BENEFIČNÍ SBÍRKA AKCE CIHLA OPĚT ROZJÍŽDÍ PRODEJ CIHEL NA PŘÍKOPECH – ZAHÁJÍ JI ZPĚVÁK DAVID KRAUS

BENEFIČNÍ SBÍRKA AKCE CIHLA OPĚT ROZJÍŽDÍ PRODEJ CIHEL NA PŘÍKOPECH – ZAHÁJÍ JI ZPĚVÁK DAVID KRAUS

akce Cihla perexV pondělí 2. srpna od 15.00 proběhne na rohu ulic Na Příkopě a Havířská slavnostní zahájení 22. ročníku sbírky AKCE CIHLA na podporu důstojného bydlení a života lidí s mentálním postižením. Letos přijde sbírku zahájit skvělý zpěvák a herec David Kraus, který bude pomáhat se stavbou stánku, ve stánku bude cihly prodávat a podpoří tak start letošního ročníku.

Letos se opět v ulicích Prahy budou prodávat malované a podepsané cihly na podporu mentálně postižených. 2. srpna se v 15 hodin v centru Prahy sejdou radní městské části Prahy 1, zaměstnanci, příznivci, podporovatelé a v neposlední řadě také zpěvák a herec David Kraus, aby oslavili letošní 22. ročník. Kolemjdoucí se mohou se zpěvákem osobně setkat, namalovat si společně cihlu a dohromady zahájit akci, ze které si odnesou nejen dobrý pocit, ale i nevšední zážitek.

Akce cihla Kraus

Organizátoři se z důvodu nejistého výdělku z letošního a minulého roku rozhodli přesunout prodej cihel i do online světa. Podpořit sbírku je možné jak fyzickou koupí cihly, tak celoročně zakoupením virtuální e-cihly na www.akcecihla.cz/e-cihla. „Po turbulentním roce plném nejistot vnímáme letošní ročník jako výzvu, kterou jsme připraveni zdolat. Benefiční sbírka AKCE CIHLA startuje nejen v ulicích, ale také v online prostředí, kde si virtuální cihlu může koupit každý z bezpečí a pohodlí domova. Nicméně se již v srpnu těšíme na viděnou u našeho stánku Na Příkopech,” říká koordinátorka sbírky Soňa Cimalová.

akce Cihla varianty

Za peníze vybrané při 22. ročníku sbírky plánují organizátoři větší opravy Chráněných bydlení v obci Slapy a zakoupení auta pro bezpečnější cesty klientů. Prodej cihel přijdou během srpna podpořit také další známé osobnosti a patroni sbírky. Stánek bude na Příkopech stát do 10. září. V srpnu se také koná v zahradách Chráněného bydlení Fara benefiční festival CIHLAFEST. V sobotu 21. srpna se mohou návštěvníci pobavit nad cirkusovým uměním CIRKU La Putyka i dalších vystupujících a podívat se, kde pomáhají finance ze sbírky.

akce cihla zahajeni malovani

Z výtěžků AKCE CIHLA se staví, rekonstruují a vybavují objekty, ve kterých najdou lidé s mentálním postižením domov, práci nebo místo k odpočinku. Díky benefiční sbírce se mohou každý rok realizovat, rozšiřovat a udržovat projekty chráněných bydlení, terapeutických dílen, sociálních podniků nebo terénních bytů. Letos potřebuje domov klientů nutné opravy, nicméně již druhé jaro se neuskutečnil prodej cihel v pražských ulicích, ze kterých by se opravy financovaly. Pomozte nám i vy s nutnými opravami a zapište se do života lidí s postižením!

akce Cihla zluta

Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Od té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů, Sociálně-terapeutickou dílnu Slapy. V současné době již také provází a pomáhá samostatnějším klientům pomocí terénní služby a v neposlední řadě provozuje sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM, vyhlášený skvěle naloženými sýry a utopenci. Portus Praha je zakladatelem a hlavním koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské sbírky expandovala do řady měst v celé republice.

Podpořte benefiční sbírku koupí e-cihly https://www.akcecihla.cz/e-cihla/
Přidejte se k nám na facebook https://www.facebook.com/AkceCihla.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

7. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

7 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Demonstrací zněly písně napsané v době tvrdého lockdownu

demo perexLockdown, který naši zemi sužoval v době pandemie covidu a který nějakým způsobem doléhal na každého, přinesl i řadu písní, z nichž čiší nejen smutek, ale také odhodlání. Některé z nich zazněly na nedávné demonstraci Trikolóry-Svobodných-Soukromní...


Literatura

Od chcípáčka k ultramaratonu

200litEmotivní knížka o radosti z běhání Christophera McDougalla „Zrozeni k běhu“si získala čtenáře po celém světě, a to nejen u těch, co běh provozují. Stala se i impulsem k napsání dalšího bestselleru „Jez a běhej“ od jednoho účastníka běhu s indiánským kmenem ...

Divadlo

Molierova klasika přešitá podle vzoru dnešní společnosti má pořádné grády

misantrop 200Misantropa hraje kde kdo. Každý ho zná a alespoň jednou za život by ho měl v divadle vidět. Nutně to však nemusí být hra posazená do tehdejší doby. Hrát ho ale ve svetrech se sobem na hrudi a z původního textu zachovat pouze jm...

Film

Pohroma na oběžné dráze

200filmFilmů zasazených do vesmírného prostoru vznikla dlouhá řada, avšak Gravitace (2013) patří mezi ty, řekněme, pojednané s téměř dokumentaristickou věrohodností. Vyznačuje se bezmála reportážní věcností. Dokonce ji můžeme považovat za takřka "domáckou", prot...