Pop-rocková skupina GAIA vystoupí ve zlínské Šopě s plejádou hudebních hostů

Pop-rocková skupina GAIA vystoupí ve zlínské Šopě s plejádou hudebních hostů

Tisk

gaia200Zlínská kapela GAIA má v poslední době jeden zajímavý koncert za druhým. Zatímco v Přerově zahrála v neúplné sestavě skladby v tzv. unplugged verzi, v Kroměříži to už bylo v plné sestavě, kde si i zahrál saxofonista Radek Fufal Bednařík a hostující zpěvačka Kateřina Bartoňová. V sobotu 25. března zahraje skupina GAIA ve zlínské Šopě, kde se představí několik dalších hudebních hostů. Následující rozhovor poskytl kapelník Vladan Vavruša.


Skupina GAIA zahraje ve zlínské Šopě, tentokrát i s formací Jitunk Kampeny, proč tato kombinace?

Odpověď je poměrně jednoduchá, hráváme převážně ve Zlínském kraji, takže máme snahu, aby naše vystoupení byla pokaždé trochu jiná, zveme si hosty anebo spřízněné kapely. Naše první vystoupení v Šopě byl dvojkoncert s kapelou Kochtaband, nyní to bude Jitunk Kampeny, kteří jsou žánrově poměrně blízko tomu, co hrajeme my. Věřím, že to bude pestrý večer, který si všichni parádně užijeme.

Mezi hosty budou i další muzikanti, kdo všechno?

Základní sestava kapely GAIA je šestičlenná, ale už více než rok s námi jako pravidelný host vystupuje saxofonista Radek Fufal Bednařík. Jeho brilantní hra pěkně zapadá do našich aranží a na tomto koncertě představíme jednu novinku, ve které jeho saxofon také najde uplatnění. Dalším hostem tohoto koncertu bude zpěvačka Kateřina Bartoňová, se kterou jsme navázali spolupráci nejprve jako s vizážistkou našeho posledního klipu LeukoCity, následně pak slovo dalo slovo a přišlo pozvání na zkoušku. A co z toho vzešlo, to si budou moci návštěvníci poslechnout v sobotu 25. března.

Nám se rozhodně spolupráce s Kateřinou moc líbí, přinesla do kapely nálož energie, ale také mezi nás výborně personálně zapadla, což je vidět mimo jiné na naší upoutávce ke koncertu v Šopě, kterou máme na našem FCB profilu.

gaia foto1

Znamená to, že budou v kapele dvě zpěvačky? Vedle kmenové zpěvačky a textařky Báry Havelkové ještě…?

Ano, tou druhou zpěvačkou je již zmiňovaná Kateřina Bartoňová. V tuto chvíli je z pozice kapely vnímána jako host, ale očekáváme, že se v naší sestavě objeví i na dalších koncertech.

V Přerově jste zahráli v neúplné sestavě. Proč?

Vystoupení v Přerově na vernisáži byla pro nás úplně nová zkušenost, protože to bylo poprvé, co jsme naše skladby interpretovali v tzv. unplugged verzi. Místo elektrických kytar španělky a elektroakustická basa, místo bicích jen cajon a žádné klávesy. Nakonec se nám ale tohle hraní velice líbilo, čemuž jistě napomohla nejen výborná odezva publika, ale překvapivě i skvělá akustika přerovské galerie. Díky tomu máme v plánu v budoucnu rozšířit počet písniček upravených pro tuto speciální sestavu a když bude příležitost, rádi si podobné hraní znovu zopakujeme.

gaia foto2

Další plány vaší kapely v nejbližší době? Co nové album?

Nové album je přesně to, co bychom chtěli v tomto roce realizovat. Zatím ještě nemáme zcela jasno, jestli půjde o plnohodnotné CD nebo třeba jen v současné době velmi populární formát EP. Toto budeme muset rozhodnout v nejbližší době, stejně jako výběr studia a další nezbytné detaily, které samotnému natáčení musí předcházet. Aranže nových skladeb právě finalizujeme, ale nevylučuji, že do termínu nahrávání ještě nějaká ta novinka přibyde. A jakmile budou nové skladby nahrány, určitě přijde na řadu další videoklip, takže je jisté, že se rozhodně nudit nebudeme.

 gaia foto3

Zdroj foto: archiv GAIA

Více informací:

www.gaiaotrokovice.cz


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Ředitel Klášterních hudebních slavností: „Již se nebojím.“

Roman Janku 200Rozhovor s Romanem Janků, ředitelem hudebního festivalu, který neúnavně pořádá v srdci Jeseníků již 15 let. Letos má od 27. června do 13. září na programu symbolických 15 koncertů. Vystoupí mimo jiné světová harfistka a patronka festivalu...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Čtěte také...

Kytarista německé skupiny Xandria: „Dostáváme se na level, který od nás lidé opravdu očekávají!“

xandria marco 200Německá skupina Xandria servíruje symfonický metal v čele s novou vokalistkou Manuelou Kraller. Nejen na ni a jejich poslední desku Neverworld´s end jsme se zeptali kytaristy a kláves...


Literatura

Lars útočí ve jménu syna a otce

lars utoci perexTřetí knížka o soukromém očku Larseho jehož pravé jméno je záhadné jako autor Daniel Gries sám. Stále miluje i kritizuje Metallicu, mlátí ve sklepě do bicích, vysedává jako spolumajitel v baru ve společnosti své oblíbené značky a...

Divadlo

Dracula znovu ožil

dracula perexNepodléhejme šalebnému vábení nadpřirozených sil, mezi které reklama a propagace zajisté patří. Nechal jsem se zviklat sugestivní nabídkou, že divadelní představení Dracula Reloaded, čas od času divadlem Aqualung pořádané v Ž...

Film

Jaké to je 154 krát zemřít? Aneb nesmrtelná Červená

cervena200Na Soňu Červenou mám živou vzpomínku. Byla jsem s rodiči v Národním divadle na Čapkově hře Věc Makropulos, kde ztvárnila hlavní roli. Psal se rok 2005. Tenkrát jí bylo osmdesát a mě ani ne dvacet. Po vystoupení jí ministr kultury předal státní vyznam...