Nespoutaná žena: Bohyně, Léčitelka, Rebelka

Nespoutaná žena: Bohyně, Léčitelka, Rebelka

Tisk

Nespoutana-zena-grafika-2

Už máte nástěnný kalendář na rok 2024? Pokud ne, nejvyšší čas nějaký vhodný vybrat. Co takhle udělat si radost kalendářem od nakladatelství Synergie s názvem Nespoutaná žena? Koupit jej můžete i blízké přítelkyni, kamarádce, milence, partnerce, manželce nebo dceři či mamince. Každá žena ve skrytu duše touží po tom být nespoutanou bohyní a právě tyto magické ilustrace, které mají na svědomí tvůrci Angi Sullins a Sophie Wilkins, ji mohou ženám  v sobě pomoci objevit.

Kalendář s úchvatnými magickými obrázky žen se zvířaty a květinami odkrývající jejich emoce, vášeň, odhodlání, vnitřní sílu, vůli, nespoutanost, krásu, sebevědomí, moudrost, tajemství a spoustu dalšího, co si jen dokážete představit či přát, může inspirovat, motivovat, esteticky ladit smyslům a nenásilně či pozvolna probouzet mnohé skryté a potlačené ženské stránky. Je možné, že vám tento kalendář zcela změní život a udělá váš rok 2024 nezapomenutelným.

Kromě obrázků obsahuje i dostatek místa na zápisky, fáze Měsíce, svátky ČR i některé pohanské svátky. Rozhodně si ho užijete!

Nespoutana-zena-grafika-2

Ilustrátorka Sophie Wilkins

Plodná a talentovaná ilustrátorka, která působí na montrealské i mezinárodní umělecké scéně, se věnuje svému umění od roku 2003. Už jako dítě byla vášnivá kreslířka. Používá různé výtvarné techniky včetně akrylu, oleje, uhlu. Ačkoli se převážně zaměřuje na malby obrazů a na nástěnné malby, věnuje se také kinematografii a ilustracím. Její díla jsou charakteristická metaforickým viděním předmětu a smyslem pro vytříbený detail. Stejně jako tančí v její hlavě vize paralelních vesmírů, Sophiiny obrazy představují její povědomí o životě prostřednictvím rozmarného světa, kde lidé a zvířata koexistují a spojují se, aby vytvořili určitou rovnováhu a dosáhli jednoty. Její díla zabydlují mírumilovní bojovníci a připomínají nám, že každý jedinec je pánem svého osudu.

https://akce.synergiepublishing.com/kalendare/nespoutana-zena-2024

nespoutana žena


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Tapír

  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Zpráva z jednoho divadla v časech korony

Divadlo Viola Robert Tamchyna perexJaké problémy řeší ředitel divadla Viola Robert Tamchyna a jaké pozitivní impulzy, zkušenosti či inspirace přicházejí a ovlivňují chod Viloly, o tom si přečtěte v následujícím rozhovoru.

...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Na pražských Vinohradech byl slavnostně pokřtěn park Mileny Jesenské

park m jesenske perexV den 125. výročí narození novinářky, překladatelky a odbojářky proti nacismu Mileny Jesenské proběhlo slavnostní pokřtění parku v Kouřimské ulici v Praze 3 spojené s veřejným čtením.

Z archivu...


Literatura

Podivní podruhé a určitě ne naposled

pod 200Ještě dnes si pamatuju, jak mě uhranul plakát na první díl ve výloze knihkupectví. Podivná holčička mírně se vznášející nad zemí. A to jsem ještě netušila, že se celou knihou budou táhnout ještě podivnější příběhy na nejpodivnějších místech – kde taky ...

Divadlo

Ztracený ráj (Zpráva o člověku v Městském divadle v Brně)

ztraceny raj perexRežisér Dodo Gombár (nar. 1973) je v Brně již dávno znám. V MDB režíroval… a výborně... Žitkovské bohyně (2017), nebo v Mahenově divadle také objevná režie činohry Želary (2017), v Huse na provázku Ticho na zemi (2019), a tak bycho...

Film

Dcera divočiny zve do kina

Dcera divočinyHelena žije idylický život. Má milujícího manžela, krásnou dcerku, domov, stabilní práci. Ale má i tajemství. Jako dítě vyrůstala v divočině, naprosto odříznutá od světa, vychovávána svým tvrdým otcem tak, aby byla schopná přežít i v nejd...