Jak se léčíme. Krok za krokem k odblokování strachů a znovunalezení sebeúcty a sebedůvěry
Banner

Jak se léčíme. Krok za krokem k odblokování strachů a znovunalezení sebeúcty a sebedůvěry

Tisk

Jak se léčíme

Knížka Jak se léčíme by mohla především oslovit ty, které zajímá seberozvoj a mají trochu problémy sami se sebou, se svým sebevědomím, sebeprosazením nebo trpí různými úzkostmi, strachy či pocity viny. Celkově je ale vhodnou domácí autopsychoterapií v podstatě pro každého. Také já jsem se začetla a vyzkoušela různé praktické tipy na to, jak pracovat sama se sebou a léčit svoji duši. Od začátku jsem měla potřebu v knížce podtrhávat žlutou pastelkou a také jsem si vyzkoušela některá cvičení a domácí úkoly, které knížka nabízí.

Tato seberozvojová knížka je v podstatě pro každého. Více bych ji ale doporučila těm, kteří nemají ještě sami se sebou všechno vyřešeno, protože vás pěkně krok za krokem povede k tomu, jak důkladně prozkoumat zákoutí své duše, pracovat na úkolech a zpracovávat si svoje emoce, bloky, strachy, nebo i menší traumata z minulosti. V zásadě nepřináší nic nového, techniky nebo tipy na duševní práci jsou známé, například práce se svým vnitřním dítětem, anebo praktikování vděčnosti či techniky na odpuštění sobě i druhým, na druhou stranu jak víme, opakování je matka moudrosti. Od začátku jsem se nebránila tomu, aby mě knížka vedla a úkoly jsem si poctivě zpracovávala, zapisovala si a pomáhalo mi to. V další části knihy už jsem tu potřebu neměla, věděla jsem například, že tohle už mám vyřešeno, anebo že se mi tohle konkrétně dělat nechce.

V průběhu čtení tohoto praktického průvodce také možná zjistíte, že na některé kapitoly ještě nejste připraveni a nedá se to uspěchat. Mnohé myšlenky, které sice zní jako tisíckrát opakovaná a známá klišé, je ale opravdu dobré si podtrhnout a někam si zapsat. Na knížce se mi líbí, že nepapouškuje nějaká moudra, ale prakticky pracuje se čtenářem, proto bych třeba i uvítala, aby bylo možné rovnou vše vepisovat do knížky a bylo tam na to dostatek prostoru. Kromě toho knížku doprovází několik rozhovorů silných a moudrých žen, umělkyň či terapeutek, které si něčím samy prošly, často se poukazuje na jejich autismus či lesbickou orientaci, životní tragédie, překonání traumatu, psychické problémy a podobně. To bylo sice osvěžující číst, ale to, co mě jako první napadlo, bylo to, že ani jednu z nich neznám a bylo by mi příjemnější číst třeba podobnou knihu naší autorky, která pojednává o ženách, které jsou našim čtenářkám bližší a udělat rozhovory s nimi, třeba českými herečkami, umělkyněmi, terapeutkami, vědkyněmi a podobně.

Celkově knížka určitě stojí za přečtení, třeba právě vám pomůže si něco uvědomit či zpracovat dávné křivdy nebo pocity viny. A to je vždycky dobře. Proto věřím, že knížka může někoho vyléčit, jak slibuje ve svém názvu.

Jak se léčíme

Název: Jak se léčíme. Objevte svou vnitřní sílu a osvoboďte se
Autor: Alexandra Elle
Nakladatelství: Grada/Alferia
Rok vydání: 2024
Počet stran: 208
Hodnocení: 80%

https://www.grada.cz/jak-se-lecime-13950/


 

Přihlášení



Anketa

Který kulturní trend vás v poslední době nejvíce zaujal?
 

Román Ozvěny války představuje léčitelku, která se nebojí jít si za svými sny

Historický román Ozvěny války potěší především ženy. Odehrává se v Itálii v době druhé světové války a představuje dívku s léčitelkým nadáním, která má před sebou jasnou vizi o své budoucnosti. Tu ji však naruší otec, který ji provdá proti její vůli. Autorkou knihy je Tania Blanchard a román vyšel pod nakladatelstvím Ikar.

Svůj třetí celovečerní film Vlny natočil Jiří Mádl jako strhující podívanou, jeho drama nemá chybu

Když jsem byl před pár dny v kroměřížském kině Nadsklepí na silném filmu Vlny, tak mě kromě vynikajícího snímku potěšil i potlesk po projekci. Jako svůj třetí film jej natočil Jiří Mádl a podle mého je to strhující podívaná díky příběhu, jeho zpracování, skvělým hercům, kameře Martina Žiarana a vůbec z filmařského hlediska.

Tapír

  • TAPÍR 4/2024
    Léto je tady a s ním i nové prosluněné číslo Tapíra! V tématech pro toto vydání se vydáme na prázdniny...
  • Tapír č. 3/2024
    Je tady číslo třetí. A na co se můžete těšit v tomto vydání? Jako obvykle v něm narazíte na hromadu...
  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
Banner

Videorecenze knih

Hledat

Rozhovor

Rozhovor s Adamem Chroustem

chroust 200Nedávno vyšla dlouho očekávaná biografie Dr. Miloslava Stingla (* 19. prosince 1930, Bílina), českého cestovatele, etnografa a spisovatele. Jde o naprosto výjimečného muže s pozoruhodnými zážitky a zkušenostmi. Například zažil blokádu Kuby, mlu...

Úsměvné pohádky o motýlech pro děti i dospělé

Pohádkové knížky o zvířatech jsou mezi dětmi jedny z nejoblíbenějších. Přiznejme si ovšem otevřeně, že některá zvířata jsou nám libější než jiná. A motýlci, to je vyloženě pohlazení po duši. Kdo by si o nich nepřečetl rád? Pojďme se podívat, jak se s tímto vděčným materiálem popasoval Václav Bárta v knize o motýlech, co právě vychází v nakladatelství Bambook.

Čtěte také...

Besedy na Dnech Severu - velvyslanci a útěky

DS 2019 perexDesátý jubilejní ročník Dnů Severu pořádaný Skandinávským domem v Praze a Brně s sebou přinesl tradičně literaturu, film i zajímavé besedy. Prostřednictvím tohoto článku vás přeneseme na místa, kde se besedy odehrávaly a pro ty, kteří se nest...

Z archivu...


Divadlo

Kulturní tip: Triptych Together Alone poprvé 18. července v PONCI

Together Alone Lost4 foto Vojtech Brtnicky nahled (2)Pražské divadlo PONEC 18. července od 20 hodin uvede v předpremiéře triptych Together Alone ukrajinské umělkyně Yany Reuto...

Film

Jak naše pradědečky a prababičky vábily pohyblivé obrázky

kinematografie 200Sotva bychom dnes nalezli pamětníka, jenž by na základě vlastní zkušenosti dosvědčil, jak vyhlíželo promítání filmů před první světovou válkou, jaký vztah se k nim tehdy prosazoval a z čeho všeho byly pohyblivé obrázky, samozřejmě č...