VeršoVánky - nekorektní báseň a 3 krát tisíc korun

VeršoVánky - nekorektní báseň a 3 krát tisíc korun

Tisk

Versovanky200Ano, ta báseň je pěkná, ale strašná, tak mě zabolela… Máte-li zájem o verše, které se opírají o syrovou a surovou realitu, pak jste na správném místě. „VeršoVánky“ jsou výběrem z celoživotní žně jednoho boomera (* 1949), který nedokázal mlčet a snažil se ze svých trablů vyzpívat.

Knížka nás provází jeho poutí od prvních lásek přes život v temnu druhé (1968) okupace až po vidinu toho, co nás každého na konci čeká. Na jeho příběh se nabalují zážitky a prožitky, city a pocity, jak je přináší každodennost, se snahou postihnout je přiléhavým slovem, obrazem, tak, abyste měli pocit, že slovo s realitou srůstá v harmonické, krystalické, jiskřivé struktuře.

Onen boomer je poznamenán svou dobou a nijak to neskrývá. Až teprve nedávno si uvědomil, že by mohl narazit. Otiskl totiž i pasáže, které nejsou zrovna košer, a začal se obávat, že tak sud vína kazí kapka splašků. Ale nezbývá mu, než posouzení teď nechat na tom kterém čtenáři.

A tak vznikla i nabídka této soutěže: ti tři, kteří jako první najdou ve „VeršoVánkách“ (www.eshop.librix.eu/VersoVanky-vybor-z-basni-d718.htm) tu politicky nekorektní báseň, dostanou po tisícikoruně. Pište na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

versovanky

Název: VeršoVánky
Autor: Vilém Kmuníček
Žánr: literatura
Nakladatelství: Tribun EU, s. r. o.
Rok vydání: 2021, brožovaná vazba
Počet stran: 320
Zdroj foto: nakladatelství
www.eshop.librix.eu/VersoVanky-vybor-z-basni-d718.htm


 

Partneři

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Jan van Helsing: Kdo se bojí Smrti?

 

helsing1Budí úžas i pochybnosti. V této knize se každou stránkou stavíte svému strachu, který se pomalu rozpouští v uchvácení informacemi, které se dozvídáte. S něčím budete souznit, s něčím nikoliv – poměr bude mít každý jiný podle...

Divadlo

Švandovo divadlo chystá Srpnové světlo, příběh absolutní lásky. Režisérem novinky bude sám autor Martin Františák

srpnove svetlo 200Srpnové světlo, novou českou hru renomovaného divadelníka Martina Františáka, uvede 24. září ve světové premiéře pražské Švandovo divadlo. Poetický příběh lásky s prvky thrilleru vypráví o neobvyklém milostném čtyřúhelníku lidí žijící...

Film

Světoběžný dokumentarista Joris Ivens

ivens 200Akademie múzických umění vydala již několik zasvěcených monografií věnovaných světově uznávaným filmařům, najmě dokumentaristům (nalezneme tu jména jako Jean-Luc Godard, Chris Marker, Karel Vachek, Jan Němec). Nyní přibyl svazek pojednávající o Joris...