Vyhlášení literární soutěže sci-fi povídka!
Kultura21.cz

Vyhlášení literární soutěže sci-fi povídka!

fantasy-2824500 1920 (2)

Máme tu pro vás výsledky naší literární soutěže sci-fi nebo fantasy povídka. Vybírali jsme pečlivě, celé vedení naší redakce, ale pořadí prvních tří míst jsme nechali na panu Ondřeji Neffovi, který měl tu čest ustanovit absolutního vítěze a tři nejlepší povídky. A kdopak, že se tedy umístil na prvním místě?  

Povídek se sešlo hodně. Předně bych chtěla všem soutěžícím poděkovat za účast, vaše povídky byly skvělé! Jednoznačným vítězem, kterého tipovala většina z nás, se stala povídka Útěk z věznice Rurakach od teprve čtrnáctileté Michaely Pejsarové z Prahy. 

Druhé místo obsadila povídka Dolů od třiadvacetileté Barbory Potocké z Dolní Krupé. Jak je vidět, tento žánr není jen doménou mužů, holky umí! Na třetí místo pan Neff vybral sci-fi povídku Matka moudrosti, která ho velice zaujala. Jejím autorem je dvaatřicetiletý Lukáš Kos z Brna. 

Buďte si jistí tím, že vítězové budou odměněni a postupně si vítězné povídky budete moci v našem kulturním magazínu přečíst, stejně jako náš krátký rozhovor s panem Neffem.

Věřím, že se na ně už teď těšíte!


 

Partneři

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Indiana Jones: Kniha druhá - potěší nejednoho fanouška této skvostné literatury

indiana-jones-omnibus-200Druhou knihu dobrodružství o Indianu Jonesovi tvoří dvanáct sešitů, vycházejících během 80. let, a je pokračováním již předešlého dílu. Konkrétně se jedná o období měsíců leden až prosinec roku 1984, kdy každý sešit připadá na jeden z měsíců v d...

Divadlo

Škrhola a lotři ze mlýna ovládli hrad Sovinec

sovinec 200Středověký hrad Sovinec nacházející se v krajině Nízkého Jeseníku je proslulý nejen svou dlouhou minulostí, ale i historickými hrami v podání různých divadelních souborů. Mnoho návštěvníků zavítalo o víkendu na tradiční oblíbenou rodinnou akci s...

Film

Šarlatán získal pět nominací na Ceny české filmové kritiky

Sarlatan 200Příznivé přijetí nového českého dramatu režisérky Agnieszky Holland Šarlatán tuzemskými filmovými novináři stvrdilo první lednový týden pět nominací na Ceny české filmové kritiky, včetně těch v kategoriích Nejlepší film, režie a scénář. Své soš...