopřejte si nevšední zážitek a poznejte léčivou sílu muzikoterapie.

Festival Susice Inspirace2

V kině od 20:00 odehraje divadlo Kampa představení Pošeptej mi to znovu, Harolde! Hra o vztazích, manželství a hledání cest od sebe i k sobě bude skvělým kulturním zážitkem. V hlavní roli uvidíte skvělou Ivetu Duškovou.

Sobota 19. 8.2023 od 13:00 bude vyvrcholením celé akce. V Parku mezi zdmi se uskuteční koncert kapely His Bhakti Band, děti si užijí představení Škola Malého stromu divadla Kampa, inspirativní povídání o knihách a nejen o nich nabídne pořad Na Knoblošce nakladatele Karla Svobody. Jeho hostem bude Marie Tišarová, která také vystoupí s kapelou Kdo Jsme My. Návštěvníky čeká ještě koncert kapely Bengas a další bohatý doprovodný program (letní kino, akrobacie na šálách, grafická dílna – Magické tisky, malování hennou, občerstvení nebo čajovna). Přijďte se pobavit, nabít energií a inspirovat se.

festival inspirace sobota

Vstupenky na sobotní program můžete vyhrát v naší soutěži: Navštivte díky nám festival Inspirace

Více informací a předprodej vstupenek naleznete na www.kulturasusice.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Transformace Daniela Landy. Kouzelník Žito maluje čáry a věci se dějí.

LandaZpěvák, skladatel, scénárista, producent... Daniel Landa je navenek úspěšným mužem, v jehož práci se snoubí mnoho uměleckých profesí tvořících harmonický celek. Výsledkem je spousta písničkových hitů, několik ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Každý dobrý skutek …

dobry200Znáte to pořekadlo. Ovšem tenhle dobrý skutek po zásluze potrestán nebude. Naopak. Dobrý skutek, o kterém chci dnes mluvit, si zaslouží nejen poděkování, ale i úctu a hlavně respekt za to, že si lidé dokážou pomáhat, navzdory tomu, že se vůbec neznají ...


Literatura

Kolibřík

kolibrik200Severské detektivní romány mívají zajímavé zápletky i rozuzlení, jak se od správné detektivky čeká. Většinou nezapomínají na  popis přírody se zvláštnostmi krajiny. Nechybí ani  život běžných lidí a ten finský je pro mnohé neznámý a proto zajím...

Divadlo

Inženýr Prokop otřásá divadelním světem

krakatit 200Karel Čapek si stále drží status nejhranějšího českého dramatika. Ať už sám, nebo ve spolupráci s bratrem Josefem totiž vytvořil dramata, jež svými náměty neztrácejí na aktuálnosti. I přes široký výběr z Čapkových dramat se n...

Film

Vánoční romance z obchoďáku v režii strážných andělů

200filmV polovině listopadu vtrhne na filmová plátna novinka z pera scenáristky a zároveň režisérky filmu Karin Babinské Křídla Vánoc. Po drsné realistické sondě do hlubin duší a světa teenagerů provedené v jejím celovečerním filmovém debutu Pusinky, se tent...