VeršoVánky - nekorektní báseň a 3 krát tisíc korun

VeršoVánky - nekorektní báseň a 3 krát tisíc korun

Tisk

Versovanky200Ano, ta báseň je pěkná, ale strašná, tak mě zabolela… Máte-li zájem o verše, které se opírají o syrovou a surovou realitu, pak jste na správném místě. „VeršoVánky“ jsou výběrem z celoživotní žně jednoho boomera (* 1949), který nedokázal mlčet a snažil se ze svých trablů vyzpívat.

Knížka nás provází jeho poutí od prvních lásek přes život v temnu druhé (1968) okupace až po vidinu toho, co nás každého na konci čeká. Na jeho příběh se nabalují zážitky a prožitky, city a pocity, jak je přináší každodennost, se snahou postihnout je přiléhavým slovem, obrazem, tak, abyste měli pocit, že slovo s realitou srůstá v harmonické, krystalické, jiskřivé struktuře.

Onen boomer je poznamenán svou dobou a nijak to neskrývá. Až teprve nedávno si uvědomil, že by mohl narazit. Otiskl totiž i pasáže, které nejsou zrovna košer, a začal se obávat, že tak sud vína kazí kapka splašků. Ale nezbývá mu, než posouzení teď nechat na tom kterém čtenáři.

A tak vznikla i nabídka této soutěže: ti tři, kteří jako první najdou ve „VeršoVánkách“ (www.eshop.librix.eu/VersoVanky-vybor-z-basni-d718.htm) tu politicky nekorektní báseň, dostanou po tisícikoruně. Pište na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

versovanky

Název: VeršoVánky
Autor: Vilém Kmuníček
Žánr: literatura
Nakladatelství: Tribun EU, s. r. o.
Rok vydání: 2021, brožovaná vazba
Počet stran: 320
Zdroj foto: nakladatelství
www.eshop.librix.eu/VersoVanky-vybor-z-basni-d718.htm


 

Hledat

Partneři

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín


Literatura

Skvělá a napínavá Hra o přežití

hra o preziti200V nakladatelství Kalibr vyšla další kniha českého spisovatele Davida Urbana. Jedná se o detektivku Hra o přežití s podtitulem „Na mobilu děti loví monstra v lese monstra loví je…“.

 

...

Divadlo

Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvádí legendární hru bratří Mrštíků Rok na vsi

rok na vsi200V režii Zdeňka Bartoše a v dramatizaci Miroslava Krobota uvádí už od letošního prosince Městské divadlo v Mladé Boleslavi hru bratří Mrštíků Rok na vsi. V inscenační úpravě režiséra a Kristýny Čepkové se představení prakticky celý soubor. Kr...

Film

Legendární parta aneb Když zeměkouli ovládneme strachem

legendarni partaDalší americký animovaný film, s málo vtipným názvem Legendární parta, je dílem společnosti UP – DreamWorks. Studio, které stvořilo Shreka a Madagaskar se ...