Chci být užitečná tam, kde jsem a jsem ráda, že můžu opět zažívat atmosféru koncertů i zkoušek, říká zpěvačka Kateřina Bartoňová

Chci být užitečná tam, kde jsem a jsem ráda, že můžu opět zažívat atmosféru koncertů i zkoušek, říká zpěvačka Kateřina Bartoňová

Tisk

katka200Příznivci zlínsko-otrokovické rockové skupiny GAIA už nějakou dobu vědí, že už tam nezpívá jen jedna, ale hned dvě zpěvačky. Tomu se říká luxus, zvláště, když obě „subrety“ spolu vycházejí, skvěle jim to zpívá a do vlasů si zatím nevjely. Naopak její hudební cítění ladí, což přihrává i body kapele. Tou novou zajímavou zpěvačkou je Kateřina Bartoňová, která předtím zpívala melodický metal.


Stala ses součástí skupiny GAIA, se kterou pravidelně hostuješ. Jak a proč k tomu došlo?

To, jak k tomu došlo, je velmi zajímavé a netradiční. Když před časem GAIA natáčela klip ke skladbě LeukoCity, oslovil mě kapelník Vladan, jestli bych Barču a Lenku do klipu jako vizážistka nenalíčila a neučesala. A protože jsem měla zrovna volno, souhlasila jsem. Když jsem pak holky líčila, přišla řeč i na kapelu, kde jsem roky působila, a když pak Barča pronesla, že bychom si mohly spolu někdy zazpívat, což jsme dodržely a už je z toho hostování a pěkná spolupráce.

I když ve skupině GAIA zpívá Bára Havelková, je vidět, že jste se neuvěřitelně shodly. Do vlasů jste si ještě nevjely?

S Barčou?? V žádném případě (smích). Od žačátku jsme si sedly, což jsem velmi ráda. Barča je stejně jako já střelec, a jelikož jsme obě správně střelené, rozumíme si. Ona je skvělá a myslím, že ta energie, co teď v kapele je, pramení i z toho, že je mezi námi dvěma pohoda. Myslím si, že to vzájemné porozumění je vidět nejen ve zpěvu, ale třeba i ve video upoutávkách, které s kapelou točíme.

katka foto 1

Skupina GAIA není první skupinou, kde jsi začala zpívat. Co bylo předtím v tvém hudebním životě?

To opravdu není, zpívám již pár let a za svoji největší hudební etapu považuji působení v kapele Imortela, která hraje melodický metal. Byla jsem s tehdejšími členy u jejího založení, hráli jsme vlastní skladby a já si skládala nejen zpěvové linky, ale i texty. Natočili jsme čtyři studiové desky, několik videoklipů a odehráli spoustu koncertů. Takže ano, nějaké zkušennosti z minula bych měla (smích).

Jaký byl tvůj tehdejší repertoár?

Jak už jsem řekla, hráli jsme melodický metal s vlastní tvorbou, což je styl, který je přesně moje krevní skupina. Metal a rocková muzika jsou mi velmi blízké a jsem ráda, že v GAIA mám možnost se zapojit právě do skladeb, které mají rockový nádech a patří mezi svižnější. Myslím, že právě v tom je to zajímavé, ten kontrast, který vytváříme s Barčou, kdy ona je jemná s čistým hlasem a já to trošku přitvrdím.

katka foto2

Trošku? Dobře. Co tvé hudební začátky. Kdy tě to táhlo k muzice a ke zpěvu? Jakou muziku jsi poslouchala kdysi a jakou posloucháš dnes?

Mé hudební začátky jsou ještě zajímavější, než to, jak jsem se dostala k hostování v GAIA. Bylo mi sladkých čtrnáct let a chodila jsem na kytaru k jednomu učiteli, který učil na DDM Sluníčko… Ano, asi už tušíš, že to nebyl nikdo jiný než současný kapelník Vladan. Veselé je na tom i to, že on si mě po těch letech ale vůbec nepamatoval, takže jsem mu tuto svou první hudební etapu musela připomenout. Kytaru jsem ale záhy opustila a se zpěvem jsem začala poměrně pozdě, bylo mi kolem sedmnácti. Zpočátku jsem působila v kapele Zahrada pro Tomáše, což byla místní otrokovická kapela. Později jsme se rozhodli pro změnu sestavy, stylu a hlavně názvu, a tak vznikla Imortela. Chtěli jsme hrát vlastní skladby a hlavně styl, který nás v té době nejvíc ovlivnil, což byl právě melodický metal.

 Učinkování v kapele děláš ve volném čase? Co děláš jako profesi?

Ano, muziku dělám ve svém volném čase, původní profesí jsem zdravotní sestra a pracuji v oční ambulanci. Kromě muziky je mou velkou vášní i líčení a péče o krásu žen, což dělám taky ve volném čase. V podstatě je to moje druhé zaměstnání, ale právě díky tomu jsem se nakonec do kapely GAIA dostala.

katka foto3

Jaké jsou tvé další plány s hudbou a zpíváním? Koncerty, nahrávky, klipy nebo písničky, které bys ráda natočila?

V muzice teď před sebou žádný konkrétní cíl nemám, chci být užitečná tam, kde jsem a jsem ráda, že můžu opět zažívat atmosféru koncertů stejně jako zkoušení s kapelou, které mě taky moc baví. Jsem ráda, že kluci i Barča jsou nejen super muzikanti, ale je to hlavně bezva parta, co nezkazí žádnou srandu. Je mi s nimi moc dobře.

Sestřih z letošního koncertu ze Zelenáčovy šopy, kde hostovala Kateřina Bartoňová

Zdroj foto: archiv


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Turisas: „Když jsme začínali, tak jsme kupovali zmrazenou krev“

turisas 200Festivalová sezóna se pomalu blíží, a proto vám přinášíme rozhovor s Turisas – jednou z hvězd festivalu Made of Metal. Ten se koná 14. až 16. srpna u Hodonína a kromě Turisas se na něm představí například Epica, Amorphis, Gloryhammer nebo Týr. Na...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Sylva Petrová: Nepříjemnosti života mne obohatily a ozdravily

raw200Kdysi začala s raw food, jako téměř každý, převážně ji k tomu vedly zdravotní důvody. A založila postupně dva weby věnující se především receptům a stravování, které sama považuje za zdraví podporující. A nyní se objevila jako součást knihy, která nejen prop...


Literatura

Pobavte se u Zápisníku cholerika

zapisnik cholerika 200Zápisník cholerika přibližuje peripetie jednoho Pražáka odehrávající se na pracovním poli, v osobním životě i v rámci šermířství. Kniha vyšla v nakladatelství Pointa a vychází ze stejnojmenného blogu.

Divadlo

THE SOUND OF MUSIC – LIVE!

TeSoundOfMusic perexKaždá nová adaptace muzikálu by v sobě měla mít to pověstné „něco“, co diváky přesvědčí, že právě ona by se měla stát jejich nejoblíbenější. Pořad „The Sound of Music - Live!“, který odvysílala ...

Film

Spolupráce na Slovensku slaví úspěchy

SLOV perexVydávání filmové literatury se na Slovensku daří - Slovenský filmový ústav nejenže vytrvale vydává měsíčník Film.sk (na rozdíl od pražského Národního filmového archivu, který ukvapeně zrušil unikátní F...